Самоделни муниции .177 .22 .25 9 мм .45 .50

gonzo-garage

Потребител
Явно търсенето е голямо и човека е засипан с поръчки.
Ще си ги формовам сам, за да не завися от никого, а и никой да не коментира после - това така онова иначе.
И тая работа, като всичко хубаво - отначало добре, после зле.
Качика и в двата форума не влиза.
 

lynx

Редовен Потребител
scandalo написа:
Аз имам останали от тези проектили в 5,5. Обещал съм ги вече.
Мнението ми е, че вършат работа само за най-мощните пушки: Суматра, ЕФ Кондор, Еваникс АР6 и т.н.
Нужна е доста сериозна скорост за да се получи добър резултат, заради формата на проектила.
 

gonzo-garage

Потребител
това е хубаво занимание.
а техниката по леенето дали я пази и каква и е съдбата?
ако някой има информация да казва, може друг да поеме щафетата, все пак има интерес.
помагайте де!
ако на никой не му се занимава, поне телефон на качика, ако не е проблем аз ще се чуя с него и ще си говоря.
 

gonzo-garage

Потребител
наясно съм с опасностите, работил съм какви ли не гадости, а и продължавам.
аз определено няма да го правя по 10-12 часа на ден. просто периодично като понамалеят муницийте, ще си правя.
идеята е да го практикувам само за мой цели, без комерсиалност.
пък и няма да си правя парни бани с оловни изпарения.
иначе е гадория, всички знаем, дори при стрелба в затворено помещение при стълкновението на проектил с преграда се получава отделяне на оловни прашинки.
дори се стремя след стрелба да събирам смачкани проектили с оглед намаляване на замърсяването.
даже съм на мнение, че при масови стрелби е задължително да има уловители, за намаляване на замърсяването с олово на околната среда, ама като помисля колко оловно-цинкови комбинати тровят света....маани - бегай...
 
A

Anonymous

Гост
Имам такива но са малко подкалибрени поне на моите пушки. Резултата от стрелбата с тях е трагичен. Ралфи, ако толкова си ги харесал мога да ти дам за проба. Мога да се хвана на бас, че след това няма да ги погледнеш повече. А цената е без коментар. Пиши ми на ЛС ако те интересува.
 

dilom08

Редовен Потребител
Искам да попитам от какъв материал ги леете тези проектили. Питам защото ми попадна една цев стреляла със самоделни муниции и по нея има такива гадни налепи, които не мога да изчистя със нищо. пробвах и със Робла соло мил и с него не стана. ако някой може да помогне да пише.
Самоделните муниции са били правени от Качика или нещо подобно беше ника на човека. не знам от каква сплав са но определено не е само олово.
 

andi

Редовен Потребител
Стар метод е киснеш поне 12( или направо 24) часа с газ за осветление , на топло. И после с телена протривалка - падат . Тапа отдолу и наливаш до горе.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Някой да изработва и/или продава муниции 50 кал. ?
 

ангел иванов

Потребител
Пич,не титай във всички възможни теми,а чети форума.
Свържи се със собственици на такива,виж и в онлайнмагазините.
Има,не е кат да няма.Лично аз знам колегата Снайпер ми е казвал че няма проблем с осигуряването им.
Успех! :)
 

barbaron

Редовен Потребител
Има ли поддръжници на леенето на проектили??? Има ли работеща апаратура някъде??? Гледам няма активност в темата, а лично намен ми стана доста интересно...
 

cdman

Администратор
Много малко хора се занимават с това - полезно е единствено при ОГРОМНИТЕ калибри за да се пестят пари , със сигурност не можеш да си лееш чашки със балистичните способности на JSB :)
 

barbaron

Редовен Потребител
ООО, не съм си и мислил даже, че няма да си купувам, защото ще си правя сам... но това с леенето на тежести ми е хоби от едно време... По р.Дунав за сом се ходи само на места с много камъни и много олово дава фира между камъните... Далеч съм от мисълта, че освен топенето на материала има и нещо друго общо, но тръпката за мен е голяма... та за това ми се щеше да чуя някой друг коментар, освен написаното до тук и множеството публикувани клипчета във вибокса!

Успех на всички!
 

praetorian

Редовен Потребител
barbaron написа:
ООО, не съм си и мислил даже, че няма да си купувам, защото ще си правя сам... но това с леенето на тежести ми е хоби от едно време... По р.Дунав за сом се ходи само на места с много камъни и много олово дава фира между камъните... Далеч съм от мисълта, че освен топенето на материала има и нещо друго общо, но тръпката за мен е голяма... та за това ми се щеше да чуя някой друг коментар, освен написаното до тук и множеството публикувани клипчета във вибокса!

Успех на всички!

Всъщност, при нас има работеща професионална машина за производство на муниции в калибър 5,5.Много от колегите във форума си купиха проектили, както и доста оръжейни магазини зареждат в промишлени количества.Изработката на такава машина струва доооста скъпо, повярвай ми.Само матрицата е около хиляда и нещо...... :cheers: :)
 
Нагоре