Самоделни муниции .177 .22 .25 9 мм .45 .50

barbaron

Редовен Потребител
Цифрата със сигурност е по-голяма...

А къде е тази работилница (работеща в момента) и кои са проектилите които се продават на пазара ни??? Да не би да са тези от снимките на 3-ти пост ??? Изглеждат добре :)
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте,

Някой занимавал ли се е със студено пресоване на съчми - http://www.corbins.com/pellets.htm
Казват, че качеството било по-добро от това на летите чрез топене. Освен това няма мръсотия, отровни изпарения и т.н.
Идеята е проста - преса, форма (die) и оловна "жица" с подходящата ширина за определения калибър. Със специална "ножица" се реже парче от жицата, колкото искаш да ти е дължината на проектила, после това се поставя във формата, формата се постава в пресата, натискаш малко и се оформя проектила.
Замислям нещо такова за .45 калибър, ама засега е само муха в главата :)
Цената излиза около $1000-1200 първоначално (и отделно мито и ддс и главоболията по митниците), после си купуваш само "жицата".
 
A

Anonymous

Гост
В България "жицата" две фирми я предлагат, или поне за две знам със сигурност. Ама по поръчка :)
 

|CL|NIKI

Потребител
Не съм влизал от много време тук.
Има ли някой да произвежда муниции .25 - имаше един колега от бургаско дето ги правеше над 3 грама?
Поздрави на всички.
 

Kachika

Потребител
|CL|NIKI написа:
Не съм влизал от много време тук.
Има ли някой да произвежда муниции .25 - имаше един колега от бургаско дето ги правеше над 3 грама?
Поздрави на всички.

Не ги лея вече ,не ми се занимава
Но ако има някой мераклия имам останали едни 3000 бр на .25 , 3,2 гр
Ако има мераклия да се обади
 

valentin4o_mihailov

Новодошъл
привет колеги и ЧНГ на всички
Някой знае ли от къде мога да намеря проектили в .22кал. около 2г.,може и самоделни стига да са като старазагорските,че бях много доволен от тях.
Пздр Вальо
 

YzF

Потребител
Здравейте , според мене най добре ще е да се обединим ако има мераклии и да си поръчаме от някъде клещи с формички за отливане на проектили :)
 

павле

Потребител
В момента изработвам форма за кръгли проектили 9мм. после ще направя и за куршумчета .
За момента ги предвиждам за лична употреба след като преминат успешно тестовете ще има и за колеги
Ако има мераклий за муниции в калибри над 6.35 да се обаждат ако се съберат повече меракллий ще правя още калъпи без значение от калибъра за сега проучвам какво е тъсенето .
 

павле

Потребител
Ето и резултата от калъпа за 9мм.
 

Attachments

  • Снимки0100.jpg
    Снимки0100.jpg
    635.9 KB · Прегледи: 423
  • Снимки0101.jpg
    Снимки0101.jpg
    351.8 KB · Прегледи: 384

martins

Потребител
Така хайде и аз да се похваля, резултата от половин годишна разправия е налице. Проектилите са 9мм (.357), 10.2 грама (158 грейна), дължината е 15 мм. Тествал съм ги засега само на 25 метра (пистолетната мишена по-долу). Нямам рогато хроно така че нищо не мога да кажа за скоростите. Стреляно е с бенджамин роуг на ръчна настройка на клапана.
Ако има желаещи може да се пуснат и за продажба.
 

Attachments

  • IMAG0063.jpg
    IMAG0063.jpg
    254 KB · Прегледи: 354
  • IMAG0065.jpg
    IMAG0065.jpg
    381 KB · Прегледи: 373
  • IMAG0066.jpg
    IMAG0066.jpg
    720.8 KB · Прегледи: 339
  • IMAG0067.jpg
    IMAG0067.jpg
    791.6 KB · Прегледи: 275
  • IMAG0068.jpg
    IMAG0068.jpg
    773.7 KB · Прегледи: 274
  • IMAG0069.jpg
    IMAG0069.jpg
    878.7 KB · Прегледи: 312
  • IMAG0070.jpg
    IMAG0070.jpg
    936.4 KB · Прегледи: 346

Змей

Новодошъл
и аз малко рекох да поналея 44и 45 докато си почивам
 

Attachments

  • IMG_2571.JPG
    IMG_2571.JPG
    149.1 KB · Прегледи: 312
  • IMG_2574.JPG
    IMG_2574.JPG
    155.8 KB · Прегледи: 295
  • IMG_2576.JPG
    IMG_2576.JPG
    155.3 KB · Прегледи: 267

old shatterhand

Потребител
А специално за сферичните проектили какво правите след отливането им ? Не трябва ли допълнителни "процедури" за заглаждане на следите от отсичането ? При мен остават такива следи, както предполагам и при всички останали и не знам какво да направя допълнително за да полирам повърхността и да я превърна в перфектна сферична форма. :rolleyes:
Намерих този дистрибутор на LEE в UK, което предполагам ще спести на доста хора разправиите по митници и поръчки от САЩ .Аз лично мисля да си поръчам "фурна" от там, че е неудобно с разните му котлони и т.н.http://www.henrykrank.com/index.php?main_page=index&cPath=164
 

Gadnqra

Редовен Потребител
old shatterhand написа:
А специално за сферичните проектили какво правите след отливането им ? Не трябва ли допълнителни "процедури" за заглаждане на следите от отсичането ? При мен остават такива следи, както предполагам и при всички останали и не знам какво да направя допълнително за да полирам повърхността и да я превърна в перфектна сферична форма. :rolleyes:
Намерих този дистрибутор на LEE в UK, което предполагам ще спести на доста хора разправиите по митници и поръчки от САЩ .Аз лично мисля да си поръчам "фурна" от там, че е неудобно с разните му котлони и т.н.http://www.henrykrank.com/index.php?main_page=index&cPath=164
Обикновено съвсем леко начуквам образувалото се ръбче с много малко чукче. Един приятел ми даде и идея да слагам проектила между 2 плочки теракот 30/30 и да го овалвам така няколко пъти. За около 30 сек. става идеално гладък и с идеална форма.
 

rashko

Редовен Потребител
Змей написа:
и аз малко рекох да поналея 44и 45 докато си почивам

Хубаво са станали,но според мен предварително си загрявай матрицата по първите ти олова от снимката има леки шупли ;)
 

iliev121

Новодошъл
old shatterhand написа:
А специално за сферичните проектили какво правите след отливането им ? Не трябва ли допълнителни "процедури" за заглаждане на следите от отсичането ? При мен остават такива следи, както предполагам и при всички останали и не знам какво да направя допълнително за да полирам повърхността и да я превърна в перфектна сферична форма. :rolleyes:
Намерих този дистрибутор на LEE в UK, което предполагам ще спести на доста хора разправиите по митници и поръчки от САЩ .Аз лично мисля да си поръчам "фурна" от там, че е неудобно с разните му котлони и т.н.http://www.henrykrank.com/index.php?main_page=index&cPath=164

http://www.titanreloading.com/melters
От този сайт ти идват за около 2 седмици с най-бавната доставка. В митницата ти слагат ДДС, а ако е над 150 евро и мито.
Да знаеш, че смятат в сумата за обмитяване и шипинга.
Успех.
 
Нагоре