Състезание по ФТ международен клас (до 16 джаула) ПЦП.

DANNY

Редовен Потребител
Ralfi написа:
Вие го взимате за реклама, ама аз подозирам че кризата ги е ударила и те са решили да копменсират откъм въоръжението ;) :rambo:. Това е майтап!
Сега по сериозно. Спомняте ли си че миналата година имаше световно по ФТ в ЮАР? Да не бъдем наивни, по един или друг начин "пазарния лидер" може да се възползва от положението, както виждаме че е станало. Интересно ми е единственно на коя дата са се снимали и дали "състезателите" си пазят фактурите от пушките? :goodbye:

Нищо общо със световното.
ИЛИ пазарни лидери.
Хората са си направили отбор и се явяват на състезания с него. Имат си по една тениска, по една шапка, и по една пушка. е и оптика.

Снимките са от тази година. Преди няма и месец при тях завърши НАЦИОНАЛНИЯ ШАМПИОНАД.
Как звучи само ..... .....НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАД!


Симо какво каза като се върна от Морско за Унгарците? -82 състезания за година.
При такъв брой състезания /82 за година/ може и да го наречеш шампионад!
 

DANNY

Редовен Потребител
Колко е просто........
...Събират се 5-ма ентусиазти с желание за стрелба
9120-20Exitment20about20Targets.jpg


Правят си 25 мишени
9220-20SLK20Committee.jpg


Получават официално признание и регистрация
9320-20SLK20Affiliation.jpg


Редовни стрелби
IMG_1794.jpg


Не и липсва яденето и пиенето
IMG_1793.jpg



За такова нещо не трябват спонсори.
Примера пак е от "черния континет"
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Забелязах че и в Морско мишените са в ярки цветове а убойните зони черни :eek:
 

DANNY

Редовен Потребител
Изчетох темата ОТ....ДО....
Колко се промениха нещата за 2 години....... :bravo:
 
A

Anonymous

Гост
А мен ме пишете в клас 16J пружинка!
Само да не съм единствен, че ще ходя по трасето като на умрял душата :D
 

Termina4

Потребител
И аз вече реших ще си стрелям само международния клас :) целта ми е участие на световно първенство:) :rambo:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Termina4 написа:
И аз вече реших ще си стрелям само международния клас :) целта ми е участие на световно първенство:) :rambo:

Имаш още около 9 месеца тренировки! Така че участията ти на родна почва ще са ти полезни, ако искаш да се представиш на ниво. ;)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
milen.m написа:
Пускам темата с цел сондиране на нагласата сред колегите за обособяване на такъв клас в състезанията по ФТ, които провеждаме на националните срещи. За момента са ми известни три такива ПЦП-та: fatalen (EV2), cdman (AA S200), и моята, което означава потенциално 5-6 участници.
Въпросите които ме вълнуват са дали има ли други колеги с такива пушки, които биха се включили, както и такива, които за момента нямат такова оборудване, но по принцип се интересуват от този клас.

Абе момчета
Юнак кат мене с Асан 16J. Що не ме броите бре :exclaim:
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
fatalen написа:
..... Така че участията ти на родна почва ще са ти полезни, ако искаш да се представиш на ниво. ;)

Бих казал дори "задължителни", ако не искаш да бъдеш просто турист. Нищо не може да замени опита от стрелбата в условията на реална конкуренция, не форумна (личен опит).

shstanchev написа:
... Абе момчета
Юнак кат мене с Асан 16J. Що не ме броите бре :exclaim:

С Асан или Мемед - няма значение, заповядай на някое ФТ мероприятийце...да се преброим ;)
 

ivofox

Редовен Потребител
Хубаво прават хората,а тука в холандия се регистрирах в техния форум.
Холандците нямат участие на фт с над 16 джаула пушки,разказах им за България как е и дори някой смятат ,че сме по напред и от тях
ето цитат:Защо се нарича PCP unlimidet емиграция. :)
Може би не е лоша идея в Холандия.
Българите, които не са толкова зле, мисля.
Отделен catogerie unlimidet би би било хубаво, ако има място за хода и ентусиазъм, мисля.

Превода е от гугала и не е така добре преведено,но се подразбира.
Иначе са без ограничения в джаулите,но фт е до 16 джаула и 16 джаула категория 1 и 2 имат. :rambo:
 

big_dragon

Редовен Потребител
Архитекта написа:
Колеги, някой има ли линк или pdf на тази таблица, но адаптирана в европейски мерни единици ???:
http://www.airguns.bg/files/bratushka/F ... Troyer.pdf
Опитах се да я трансформирам в метри, дано да съм успял.
Превода ще го направя друг път. Сега нямам време.

ПС Вече е на български.
Има разминаване в коефицентите на мишените и общите коефиценти, но така е в оригиналния pdf файл.
 

Attachments

  • FT-Range-Targets.xls
    34 KB · Прегледи: 166
  • FT-Range-Targets.htm
    61.6 KB · Прегледи: 139
  • FT-Range-Targets.xps
    83 KB · Прегледи: 113

didarai

Редовен Потребител
В момента колко 16 , са 16-те джаула у нас?В смисъл , някякви + 0,... джаула отгоре , минават ли хроно теста? По спомен в Унгария на международно състезание (с мн. добро класиране на Божидар беше или го беше спечелил ....забравих) 16-те бяха до 17,2 джаула (ако не греша).
Питам , защото ако настроя ГП на едни джаули сега , а в някое лятно състезание , напече яко пушката , най-вероятно джаулите при теста ще се вдигнат , а това няма да е умишлено направено . Та..........имаме ли толеранс при теста или точно 16 , а над тях :death: ?
 

lynx

Редовен Потребител
Направи я в хола на топло да стреля с 240-242 и после я изкарай навън да се види с колко ще спадне, поне ти да си видиш понижението.
А за толеранса, не, няма 17 джаула у нас.
Над 244,3 си "извън закона".
Аз веднъж за малко да улетя на скамейката.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Мисля, че толеранса беше до 16,3 джаула.
Може да греша. Не споря.
 

lynx

Редовен Потребител
Така е Павка.
244.3 м/сек с чашки .547 е точно 16.3 дж.
 
Нагоре