Тактически фенери и лазерни прицели

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ами щом тези прехвалени НД-та на 100 м нищо не правят за къв у.. ти са.
Аз(и не само, поне още 10-на) ползвам евтин китайски за 53-4 долара(на снимката, качен върху оптиката на 9-та). Като се преправи да работи с 18650 батерия, кара поне 4-5 часа с читава такава. През оптика гледаш до 350 м без проблем, а на 100-120 м като на длан.
От 15 до 60 м, като стесниш лъча, не е проблем и да не вдигаш пушката на рамото. На Копринка имаше показно с жетоните от хълбок......
 

Attachments

  • WP_20150704_001.jpg
    WP_20150704_001.jpg
    242.8 KB · Прегледи: 107
Последна промяна:
7

7842

Гост
Имам такъв фенер за който пише Гари,свети жестоко ;),с две батерии 18650.Като светнеш на 20 см от ръката си започва да те грее на кожата,а се води лед студена светлина.Заслужава си парите,в olx са по 60 лв. с две зарядни за 220v,12v втора капачка с бърз спусък и три филтъра зелен,червен и жълт.На 200 метра е денем,заслужава си парите
 

Attachments

  • 20161126_065552.jpg
    20161126_065552.jpg
    173.3 KB · Прегледи: 99
  • 20161126_065616.jpg
    20161126_065616.jpg
    144.5 KB · Прегледи: 96

barbaron

Редовен Потребител
Преди 2 дни ми пристигна китайския аналог (ако този не е и той китайски), за светкавично бързо време (поръчан на 11.11.16) за 7$=13 лева с доставката (няма батерии и зарядно, както и "спусък"). Аз също твърдя, че е добра инвестиция - струва си паричките.
 

andi

Редовен Потребител
20161126_141847[1].jpg Гари , и аз ползвам такъв за "обходен" . Взех го за 60 лв . Да се внимава , че са 3 вида и другите не светят така добре. Сменихме диода с много качествен, но на 2700 келвина (без да го пържи драйвера) и изрязах истинско стъкло отпред . Филтрите не ги ползвам -с сегашния диод няма смисъл. Много съм доволен - така не грее , с 2 батерии кара доста време и свети доволно далеч, с много "работна" светлина .
Другия е Ц8 - но с доста тунинг . Нов драйвер , нов диод на 3800 келвина . За размера си светна зверски , но лятото леко грее а и дърпа повече батерията . Но него не го правихме да свети дълго време ;)
 
Последна промяна:

gary m

Редовен Потребител
Благордариа.
Анди,
Магазин 'LED light BG', Пловдив ок ли. 60 лева. или друг магазин.
:cheers:
 

andi

Редовен Потребител
Имаше обява в ОЛХ , колега си беше взел оттам , харесахме го , и взехме още 3 броя . Ако намеря обявата ще я пусна . На моя на кутията пише модел BL-Q2888
 

andi

Редовен Потребител
При мен на прожектора пише BAILONG , при теб POLICE - китайска работа .
Моя с тунинга и доставката излезе около 90 лв , а Ц8 цата е 75-80лв тунингована . И въпреки , че е по-компактна светят еднакво .
И Митака Ц8 ги прави по поръчка - светят както искаш и с каквито режими искаш . Аз ги ползвам и двата , но при мен са профилирани . Но Ц8 от Митака е по-компактна и малко по-универсална .
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Някой има ли LED thrower, който да е над 400-450 000 mcd?
Искам да придобия представа къде ще "мятат" 600 000 mcd ???
 
Последна промяна:

Nikola

Потребител
При мен на прожектора пише BAILONG , при теб POLICE - китайска работа .
Моя с тунинга и доставката излезе около 90 лв , а Ц8 цата е 75-80лв тунингована . И въпреки , че е по-компактна светят еднакво .
И Митака Ц8 ги прави по поръчка - светят както искаш и с каквито режими искаш . Аз ги ползвам и двата , но при мен са профилирани . Но Ц8 от Митака е по-компактна и малко по-универсална .
Анди, виждам че ги чаткаш работите с фенерите, аз обаче и представа си нямам за какво става въпрос.
Моля те, да ми обясниш до колко метра свети с8цата с какви батерии е, колко струват те, откъде и за колко мога да си закупя фенерчето, батерии и зарядно за тях, колко време светене държи фенера докато не свършат батериите, дали ще държи на пружинка?
 

andi

Редовен Потребител
20170426_091515[1].jpg Изобщо не ги чаткам техническите подробности на фенерите ми . Аз съм просто много активен ползвател . Какво и как слага Митака вътре при тунинга не знам и не ме интересува .
На откат гарантирано държи Ц8 - ползвам ги на карабини и 12ти магнум .
До колко метра е нещо много относително - всеки го разбира различно необходимото ниво на осветеност , зависи от степента на силов тунинг , от диода който се слага , от цветната температура, от влагата и запрашеноста на въздуха . В момента имам за тест 3 външно еднакви Ц8 - всеки свети различно, и си има приложение . С единия за пример с оптика (истинска) на 6х виждам кацнала кукумявка на 600 м (мерени) .
Батериите колко карат е относително - на коя степен се свети , колко ампера ток консумира на макс . Имам Ц8 които дърпа 1,3 А , имам и на 4,9 А . имам и на 3.5 А (този който свети най-далеч) . Моите Ц8ци не са направени да светят постоянно на 100% - ще прегреят , но примерно с хубава батерия 3 амперовия ще свети около 1 час . За това за което ги ползвам това няма никакво значение - не мога да го изтощя за 1 вечер . Важно ми е как свети , а не колко свети .
За батериите не е толкова важно колко им е капацитета , а колко ампера ток може да даде .
Хубави има при Митака - батерии на 12 и на 20 лв , зарядно (адски важно е да е хубаво) по 15 лв .
 
Последна промяна:

Nikola

Потребител
Мерси, че се отзова.
На мен ми е нужна светлина до 50-60 метра. А пък, ако свети повече си е бонус. Не искам да прави ден, а просто да мога да видя капачка от безалкохолно през оптиката.
Преди време бях намерил, мисля че в олх, драйвър за точно тези Ц8ци. Ако някой може да го открие, моля да ми помогне.
Също все още се чудя какво закрепване да избера за лазера ми (Аирфорс ЛС1) и за фенера, който в най скоро време ще взема. Закачането на тези два аксесоара на оптиката или цевта, при мен не вариант, защото както казах ще са на пружинка с чупеща цев. Не знам дали уйвър шина ще държи на пластмасовия приклад. За лазера си мисля да го закрепя на цевната кутия, на мястото на мерника. Разбира се ако не ми пречи на оптиката.
Също не знам дали ако закрепя лазера отстрани на приклада ще е добре или трябва да е в пълно съосие с цевта, като оптиката.
Благодаря предварително.
 

DeadShot

Редовен Потребител
Вземи си едно фенерче за 15лв с зарядно за 220v че и за колата зарядно има.А за около 25лв вече имат и спусък чрез който да ги включваш.През оптиката вечер спокойно се вижда на 70+ метра и свети около час и 30 Мин.
 
Нагоре