Тема за домашните любимци

lynx

Редовен Потребител
Чудих се в коя тема да питам и най-вероятно тук някой ще знае подходящо решение на проблема :D
В близост до дома ми има ветеринарна клиника.
Хора отвсякъде си водят домашните любимци тук и тротоарите на улицата са минирани с кафяви бомби.
Идеята ми е да купя няколко огромни разфасовки лют пипер, да го смеля на сол и да наръся тротоара пред къщата ми.
Би трябвало като се набие между плочките, песовете да бягат да снасят на друго място.
Всеки знае, че кучетата "нюхат" земята преди да си свършат работата...
Ако някой има идеи за други подходящи "препарати", да казва! :)
 

Пламен ss

Потребител
Първо зашто не пробваш да говориш с клиниката с управител собственик .Ако не са хора прави каквото сметнеш за най добре .
 

lynx

Редовен Потребител
Хората работещи в клиниката или собственика нямат вина.
Виновни са хората, които не си контролират кучетата.
Идват с коли, паркират някъде из улицата и изкарват кучето за да го доведат в клиниката.
Естествено, първата работа на Шаро като слезне от колата е да минира първото място което си реши.
Така е като няма контрол, аз затова мисля начини за спасяване по единично. Заразяване на плочките пред дома ми :)
 

vencibull

Потребител
Лепни два надписа хората да си събират фъшкийте, недей да тормозиш животните. Аман от садисти
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Това са моите момчета.
Сцената не е батална, те просто така си играят...
 

staz

Редовен Потребител
Хората работещи в клиниката или собственика нямат вина.
Виновни са хората, които не си контролират кучетата.
Идват с коли, паркират някъде из улицата и изкарват кучето за да го доведат в клиниката.
Естествено, първата работа на Шаро като слезне от колата е да минира първото място което си реши.
Така е като няма контрол, аз затова мисля начини за спасяване по единично. Заразяване на плочките пред дома ми :)
Това е майтап, не го приемай лично:

Ти ако си куче и те водят на доктор, където много добре знаеш, че "не е като на разходка в градинката", то първото нещо, което ще направиш е да се изтропаш доволно, защото може да ти е за последно...
Край на майтапа:
Много собственици на домашни животни чистят около местообитанието си, НО доста често когато бързат за доФтора или са на чужда територия се правят на ударени за ****** на любимците си.
Ако си "достатъчно подъл" - просто намажи дръжките на автомобила с говната на любимеца му или събери една торба гомна и ги изсипи пред входа на клиниката. Те сами ще се сетят как да процедират...
 

barbaron

Редовен Потребител
С разправия няма да успееш да постигнеш нищо друго освен да си опънеш нервите. Няма да уплашиш и животните със каквито и да е миризми, защото мястото за анални разкрития не се определя от обонянието на животното - по скоро миризмата на "тоалетна" ги подсеща за това че и те могат да приклекнат за секунда 2. За да им се "дръпне фъшкията" не нужен по скоро психически фактор за да НЕ го правят в него район. Неочистени предишни изхождания са фактор, който ги предизвиква да действат и те, но пък със сигурност няма да се хванеш ти да хигиенизираш. Може би наистина ако се направи една среща със собственика на въпросната клиника и се направи един по задълбочен разговор, то поне може да се хванат персонално и да си почистят района... Жалба няма до кого да пуснеш, защото няма институция, която да се заеме и да направи адекватни действия за решаване на проблема!

Няма да забравя преди време, като бях по гости на приятели в Мадрид, как тротоарите им бяха минирани отвсякъде... Въпреки, че общинското хигиенизиране беше през 2 часа - буквално денонощно, един от ярките ми спомени беше от кучешки екскременти...Изключително строго се държеше на торбичките на повода и всеки работеше съвестно, но винаги се намираше несъбираеми елементи и тротоарите им бяха осеяни от помиярски акита (чистокръвно куче за престоя си не можах да видя - само контейнери разхождаха... може би и квартала не беше богаташки...)

КЪСМЕТ!
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Това са моите момчета.
Сцената не е батална, те просто така си играят...
Славчууу, на тоя кот хич не му е забавно кат гледам.. Дано устиска до края на зимата че туй тръшлевене из снега едва ли му се отразява благоприятно. Ако оцелее ще е с психически недъг до края на живота си [emoji3] [emoji12]

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
 

Вячеслав

Потребител
Хората работещи в клиниката или собственика нямат вина.
Виновни са хората, които не си контролират кучетата.
Идват с коли, паркират някъде из улицата и изкарват кучето за да го доведат в клиниката.
Естествено, първата работа на Шаро като слезне от колата е да минира първото място което си реши.
Така е като няма контрол, аз затова мисля начини за спасяване по единично. Заразяване на плочките пред дома ми :)

Червен лют пипер или черен.
Чудих се в коя тема да питам и най-вероятно тук някой ще знае подходящо решение на проблема :D
В близост до дома ми има ветеринарна клиника.
Хора отвсякъде си водят домашните любимци тук и тротоарите на улицата са минирани с кафяви бомби.
Идеята ми е да купя няколко огромни разфасовки лют пипер, да го смеля на сол и да наръся тротоара пред къщата ми.
Би трябвало като се набие между плочките, песовете да бягат да снасят на друго място.
Всеки знае, че кучетата "нюхат" земята преди да си свършат работата...
Ако някой има идеи за други подходящи "препарати", да казва! :)

Червен лют пипер.Може и две пликчета черен.Няма да им навреди, но ще се откажат.В ловните форуми това е най големия бъзик, който могат да направят, за да изгубят миризмата.Въпроса е в количеството и да не фалира Ветеринаря.Само да не започне да ги лекува и за хрема.
 

haifisch

Потребител
Коткопер за начинаещи
Няколко съвета как да оперете котката си, ако вече е доста мръсна

Мечката се мие, чисти,
във потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка?

Детско стихче от времето на социализма,
пропагандирано най-вече в детските градини

Мечките може и да се мият, чистят в потоците сребристи, но котките не са мечки и не правят така.

Да не говорим, че те обикновено рядко виреят около водоеми, така че вероятността котка да се озове в сребрист поток по собствено желание е твърде проблематична.

По тази причина домашните котки биват изпирани насилствено. Процесът е дълъг, мъчителен и по нещо прилича на изтезанията през двете световни войни.

За тези от вас, които от скоро имат котка и се чудят дали да я набутат в пералнята на ръчен режим, или да я изправят до стената с градинския маркуч, ще опиша в стъпки акцията, наречена коткопер.

В началото бе прах. Домашната котка обича да се въргаля – по черджетата, двора, етажната площадка, да се завира в саксии, да рови пръстта с лапи и да я хвърля наоколо.

По тази причина козината бързо се изпълва с прахоляк и акари и колкото и да се ближе, котката остава далеч под санитарния минимум, определен от ХЕИ и Националната ветеринарно-медицинска служба.

С две думи – кирлива е.

Как да разберем, че й е време за пране? Когато, потупана по задника, от котката започват да излизат облаци прах /трохи, бълхи, парчета котешки бисквитки и пр./

Как да я изперем? Котките мразят вода. Освен това са хитри.

Ако се заразкарвате пред жертвата с леген в едната ръка и котешки шампоан – в другата, и й се изхилите в лицето с думите „Кой ще го къпят сега, а?“, вероятността диването да се завре зад хладилника и да живее там в следващите три години е голяма.

Затова скришно подгответе тепиха. Вземете голям леген и в него смесете в равни части: шампоан, топла вода и накрая – котка.

Преди това се снабдете с ръкавици, тип скиорски, или още по-добре – направени от сезал. Защото ще падне дране и това е гарантирано.

Борбата в легена е безмилостна и жестока и ако си мислите, че малкият хищник ще се отпусне безжизнено /освен ако не го удушите в пяната/ и ще се остави да го перете на воля, значи нищо не знаете.

Котка, къпана насилствено, се бие. Тя дере, хапе и най-вече – вие. Воят извира дълбоко от диафрагмата и се носи с такова ехо из къщата ви, че няма да е учудващо, ако съседите повикат конна полиция, жандармерия и ГДБОП.

Номерът е да не се хващате на стенанията, а да търкате и миете /лекичко!/, и да внимавате да не ви извади очите.

Когато обектът е покрит с пяна и добре изтъркан, го пооплакнете с подвижния душ. По това време стенанията ще са още по-големи, погледът ще е изцъклен, а атмосферата в банята ще наподобява сценка от „Гладиаторът“.

Следва увиване с предварително подготвени хавлии. За котковъдите-новобранци: не се плашете, но това е моментът, в който осъзнавате, че котката внезапно се е свила и поразително прилича на плъх или хомяк.

Лапите мязат на клечки за зъби, опашката – на изпран чорап и въобще целият вид на животинчето е покъртителен.

Гледката обаче е измамна. Козината има уникалното свойство да си възвръща обема почти веднага, така че веднъж пообърсан и оставен да се ближе на спокойствие, плъхът успешно ще заприлича отново на котка, но чиста.

Противопоказания: Ще ви мрази. Дълго и напоително. Възможно е и да се стигне до грозни сценки, като препикани обувки и изгризани мебели. Освен това веднъж изкъпана, котката веднагически ще се пльосне на най-мръсното място, където ще се ближе в продължение на часове.

И ще ви мрази, нали разбирате.


Положителен ефект. Поне за известно време ще изглежда прилично, няма да ръси прах и буболечки и ще е извънредно мекичка на пипане, което си е достатъчно.

Така че – ако имате котка, достигнала предела на възгледите ви за хигиена, бухвайте я смело в легена, проверено е и действа.

Ако ли пък имате друг тип домашно животно, като кон, гъска или крокодил - съвет не мога да ви дам.

Най-добре се обърнете към Столичния зоопарк или направо ги водете в автомивката.

Само предупредете момчетата да не ги мият отвътре.


Автор: Красимира Хаджииванова
 

ininia

Потребител
ФТКС
Ей,ама това като че ли е моята котка! :rolleyes: И тя хич не се плаши от стрелбата.
 

Б.Богданов

Потребител
Ей,ама това като че ли е моята котка! :rolleyes: И тя хич не се плаши от стрелбата.
И моят котарак не се плаши от стрелбата с изключение, когато стрелям с Крикета.
Винаги, когато зареждам пушките с въздух от бутилката, той е там - души зарядната станция, пушките .... много любопитна гад е.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Моя като почна да плякам с пищовчето и започва да издава едни звуци.
Същите,когато е видял някоя птичка и се дзвери в нея.
Май не му харесва :)
 
Нагоре