Стрелба на далечни дистанции - 100+ метра.

anibis

Редовен Потребител
Пускам едно клипче на Николай,да се види на 100м какви му са групите с пушка специално направена за такава цел, и какво му е приготовлението,байраци и т.н.
Пушката е къстъм,цев, твист,обяснява всичко.Вярно че пушката му струва няколко хилядарки,но както всички знаем кеф цена няма.

 

bleu81

Редовен Потребител
Привет,
В духа на темата да попитам кои са най-добрите пружинни кандидати за далечна стрелба.

От това, което съм прочел из форума HW77,97, АА200 са потенциални кандидати, като лично на мен фаворит засега ми е Weihrauch HW77 K който излиза под 850 лв с доставката.
Целият ми опит с пружинни пушки се базира на хаенел 312 и никога не съм имал и стрелял с 5.5 и 6.35 пружинни.
Тази събота докато стреляхме с децата на една поляна изпробвах хаенела на 50м по една консерва с максимална корекция по вертикал на диоптричния мерник. Докато нямаше вятър всички сачми бяха в консервата. Пушката в момента е с много слаба пружина , по къса и тънка от оригиналната и маншон на десетки хиляди чашки, та едва ли е повече от 160-170м. Щом с 7-8 джаула при безветрие стрелба на 50м не са проблем си мисля, че би трябвало да има подходящи пушки за по далечни стрелби. Има доста клипове в интернет, които го демонстрират. Евентуално моноблок с инклинация ще помогне оптиката да се нулира на 100м без да е в края на обхвата си.

та, коя е най добрата пружинна пушка за стрелби на 100+ метра в бюджет да кажем до 1000 български пари?



Поздрави
 

dberov

Редовен Потребител
Две групи по 5 изстрела на 96 метра от капака на колата с Щурчо в силен вятър с JSB 1.175 / 5.53mm и скорост 278м/с.
Първата мишена я снимах през оптиката докато до мен колегата с който бях също пуцаше по друга мишена, което ми пречеше, но пак се получи що годе добра група с един флайер. По втората стрелях без да снимам като само замерих разстоянието през далекомер за да биде видно. Хич не ми се правиха тези видеа, но си е друго да се види разстоянието, вятъра, от къде, как и в какви условия е стреляно и така да се съди за резултатите.


 

PetioStoianov

Редовен Потребител
Той с крикета на над 300 метра пука кенчета от воле, на 100 метра не болен ами и глух и сляп ще уцелва :D
много е добър ей ! Аз иначе ще се опитам да направя едно излизане на 150-160 метра, само да излезе хубава оптика за продан :)
 

sts1969

Редовен Потребител
Той с крикета на над 300 метра пука кенчета от воле, на 100 метра не болен ами и глух и сляп ще уцелва :D
много е добър ей ! Аз иначе ще се опитам да направя едно излизане на 150-160 метра, само да излезе хубава оптика за продан :)
Бъзикам го Митака, защото преди има-няма 15 дена се опитвах да го агитирам да постреляме някъде...ама като започна да се оплаква от болежкиии ??? Имах чувството че е толкова зле, че пушката не може да вдигне :'( ...а гледай го как припка като младо яре 100метра до мишената :p
 
7

7842

Гост
От къде да си купя стойка за закрепване на фотоапарат към оптиката и да се целя през него и да записвам?Днес съборих мишена от черно-белите ;) на 162 метра,JSB 2.2 гр.,317 м/с,ама няма как да се похваля:)
 

anibis

Редовен Потребител

И аз търся нещо подобно,но не точно такава стойка.Търся такава където можеш да си стреляш/гледаш/през оптиката но отстрани да ти е телефона,или записвачката.
Нещо като на Николай RusBear"s неговата стойка/насатка/
Но като ми каза какви пари ще ми струва неговата стойка,направо ме заболя ишиаса и лумбагото.:D

Мирослав, приветствую. Цена 450 USD + доставка. Все подробности можете посмотреть тут: http://ScopeCam.pro

Тази стойка на 3D принтер,няма да има никакъв проблем да се направи.
 

dberov

Редовен Потребител
От къде да си купя стойка за закрепване на фотоапарат към оптиката и да се целя през него и да записвам?Днес съборих мишена от черно-белите ;) на 162 метра,JSB 2.2 гр.,317 м/с,ама няма как да се похваля:)

За правене на качествено видео на Slow moution ти трябва и хубава камера която има тази екстра.

Хубава, стабилна и качествена стойка за фото камера с каквито си помислиш представки като на Ted HoldOver от тук >> http://eaglevisioncam.com/index.php?route=product/category&path=62_74

Тази стойка е универсална, става да се монтира на различни оптични прибори. Тя е като старата, която ползваше Ted HoldOver, но вече се предлага и с допълнителна джаджа за телефон >> https://www.ebay.co.uk/itm/Metal-Sp...937408?hash=item4b3e125a80:g:-G0AAOSw1utatEn9

С тази може да се гледа директно през оптиката и да снима но е само за някои модели екшън камери >> https://www.shapeways.com/product/SSS7BN4SY/gopro-scopecam-mount
 
Последна промяна:
Нагоре