Самоделни PCP-та

5ko

Потребител
Направил съм няколко такива малки пушки и някои приятели много им се радват.
 

Niki

Редовен Потребител
Не съм упоменал ,че чашките са 5.5!Ако слеза на по леки ще има проблеми дори с най слабият ветрец!С тия чашки най добрият ми резултат е на 92м попадение.Попадения на 60-70м не са проблем,цевта е само 24.6см.Това все пак е пищак и съм доволен от постиженията!
 

5ko

Потребител
Помислих че стреляш с 4.5 може би защото с тази мошност са по добрия избор според мен.Аз слагам цев с дължина тридесет сантиметра .
 

Niki

Редовен Потребител
Мога да направя мощноста да скочи и над 30дж,но аз търся и максимална тишина,и при тези скорости тишината е оптимална.За моите цели тази мощност е напълно достатъчна.Мишените просто не мърдат,само падат!!
 

5ko

Потребител
Няма смисъл от много мощност за мишени по добре прецизност и тишина . Азсм вече на години и силния шум много ми се отразява зле.
 

Niki

Редовен Потребител
Съгласен,нали и аз това казвам.И моите години не са малко,ама всеки ден търся мишени.По добре тишина и точност,отколкото мощност!
 

5ko

Потребител
Много съм близо до финала но нямам много свободно време.Много клиенти ме натискат.Имам два детайла за правене....стругар....и приклада ама там има много ..ръка да пипне....Пак се върнах при булпапите ама с по малки габарити около 54 см
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Донеси приклада и шкурка и всеки кат удари по една ръка за загрявка, ша го лъснем...
 

FreeMan

Редовен Потребител
Това го споделям тук на насърчение на всеки ентусиаст.
Какво прави един скромен пенсионер, бивш корабен двигателен механик със своята пенсия.
Не си продава произведенията - нарича ги своите деца.
Не прави нещата по поръчка, но като хоби и за да подбужда младите към механиката.
Не ползва CNC машини, но всичко е на ръка със старо стругче, шмиргел, пили, менгеме, отверки и чукче.
Не ползва интернет...
Човек скромен, непретенциозен... майстор.

Какво ли би било ако правеше ВО? Със сигурност произведения на изкуството.
Човека вдъхновява и оставя следа след себе си.
В сайта има и други видео и инфо.
http://www.fogonazos.es/search/label/Patelo

Ето и един двигател Miniatura.W-32 Engine

Как изработва някой от детайлите
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Като я гледам Миро каква базука е, след първият изстрел всичко в радиус 1км. ще се разбягало, и ще има много време за презареждане :D
 

anibis

Редовен Потребител
Ако е оригинална Талонска бутилка,да!
Но като казвате дурал,дурал има и не качествен,която не търпи големи атмосфери.
Това оригинална Талон/Кондор бутилка ли е?
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
затова големите фирми минават на карбонови резервуари - едно че са по-леки , но и понася големи пластични деформации . Много преди да се пукне става на видим балон , който няма как да не ти подскаже , че нещо не е наред .
 

Dominus

Редовен Потребител
На мен ми се вижда твърде тънка тази. По спомен бутилките на луксфер са 5мм.
 
Нагоре