Самоделни PCP-та

anibis

Редовен Потребител
Точно 3D клипа е на Олег.
Както казах, има доста клипчета в тубата,показващи полуавтоматична,и автоматична/звод/ стрелба с ПЦП.
Но каква е карантията вътре в самия СМ,какво е буталото,как се връщат газовете за да презареди,от къде минават,и още куп други работи.
Тоя полуавтоматичен звод,ми е като китайско писмо.Но един ден,ще ми стане ясно,кое как е,и как се прави.

http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j...ugPLaNduRTVQZpLzQ&sig2=4SVIZ_XqHRAXMhPO2UL2YA
 

sts1969

Редовен Потребител
Ето един изпробван от мен начин, за връщане на газовете на зад между цевта и обличащата я тръба. Чашката минава през първата шахба, газовете се разширяват и минават през първите продълговати отвори преди първата шайба, удрят се в стената на първата шайба, рикошират и се връшат на зад през изрязаните правоъгълни канали на втората снимка, на първата снимка е още по-лесно, тази муфа се навива на цевта, и стената на първата шайба направо праща газовете на зад. По средата на цевта трябва да има още една центрираща шайба която да е също надупчена добре за да пусне газовете. Най-отзад нанизани на цевта (до цевната кутия) има една подбрана пружина и една дебела шайба, хода и е няколко сантиметра, колкото е нужно да се задвижи дотиквача и уданика да зареди чрез лостова система.
core.jpg 4345_118.JPG
 

anibis

Редовен Потребител
Ex Светльо както го обясни,то излиза че хич не е трудно,ама...
То ако ставаше така,досега да бях го направил,газовите ми са ясни буталото не мога да схвана как се движи,и как е закрепено.
 

sts1969

Редовен Потребител
Ex Светльо както го обясни,то излиза че хич не е трудно,ама...
То ако ставаше така,досега да бях го направил,газовите ми са ясни буталото не мога да схвана как се движи,и как е закрепено.
:DЛесно е отвеждането на газовете на зад...останалото си е голяма играчка. Буталото се движи свободно между цевта и обличащата я тръба (нанизано е на цевта)...свободно, но все пак с минимални хлабини за да не пуска много налягане зад себе си. Когато въздуха го удари по челото, то тръгва на зад и свива възвратната пружина. Към задното чело на буталото има закрепен лостов механизъм който вече избутва ударника за да го зареди. Представи си механиката на Хатсан Ат 44-10 Пъмп екшън(дръпни си схемата) вместо ти с ръка да издърпваш ложата от долу към която е захванат лоста, който избутва ударника за да го зареди, то при автомата буталото избутва този лост който се намира отстрани, а не както при АТ-то от долу под резервоара. Ако хода на ударника ти е 3см. то буталото трябва да е дълго 4см. защото там където се закрепва за него лоста, тръбата на щрауда трябва да е срязана с канал за да излиза лоста на вън. Челото на буталото не трябва да стига до срязаният канал за да не излиза налягането от там. Живот и здраве, като се видим в Пазарджик ще говорим. :cheers:
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
НоуХау-то навсякъде е с пари. Купуваш една такава, прекопирваш и почваш да ги майсториш.
Взимай пример от китайския братски народ.
 

dberov

Редовен Потребител
Дори и да се направи не вярвам да заработи безупречно без солидни знания и много тестове.
Не случайно Колибрито още не е на пазара, FX Revolution май го спряха от производство защото даваше дефекти.
За Еvanex Мax не съм чел или гледал да е дефектирал но явно си е сложно макар да изглежда просто.
 

andi

Редовен Потребител
Еваниксите от зимния внос засега държат . И не подбират леки или тежки сачми , въздух или метан . Знам за един в 5,5мм купен преди 2,5 години от ВИП , много се стреля с него и само 1 път нещо се е разхлабило - стегнато отново и пак стрелба .
 

M_I_T_A_K_A

Потребител
Само че еваникс няма нищо общо с механичните автомати.
И като натиснеш спусъка пада едно чакане, докато се възпроизведе изстрел :lol:
 

Dominus

Редовен Потребител
Натискаш и чакаш да светне нощната лампа [emoji1]
Ебати копчето грозно.
 

sts1969

Редовен Потребител
Ама тия верно ли са монтирали копчето на бойлера ми на въздушна пушка :eek::wall:
 

andi

Редовен Потребител
Изстрелял съм почти 2000 сачми с различни Максове - мишените не са се оплакали от забавяне на спусъка . А копчето е направо гениално - страхотна работа върши , дори може да е малко по-голямо . Кусура му е , че на мен щеше да ми хареса повече да е черно .
 

petkof

Редовен Потребител
FX Revolution май го спряха от производство защото даваше дефекти.
За Еvanex Мax не съм чел или гледал да е дефектирал но явно си е сложно макар да изглежда просто.
Революшъна си се произвежда и не е спиран от производство.Лошото му е,че не е за хора,които не знаят как да го "настроят" след като го "разстроят"!
http://www.fxairguns.com/rifle/the-revolution/
Еваникс Макс пък си е картечница в оригинал и копчето му не свети като на бойлер, а това си е предимство!:D:D:D
 

anibis

Редовен Потребител
Еваникс няма нищо общо,с автоматичния газов звод!
Еваникса е направен като airsoft пушките.
Ето снимка на автоматичен звод.Вижда се буталото възвратната пружина,ясно ми е как работи,но...то ако е лесно всеки щеше да го прави.
Като работа не е кой знае колко сложно,за изпълнение.

1211648.jpg


1211650.jpg
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Всичко е проста механика + малко физика Мирко.
Виж клипчето с механизма на Вулкана и имаш база за опити. Цялата задна механика е там, остава само заиграването с инерцията на телата и пружините.
Наготово никой нищо няма да ти даде, братушките и те вече си пазят "изобретенията".
 

anibis

Редовен Потребител
Пеко Вулкана не е със свободен звод.
На мен ми е ясно че никой на готово нищо няма да ми даде,
направо много им се кефя на братушките. Това ПЦП полуавтомат което съм постнал,снимките са от 2008г. Много са напред с пневматиката,шапка им свалям.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
На теб винаги директно трябва да ти се говори и да ти се повтаря по два пъти. Ти дори не си схванал какво съм ти написал в предния пост.
Всичката механика я има по редица пушки, не само при Вулкана(който пък е братовчед на Колибрито).
НО ТРЯБВА ДА ИМАШ ИНЖЕНЕРНА МИСЪЛ И ЗНАНИЯ за да можеш сам да си направиш проекта и го изпълниш после.
Много е лесно твоето: Ей пичове дайте ми чертежите да ми направят една такава....
 

bateelmo

Потребител
От тези картинки ще ти стане ли по ясно? Само човек да има време . Сигурен съм че от втория път ще стане.
 

Attachments

  • 8f44424db6b4a366edbfbf32118f9870.jpg
    8f44424db6b4a366edbfbf32118f9870.jpg
    126.3 KB · Прегледи: 218
  • Q2B4z.jpg
    Q2B4z.jpg
    92 KB · Прегледи: 215

panov00

Новодошъл
Ще може ли едно QB-79 delux да се направи читав bullpup който да стреля 35-40 изстрела със скорост 270м/с и в кой калибър
 

dberov

Редовен Потребител
Може но като платиш за резервоар, осмици, приклад, майсторлък + цената на пушката и ще ти излезе колкото фабричен SPA.
 
Нагоре