Състезание по ФТ международен клас (до 16 джаула) ПЦП.

angelmr

Редовен Потребител
Аз лично на състезанията където успея да присъствам( за съжаление не са били достатъчно много), с удоволствие ще помогна на притежателите на топове в разполагането на мишените им в коридорите на дистанции 50-70 метра стига да има място. Имаше доста мнения че тези пушки не са за стрелба на близки дистанции нали? :) А гамовските мишени ще им ги слагаме на 100 метра. На това растояние вече доста енергия ще е позагубил проектила. Та стига да има желание, възможности за клас "топ" все ще се намерят. :)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
братушка написа:
Темата беше започната за клас 16Дж, а ние както винаги обърнахме всичко с хастара навън и се свлякохме на приказки за БигБоре...

Ще напомня (за кой ли път вече), че класа PCP Unlimited, който стреляхме досега, никой не е отменял.
А тук говорим за клас 16Дж, като още един клас за мераклии.
Братушка, май сега ти не четеш.
Това , което съм написал е предложение ,с което се опитвам да изчистя проблема.
Ти го изкара , едва ли не , че съм до създал.
 

Вячеслав

Потребител
hlapeto написа:
едит:
пак към cdman
Доколкото знам , сам си направил този сайт.
Всички , членуващи във форума са ти задължени малко или много за създаването му.
Форума се превърна в най-хубавия в България за пневматично оръжие.
Ще повторя за ПНЕВМАТИЧНО ОРЪЖИЕ .
Грешката май е само в името на сайта , но пък ти си знаеш най добре.
"На харизан кон , зъбите не се гледат"

Ако ще се виждаме рядко ,поне да си пишем по-често. Не съм започвал спор . Просто ми стана смешно заради напъните. Ама както и да е . Всеки си прави избора. В крайна сметка това е хоби даго вземат дяволите. Хайде даняма сърдити и засегнати от нечии думи. Гляма работа. Някой казал , пък друг разбрал ,пък повторим ,пък недай си боже дасе засегне някой.
Стига с глупостите. Ние имаме едно хоби и ако мислим като отбор ,тези подмятания щяха дъсеприемат не чак толкова насериозно. Предполагам. Това е нашият форум . Не онзи другия. Тук можем да си кажем всичко . Да се посмеем ,подразним ,порадваме и покараме резбира се . Но това са нормалните отношения дори и сред драскачи като нас. Всеки си знае за себеси в крайна сметка за какво му е пушкалото. Нека да несе караме като сърдити старчета ,а да се забавляваме с това ,което китната ниродина още не е забраниласъс закон. Добрее ,че има от какво да лапат ,че иначе иот нас щяха да смучат пинтиите.
Здраве на всички. :cheers:
 

shooter

Потребител
Вячеслав написа:
Ние имаме едно хоби и ако мислим като отбор ,тези подмятания щяха дъсеприемат не чак толкова насериозно. Това е нашият форум . Тук можем да си кажем всичко . Да се посмеем ,подразним ,порадваме и покараме резбира се . Нека да несе караме като сърдити старчета ,а да се забавляваме с това ,което китната ниродина още не е забранила със закон.
+ 1

Четох от къде е почнал спора
и не виждам смисъла от продълженията

има предложение за клас 16 J
много добре е да го има, /защото това ни чака - рано или по-късно/

а какво да правят тези с топовете
ами никой не ги ограничава
да се състезават, но помежду си, за да има равнопоставеност


Снощи по време на петъчните дискусии :) се изказа мнението, че пушките трябва да ги разделим по ценови клас за да има равнопоставеност
- до 250 лв
- до 500 лв
- до 1000 лв
и над 1000 лв

като цяло ние сме общество на любители
и няма смисъл сами да си създаваме ограничения в хобито
за това и цитирах Вячеслав
нека сме позитивни към идеите на колегите и няма да има недоволни,
въпреки че за бройката която сме е нормално да има такива
 
A

Anonymous

Гост
Ако искате да прогресирате с ФТ трябва да се заемете сериозно и да организирате състезания в клас 16Дж. И според мен тези правила за 2 изстрела по мишена са малко несериозни.
 

Termina4

Потребител
Ние вече проведохме едно добре огранизирано състезание po FT на Националната среща в Русе верно е е пушките 16J все още не са повече от 10 но това непопречи на състезанието
Всичко се развива много добре ако погледнем назад преди 2 години какво беше и сега какво става :)
Предполагам че на световното в Германия ще имаме минимум 5 учасTникA поне така мисля но има доста време дотогава и както се казва да сме живи и здрави другото е лесна работа :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
springer написа:
Ако искате да прогресирате с ФТ трябва да се заемете сериозно и да организирате състезания в клас 16Дж. И според мен тези правила за 2 изстрела по мишена са малко несериозни.

Първото състезание по ФТ в клас 16 дж. е факт (март 2009, София). Вярно, че бяхме само 6 участници в този клас, но все пак начало трябваше да се постави. В началото на следващия месец вероятно ще има второ състезание по ФТ в София, на което пак ще има клас 16 дж., може дори да преобладава :).
Състезанията вече ги правим с по един изстрел в мишена, просто в регламентите не е отразено.
 
A

Anonymous

Гост
С 6 участници си е все пак начало. Тук kill зоните са 13мм до 20м, 20мм до 30, 30мм до 40м и 40мм до 50м. По-принцип състезанията не се спират дори и при силен дъжд. Само ако почнат да падат гръмотевици много близко. Ако те интересуват да видиш всички правила ето то линк:

http://www.saftaa.co.za/files/saftaa_ru ... _rev_1.pdf

Трябва да обърнете много голямо внимание на оптиката също. Тук повечето добри стрелци използват Nikko Sterling Diamond Sprortsman 10-50x60 или Leupold Competition. Как се спрявяте с намирането на разстоянията до мишените по време на състезание?
 
A

Anonymous

Гост
С една Nikko Stirling Diamond 10-50X60 ще е още по-добре, но това ще стане малко по-нататък :).
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
springer би било интересно да покажеш няколко снимки от ваще състезания смятам че и на другите колеги ще им е интересно пък да видим и с какви пушки се стреляте :)
 
A

Anonymous

Гост
soundmax написа:
springer би било интересно да покажеш няколко снимки от ваще състезания смятам че и на другите колеги ще им е интересно пък да видим и с какви пушки се стреляте :)

Soundmax, ето ти малко снимки от последненото национално състезание:

http://www.airrifle.co.za/album.php?albumid=217

http://www.airrifle.co.za/album.php?albumid=221
 
A

Anonymous

Гост
От снимките съдя, че при вас спортът фийлд таргет е доста добре развит. Много хора, със сериозни пушки и оптики.

Не видях участник с Вайраух 97. Springer, ти не взе ли участие в това състезание?
 
A

Anonymous

Гост
milen.m написа:
От снимките съдя, че при вас спортът фийлд таргет е доста добре развит. Много хора, със сериозни пушки и оптики.

Не видях участник с Вайраух 97. Springer, ти не взе ли участие в това състезание?

Не, това беше състезание само за най-добрите тук за да определят Южноафриканският национален отбор за Worlds 2009. На мен ми се счупи оптиката преди това а и просто нямаше смисъл да участвам с пружинна пушка на такова състезание.
 

DANNY

Редовен Потребител
Тази тема отдавна заспа! :pardon:
Пускам няколко снимки на това какво представлява един истински ФТ тим ;)

красота :bravo:
DSC_1163.jpg


DSC_1162.jpg


DSC_1160.jpg


DSC_1174.jpg


DSC_1169.jpg
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Дай боже в скоро време във всеки по голям град в България да им по един такъв отбор.
 

ангел иванов

Потребител
Откъдето и да са, намирисва ми на много сериозно спонсорство не мислите ли? Е,има и вариант да са богати задници с време за губене.
А най-вероятно нито едното,нито другото.
 

DANNY

Редовен Потребител
ангел иванов написа:
Откъдето и да са, намирисва ми на много сериозно спонсорство не мислите ли? Е,има и вариант да са богати задници с време за губене.
А най-вероятно нито едното,нито другото.

Не виждам защо реши така!?
Спонсорство за 10бр тениски и шапки?..... .....не мисля!
Ако имаш предвид пушките. Същите модели ги имаме и тук и вече не са рядкост!

По-важното е желанието!


А иначе, Това е клуб от Южна Африка


Желанието е важно :cool:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Едва ли някой им е купувал пушките, а едните му фланелки и шапки трудно могат да бъдат критерий за сериозно спонсорство ;). Според мен са просто ентусиасти. Снимката на която са строени като за залпова стрелба е много забавна и издава желанието им за сериозно отборно представяне :D. Радва ме искрено тази фотосесия :).
 
Нагоре