СО2 Балончета за многократна употреба.

sts1969

Редовен Потребител
Марката им беше ASG, доставката ми беше с Еконт за около 5 лв. но аз поръчвам и няколко кутийки чашки.
 

hyankov

Потребител
Оки, само за информация - преди малко си писах с arms-bg и при тях също 50бр идват на 1лв. Марката е Umarex (за съжаление в момента сайта им нещо не зарежда както трябва, поне при мен).

ПП
Ей сега поръчах от тях. Левче за балонче. Като го сравниш с 2лв от повечето магазини (вкл. прехваления ВИП...) ...
 

sts1969

Редовен Потребител
Някой оставял ли е 12гр. балончета в колата си през лятото на пек...да ми сподели последиците? :) С какво налягане са напълнени...и фрапираща ли е разликата между зимният сезон и летният в промяната на налягането?
 
A

Anonymous

Гост
Не си играй с ламята. Ще те глътне. Някой беше писал че вече е пробвал .Ефекта е сеир и притеснения за околните , а твоето здраве и живот си ги прави каквото искаш.
 
A

Anonymous

Гост
Така вече става - дори и без лепило. Дори и колегата carex (ако си чел отначало) e започнал темата с почти същия вариант. Описано е как става и на 88гр бутилка пак с вентил. :yes:
 

sts1969

Редовен Потребител
При кросман 2240, 2250 и 2260 ... балончета за еднократна няма да ти вършат работа. Там с първият изстрел една игла пробива балончето.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
При всички СО2 оръжия една игла пробива балончето..... защо да не му върши работа ? Правят се с игличка от вентил за кола. Тогава оная лошата игла натиска и отваря клапанчето на вентила. Само дето съм го виждал в нета, а на живо още не..
 

sts1969

Редовен Потребител
Mоя грешка, балончета за МНОГОКРАТНА няма да му вършат работа защото при тези кросмани, иглата която пробива бутилката е монтирана в иглата на БК и се движи с нея. Ако след всеки изстрел балончето се затваря, няма да може да се пълни камерата на БК с нова доза за изстрел.
 

sts1969

Редовен Потребител
Става като идея :) Виждал съм подобен..но не беше закрешена с велкро на китката..а беше прикрепена към нещо като лек пластмасов сваляем приклад :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Дори на ръката е по-добре/лесно, не се пипа нищо по пистолета, а теглото пак е по-малко от спортен пистолет... точността също де ;) ама ще става за тренировка, а сега - 4_5 мощни изстрела, на там, ок 30 добри в мишената и "пуцай куме" да свърши бутилката :lol:

п.п. ако някой ми изработи въпросната тръбичка и маркуча, с необходимите накрайници, ще си заплатя вложеното време + материалите+ удавяне в домашна ракия :cheers:
 

didoee

Новодошъл
- Ето моите 88 гр. презареждаеми бутилки с ЦО2 с преходник към стандартен пожарогасител -
След покупката на Гамо Екстрим ЦО2 и внимателно прочитане на материалите тук, в оръжие и св. мрежа реших да направя тези две различни марки 88 гр. бутилки (Crosman и Walter). Избрах предно зареждане, защото ......
И двата модела се получиха доста сполучливо , но по различен метод. При Кросмана поради тънката стена на гърлото използвах винтил от климатик (намаля се размера до необх.), разрязване на гърлото на бутилката около 4мм дълбочина на кръст, сребърен припой, оксижен за климатични и хл. инсталации и много важен инструмент за поправка резби на автомобилни вентили понеже след заварката резбата на игличката се стяга и т.н.
При Валтера се оказа ,че фабрично има пресована сплаволовна тапа в/върху гърлото, което позволи направата на ф9 резба в гърлото и на клим. винтил. Винтила се коригира по дължина след, което се навива в гърлото като се уплатнява с тефлон.
За зареждането се наложи да изработя преходник - основно за преход на разл. резби и за натискане на игличката по време на пълненето. За сега всичко е тествано и работи безупречно. Има и др. дребни детайли, които няма да спопенавам. Прикачам и снимки. Може да се "измайсторят" и още и различни бутилки. След покупка и на пистолет ще има "забавление" и с 12гр. бутилки. Надявам се да съм бил полезен. Поздрави на всички въздухари.
 

Attachments

  • IMG_1054.JPG
    IMG_1054.JPG
    562.8 KB · Прегледи: 270
  • IMG_1084.JPG
    IMG_1084.JPG
    557.9 KB · Прегледи: 270
  • IMG_1081.JPG
    IMG_1081.JPG
    697.3 KB · Прегледи: 230
  • IMG_1080.JPG
    IMG_1080.JPG
    643 KB · Прегледи: 239
  • IMG_1069.JPG
    IMG_1069.JPG
    385.7 KB · Прегледи: 237
  • IMG_1077.JPG
    IMG_1077.JPG
    342.6 KB · Прегледи: 233
  • IMG_1079.JPG
    IMG_1079.JPG
    391.3 KB · Прегледи: 252
  • IMG_1068.JPG
    IMG_1068.JPG
    380.1 KB · Прегледи: 226
  • IMG_1072.JPG
    IMG_1072.JPG
    449.6 KB · Прегледи: 258
  • IMG_1057.JPG
    IMG_1057.JPG
    412.8 KB · Прегледи: 245
  • IMG_1063.JPG
    IMG_1063.JPG
    722 KB · Прегледи: 269
  • IMG_1071.JPG
    IMG_1071.JPG
    547.1 KB · Прегледи: 295

didoee

Новодошъл
Ето и още снимки за преходника към пожарогасителя. Така се губи най-малко ЦО2 при зареждането (не остава по мъркучи). Важна е и малката дупчица по средата на резбата - като се развива вече напълненото балонче да не стане .... Отново Поздрави.
 

Attachments

  • IMG_1075.JPG
    IMG_1075.JPG
    408.3 KB · Прегледи: 211
  • IMG_1076.JPG
    IMG_1076.JPG
    442.2 KB · Прегледи: 181
  • IMG_1073.JPG
    IMG_1073.JPG
    622 KB · Прегледи: 197
  • IMG_1074.JPG
    IMG_1074.JPG
    398.6 KB · Прегледи: 186
  • IMG_1083.JPG
    IMG_1083.JPG
    520.6 KB · Прегледи: 197
  • IMG_1070.JPG
    IMG_1070.JPG
    352.5 KB · Прегледи: 191
  • IMG_1087.JPG
    IMG_1087.JPG
    402.2 KB · Прегледи: 183
  • IMG_1066.JPG
    IMG_1066.JPG
    421.2 KB · Прегледи: 179

le_corbeau

Потребител
Гледайки изработката на didoee, ми хрумна следното:
На Crosman 2240 ми направиха специална тапа на резервоара за зареждане от пожарогасител. Но като гледам 88 гр. бутилка на Валтер си мисля, дали не може с нея да се пълни резервоара. Нещо като "кранче", монтирано на гърловината и от него пак с капилярно маркуче и преход - директно в пищака...
Все пак пожарогасителя си е 2 кг. и е доста обемист за разнасяне.
 

Plamenf26

Потребител
le_corbeau написа:
Гледайки изработката на didoee, ми хрумна следното:
На Crosman 2240 ми направиха специална тапа на резервоара за зареждане от пожарогасител. Но като гледам 88 гр. бутилка на Валтер си мисля, дали не може с нея да се пълни резервоара. Нещо като "кранче", монтирано на гърловината и от него пак с капилярно маркуче и преход - директно в пищака...
Все пак пожарогасителя си е 2 кг. и е доста обемист за разнасяне.

http://imi-sports.com/пейнтбол-магазин/пеинтбол-бутилки-за-СО2-90

Това не е ли по-добро решение и при това готово без никакво преправяне.
 
Нагоре