Снимки на вашите пушки

petkof

Редовен Потребител
Много добро изпълнение!:bravo: Боята е станала страхотна и това си личи по това,че подчертава всяка миниатюрна черта на дървото.Ако се нанесе върху твърда и равна повърхност /нямам предвид дъска :) а приклад различен от дърво/ ще изглежда брилянтно!:)
 

lynx

Редовен Потребител
Червен пиано лак :rolleyes: 'баси мазнята! Бравос Павка! :bravo:
Само не знам с тая къса цев дали ще е достатъчно точна? :-[
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Павка, според мен трябва да си търсиш нова пушка. Тая я закачаш на стената да радва окото, пък другата за стреляне..
 

Dominus

Редовен Потребител
А да ве. Осем месеца я правя, че да ми хареса и стрелба и визия и сега на стената.
Отива да поработи малко и тя за мен. Няма само аз да работя за нея.
 

lynx

Редовен Потребител
Страхотна е! На мен трудно ми харесват пушки, но тази ме зарадва искрено! :bravo:
Сега ще падне голямо пазене, да не се драсне в шубраците по състезанията.
Павка, трябва да и измайсториш дъждобранче, че грехота да се окъпе/окаля красавицата! :)
 

Dominus

Редовен Потребител
Като се одраска ще я лъсна пак. Има 5 ръце лак, тъй че има и да остане. А за дъжд пък вече носи на мокрене с кофата. Само един резервоар може да ръждяса и някой глава на болт.
 

sniper elite

Потребител
Пушката е станала страхотна,колега пусни едни координати на хората които са хромирали цевта.
Ако е удобно .
 

Dominus

Редовен Потребител
Абе да пусна, но не се занимават с дребни неща. Требе си връзки дет се вика. Иначе може да ти отделят секция или както там се казва, но е около 70-80лв без ДДС
Екогалваника - Русе.
http://www.ecogalvanic.bg/bg/home.php

Иначе ми разбиха представите за покрития. Показваха ми едно като хром, но леко синее. Било поцинковано.
 

Loki

Потребител
Павка, цевта само отвън ли е хромирана или и от вътре, не зн колко е дебело конкретното покритие.. иначе съм се убедил, че ако искаш нещо блестящо, лъскаво и устойчиво, то това е начина! Поцинковането винаги има някакъв лек нюанс, някои, напр моторджии, нарочно го ползват за по-ретро ефект..

Иначе колеги, без да се обръщам конкретно към някой, докога ще се блещиме като видим нещо хубаво и мераклийски направено, та веднага и непременно да го окачаме на стената? Вече стана плоско и банално!! Разбирам да беше преди 10г, ама колко време вече сме в хобито (занаята) и кво ли не сме виждали по форумите.. Заниманието ни не е евтино, и по тази логика всяка втора пушка требе да е на пироня.. Ами пазете си инвентара- не сме на война! Оръжието, като всяко нещо от материалния ни живот и предметите които ползваме има своята естетическа стойност. За което някой е мислил и се старал да бъде така! Те дрехите са за обличане...
Иначе дайте да разпробием по едно джелезо, да го туриме на една дЪска и само да е дупка у дупка...:exclaim::D:cheers:
 

Dominus

Редовен Потребител
Павка, цевта само отвън ли е хромирана или и от вътре, не зн колко е дебело конкретното покритие..
Не мога да ти кажа колко точно е дебелината, но не е малко. Ако не се лъжа е нещо от сорта на 20 микрона, което на диаметър са едни 4 стотни.
Само отвън е покритието. Технолога ме убеждаваше, че вътре не може да се хромира, дори и да искам, но за да съм си спокоен си я запуших с тапички от полиацетал с по две о-пръстенчета /натегнати/
Определено е много здраво покритие. Наложи се да я потъркам с шкура там където влиза в цевната кутия, че не искаше да улазя. Еми голям зор беше. Шкура 240, а цевта я въртях поне 15 мин на струга. Хром да го е.. :D

Колкото до боята. Аз не гледам на нея като на нещо ценно. В крайна сметка 50гр. боя не са нещо впечатляващо. Бояджията съм аз.
Така че, не съм решил, не съм я боядисал.
Благодарности на Вальо за дистанционното обучение :cheers:

ПРОЛОГ: :D
Причината да я боядисам е моята глупост, след като си сцепих приклада още миналата година. Залепих го. Стана по-здрав и от преди, но личеше къде е лепен. От доста време му бях хвърлил мерак да го боядисам, но Симо се опита да ме разубеди. В крайна сметка на бонсови вече бях изчистил всичко от него с кореселин и беше решено какво ще му се случва. Не очаквах, че ще се получи нещо, което ще ме радва толкова. И на докосване е много приятен. Дори мога да кажа, че не е хлъзгав, дори и да изглежда така. Гумата която е върху боята се роди в последния момент. Първоначално имах идея да вкарам карбонови мотиви след първата ръка лак на мястото на чекеринга. Намерих карбонов плат, но беше твърде дебел. Взех едно фолио, но като го пръснах с лак замяза на тиксо. Самият чекериг или стиплинг, не знам кое е по правилно се позапълни с филер и вече не изглеждаше добре.
Та в крайна сметка взех спрей, гума и с хартиеното тиксо го облепих. Пръснах три ръце гума /има тънкости при пръскането й/ и така стигна до тук.

П.П. Ако нещо се осере след време, мога да повторя упражнението. Затова не мисля за нея като за трофей.
 
Последна промяна:

sve

Потребител
След доста чакане на оптика и различни аксесоари най-сетне проекта е завършен- ето и крайния резултат. Мисля че си заслужаваше средствата и времето :cheers:
 

Attachments

  • IMG_1771.JPG
    IMG_1771.JPG
    141.3 KB · Прегледи: 262
  • IMG_1769.JPG
    IMG_1769.JPG
    303.9 KB · Прегледи: 246
  • IMG_1772.JPG
    IMG_1772.JPG
    133.6 KB · Прегледи: 236

ToHKa

Редовен Потребител
Хубава тема, чак сега я виждам :((( Ето нещо от мен.

Sumatra 2500 , 6.35.

Gamo BigCat 1250 , 5.5 ГП.
 

Attachments

  • 2014-09-26_11-44-44_IMAG2857.jpg
    2014-09-26_11-44-44_IMAG2857.jpg
    484.1 KB · Прегледи: 223
  • IMAG3254.jpg
    IMAG3254.jpg
    378.9 KB · Прегледи: 216
  • IMAG4084.jpg
    IMAG4084.jpg
    594.4 KB · Прегледи: 224
  • IMAG3512.jpg
    IMAG3512.jpg
    338.8 KB · Прегледи: 218
  • IMAG3995~01.jpg
    IMAG3995~01.jpg
    267.8 KB · Прегледи: 218
  • IMAG4382.jpg
    IMAG4382.jpg
    424 KB · Прегледи: 214

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Това бенч дърво в началото страшно ми грознееше...:confused:
Сега като посвикнах с дизайна, смело мога да кажа БРАВО :bravo:
 
Нагоре