Самоделни PCP-та

strelqmto4no

Потребител
Дейба ще се отказвам от хобито вече . Писна ми, 2 месеца не мога да намеря човек за една цевна кутия, тука има ли майстор дето може да помогне?
 

sa6o

Редовен Потребител
пи4 скоро имаше 2 броя ама не влизаш 4есто едната беше на dominus ако не се льжа за другата не се сещам в момента+ дотиква4и др дреболии
 

strelqmto4no

Потребител
Дейба, махнах шока , напраих легло за чашката, полирах сичко на входа, чашката влиза повече от мазно, даже прекалено- и ми са отвори групата. По главата на чашката няма и помен от нарези. Ама определено след мяхането на шока дойде проблема. Нал ъж без шок по добре, маааму.
 

Niki

Редовен Потребител
Е,по главата на чашката ли да има нарези???Не е ли по полата,дейба??
Да споделя нещо,болта който натяга пружината на удърника влезе много плътно във въпросната пружина,от там при изстрел удърника заминава ,,сам,, към иглата ,следва изстрел както си трябва,но пружината не следва удърника.Резултата е че звука,шума след изстрел стана много ,,по поносим,, Определено съм доволен!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Полата може да я поомачкаш преди да вкараш чашката и пак ще стреля добре. Но главата ако не се нарязва добре, няма как да е ок стрелбата.
Чашката вибрира вътре в цевта и това оставя дестабилизиращи сили при напускането и.
Затова някои по-халтави цеви си искат чашки с по-голям размер.
Затова и има отриви на чашки от една кутия, ако са с различен диаметър на главата(ако приемем че са с еднакво тегло).
 

Svetoslav

Потребител
здравейте колеги някои пробвал ли е колко джоула ще изкара от оригинален клапан на ат 44 в 6.35 кал .Направил съм отвора на полиемида 4.6 като шапката на клапана е 6 а на щоко 2.6 .на трансфер порта 4.7 на цевта 4.5 раэширил съм и камерата в клапанното тяло и съм биф тапа и прожинка .клапана се эатваря само от налягането за да няма дроселиране .Потигнал съм 71 дж 264 мс с 2.02 gsb пштането ми е мжгали да разширявам още отворите след клапана след като тои е с малко сечение и пропоскливост .благодаря .
 

Niki

Редовен Потребител
Това което си показал е пластмасова цевна кутия, тоест - боклук, ако питаш за метална е някъде около 100-120лв
 

jony

Потребител
Колега Svetoslav можеш да увеличиш отвора на полиамида до 5мм но трябва да го смениш с нов от полиацетал защото материала полиамид е по-мек и при тази малка стьпка от 0.5мм ще се смачка.
Напоследьк експириментирам с отвор на клапана 6мм и с нова игла с шапка 7мм и да видиме какво ще излезе?
 

du6ata

Редовен Потребител
Почвам нов проект за моя булпап ще му сложа слъг лайнер А 600 мм от фх Импактдо края на седмицата мисля че ще стане ще сложа снимки и обяснения в темата весели празници!!!
 
Нагоре