Съвет за избор на въздушна пушка

Дискусия в 'Начинаещи, избор на въздушна пушка или пистолет' започната от Vale, 4 Юли 2018.

1. didarai

didarai Редовен Потребител

Публикации:
    2,405
    Може да се каже , че се обясниха основните положения от които трябва да имаш понятие .
    Щом си от София , прескочи да видиш колегите и пушките им на живо(макар те да са едни други пушки и оптики ) .
    Изясни си за себе си отново ПП или ПЦП искаш и от там нататък основно от парите които си готов да дадеш зависи .

SvilenP харесва това.
  2. Kifa

Kifa Редовен Потребител

Публикации:
    456
    от:
    София
    Колега общо взето от тук нататък трябва да избираш нещо конкретно... за повечето марки и модели ще намериш в темите "Пружинна Пневматика" и "Компресионна Пневматика" от началната страница, там е казано почти всичко за основните продукти на пазара...в общи линии универсално решение няма,затова повечето хора тук имат по няколко пушки!Както ти писа DON от никоя Диана няма да се оплачеш...Валтера не е лоша пушка,но няма да я харесат нито любителите на мощни пушки,нито спортистите нито стрелците по специфични мишени...Ноооо хобито не е само точна стрелба ,нито мощна и т.н. то е сбор от всичко това плюс удоволствието да притежаваш нещо ,което ти харесва визуално(почти еротично привличане :) )

П.С

В момента тук има две добри оферти едната е тази:http://forum.airguns.bg/index.php?t...00-gp-4-5-оптика-hawke-4-12x40-ao.9679/unread
    другата тази: http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Продавам-kalibrgun-cricket-plb-standart.8699/
    ако търсиш мощност до някъде:http://forum.airguns.bg/index.php?threads/hatsan-bt-65-rb-7-62-mm.9169/

Другият вариант е,както повечето тук да минеш през по своят Via Dolorosa :)

SvilenP, sess84, Vale and 1 other person like this.
  3. redsox

redsox Потребител

Публикации:
    62
    Амин

4. Kifa

Kifa Редовен Потребител

Публикации:
    456
    от:
    София
  5. Don

Don Потребител

Публикации:
    122
    от:
    София
    Не мисля че https://www.huntandguns.bg имат каквото и да е в наличност. Ще се чака поне няколко месеца ;)

Има още един вариант който не е обсъден до момента - CO2.

HAMMERLI Airmagnum 850 4.5

Hammerli е бюджетна подмарка на Валтер и като цяло имат доста прилични модели.

Конкретната пушка стреля с големи капсули по 88гр (стандартните са по 12) и има над 200 изстрела с около 14-15J с минимални вариации в скоростта между отделните изстрели. Въпросните капсули са около 20лв, но много лесно може да им се монтира дюза и да се пълнят директно от пожарогасител за без пари.
    Получаваш бюджетна алтернатива на PCP, която по-никакъв начин няма да доведе до компромиси в точността сравнена с доста по-скъпи пушки. Точна, качествена,лека и с доста екстри.

Пълнене на литър CO2 на пожарогасител - 3лв/кг.

Целия комплект ще излезе около 800лв с някаква свестна оптика 3-12 или 4-16.

Преди два месеца, когато се чудех каква нова пушка да си взема, тази беше един от най-сериозните кандидати.

Последно видях да я има в наличност isd-bg.com, но мисля че я има и по други магазини.

Последна промяна: 7 Юли 2018
  6. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,375
    В тази тема многократно се споменава (твърди), че за малко пари можеш да получиш точноста на скъпата, маркова пушка. Абе хора, вие стреляли ли сте с въпросните и скъпи и не толкова скъпите им алтернативи, че го твърдите?
    Не се ли замисляте, че ако ставаше така повечето от стрелящите нямаше да дават по една камара пари или просто трябва да ги причислим към групата на баламите?

xpresident, gary m, Gadnqra and 5 others like this.
  7. Don

Don Потребител

Публикации:
    122
    от:
    София
    Е то е ясно че Steyer, Kalibrgun или Daystate няма да стане, никой не го и твърди. Моделите които съм предложил са сравними с entry level ПЦП и предлагат доста голяма стойност за цената си. Като за новак са достатъчно точни при стрелба на близко разстояние.
    И двамата модела са интересни, с повече плюсове от минуси. Не са най-доброто, но са достстъчно добри за да носят удоволствие от стрелбата.

PS: При пушките както и при всичко останало, докато цената се дига експоненциално, това което получаваш нараства линейно. Аз винаги търся оптималната комбинация от двете :)

Vale and Kifa like this.
  8. Vale

Vale Новодошъл

Публикации:
    21
    от:
    София
    Здравейте, колеги,

Колебах се доста относно ПЦП, но към момента не се виждам да нося бутилка с въздух с мен или да помпя на 50 изстрела (дано скоро се разпространят Multi-pump pcp за които Kosmev пише). Спрях се на пушка с газово бутало, предвид плюсовете които се сочи, че има пред пружинната.

Търсих, но не открих такава с фиксирана цев (може да не съм търсил достатъчно).

Това което ми хвана окото е DIANA AR8 N-TEC Blaser-S, https://huntandguns.bg/bg/products/...s-gaz-butalo/diana/--diana-ar8-n-tec-blaser-s

Калибър 5.5

Намирам този модел обаче само при този доставчик та да видя, дали ще го има на склад.

Ако някои се сеща за по – добри варианти на пушка с газово бутало, вкл. на такава с фикдирана цев, моля нека сподели.

Оптика – надявам се, че от магазина ще ми предложат удачна за модела, тъй като не намирам и Комбо вариант

Благодаря и поздрави

Последна промяна: 8 Юли 2018
  9. SvilenP

SvilenP Потребител

Публикации:
    201
    от:
    Габрово
    Питай ги за наличност.

Колкото до оптика и евентуално моноблок, има един на Диана - Diana Bullseye ZR или Sportsmatch Dampa DM, по - скоро разчитай на колегите тук, защото на търговците не може (и не трябва) да се разчита...според мен.

10. Vale

Vale Новодошъл

Публикации:
    21
    от:
    София
  11. kosmev

kosmev Потребител

Публикации:
    74
    от:
    Варна
    С риск да се конфронтирам с някои колеги... ама...
    ПЦП е актуалната тенденция за ВО.
    Пружинките си имат своя чар и почитатели, но сам виждаш, че във високия клас почти няма избор на модели, за разлика от ПЦП.
    Ако се плашиш от бутилки със сгъстен въздух, както и аз :) - помпата изобщо не е толкова неудобна за ползване.
    Пушка в 4.5 и резервоар до 200cc ще я помпиш с 4-ри паузи за около 4мин.
    Ама след това тая пушка ще ти дава поне 50 изстрела на максимална мощност (>25J) и стотици на намалена.
    Ако решиш да се правиш на каубой и да стреляш бързо, нямаш проблем да изпуцаш един барабан за 10-ина секунди - това с пружинка няма как да стана.
    Броя изстрели, грубо казано, се увеличава на квадрат спрямо мощността - т.е. ако я намалиш 3 пъти, изстрелите ти се увеличават 9 пъти.
    Хубавите модели позволяват това да се прави ръчно с "лостче" изведено по ложата, бутваш го и включваш на друг режим :)
    Веднъж заредена, такава пушка може да се ползва от жена или дете, което иначе трудно ще "напъне" пружинка...
    А и ти няма да се мориш, а ще се фокусираш върху стрелбата...

Gadnqra, zograffa and Vale like this.
  12. Vale

Vale Новодошъл

Публикации:
    21
    от:
    София
  13. SvilenP

SvilenP Потребител

Публикации:
    201
    от:
    Габрово
  14. venciru

venciru Потребител

Публикации:
    476
    от:
    Варна
  15. luft9waffe

luft9waffe Редовен Потребител

Публикации:
    1,742
    от:
    русе
    ГП и фиксирана цев са рядка комбинация.Може би,ако потърсиш още, ще излязат Хатсан Доминатор200(май беше),която е не малко пари и предвид репутацията на марката май не си струва.Другата е Теобен SLR98.Нея пък е почти невъзможно да я намериш-не се произвежда от доста години .Секънд ханд,ако излезе,започва от 650 паунда.Колегите те насочват към ГП,но всъщност предимствата на тоя вид пружина се проявяват при по-мощните пушки.Може би при 20+ джаула.На теб ти стигат 12-20,защото си посочил "30-50 метра за забавление".На 50м няма пп с гп,което да надстреля(като точност) фиксираните стоманени пружинки от високия клас,настроени на 14-18дж в .177,пък и в .22.Говорим за ААтх200,ПС и ХВ77,97 ВалтерЛГВ.Това са и не случайно най-скъпите пп(изключвайки ФВБспорт,която е 2 пъти по-скъпа от ХВ98/95,а едва ли е по-добра).С тях най-бързо би се научил да стреляш добре-имам предвид доста по-добре от човека с дианата от клипа ,който си публикувал.(Тоя клип го коментирам за втори път и пак ще кажа:от 11мин насетне клипът е ловен,което е в разрез с правилата на този форум!)

Gadnqra, soundmax, Bay Mitko and 6 others like this.
  16. Don

Don Потребител

Публикации:
    122
    от:
    София
    luft9waffe and Vale like this.
  17. Nikola

Nikola Потребител

Публикации:
    459
    от:
    Варна ; Шумен
    За помпа се консултирай с колегата Цилиндъра!

18. Bay Mitko

Bay Mitko Потребител

Публикации:
    62
    от:
    Варна
    Пет страници мнения и човека още е без оръжие. Оттук нататък, която и да вземе , ще го гложди мисълта, не стреших ли като взех тази, ми ако бях взел онази другата...? Общо взето , човек не се учи нито от своите нито от грешките на другите, или от положителния опит респективно.
    По стечение на обсотятелствата придобих впечатления и не малък опит за не много време с различни пушкала и смея да твърдя че кефа от стрелбата с ВО не зависи от цената на пушката и разстоянието до мишената. Звука от зареждането на ФВБ и Аншуц, сравним с навиването на шейцарси часовник и последващите 5 изстрела в 5мм група на някакви си мижави 10 м са Огромен, ама Огромен кеф!
    Също както и 20-30 мм група с ФХ на 50м при това с почти безшумен изстрел.
    20 последователни попадения в тенис топка на 20 м с най обикновена Славия за смешни пари не са ли кеф?
    Предвид посочените от колегата дистанции за мен златната среда е Диана еър кинг или Вайраух ! Газовата пружина е една идея по- добра, но и обикновената метална не е компромис, що се отнася за този клас пушки.

bleu81, soundmax, st_beer and 5 others like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена