Руско въздушно оръжие

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Последна промяна:

buff

Потребител
Не съм много сигурен колко са им налични нещата. Миналата есен, мой човек ходи на място в магазина им да търси Байкал МР-53 и се оказа, че го нямат наличен.
 

sa6o

Потребител
от този немския сайт,някой порь4вал ли е нещо.харесал сьм си diana-bandit на цена от160 евро но не сьм пазарил от вьн и малко ме е шубе...
 

bleu81

Редовен Потребител
от този немския сайт,някой порь4вал ли е нещо.харесал сьм си diana-bandit на цена от160 евро но не сьм пазарил от вьн и малко ме е шубе...

Аз си купих от там пушка преди 20 дни. Никакви проблеми. Искат за верификация на възраст да им пратиш снимка на личен документ. Доставката беше 16 Евро и дойде за седмица. В бг пратките ги разнася спиди/рапидо.
 

astra

Редовен Потребител
Я, кой е навестил отново този форум! ;)
Welcome back to … детската градина с децата-идиотчета в нея, Марине… Премина ли ти вече омерзението???
Аз си купих от там пушка преди 20 дни.
А с какво ще стреля новата ти пушка? С пластмасови топчета от рециклирана пластмаса или за турбо-еко-зелено - с пуканки от не-ГМО кукуруз, с двойна употреба за Коледарски сурвакници?...
 

bleu81

Редовен Потребител
Я, кой е навестил отново този форум! ;)
Welcome back to … детската градина с децата-идиотчета в нея, Марине… Премина ли ти вече омерзението???

А с какво ще стреля новата ти пушка? С пластмасови топчета от рециклирана пластмаса или за турбо-еко-зелено - с пуканки от не-ГМО кукуруз, с двойна употреба за Коледарски сурвакници?...

Иво злорадството няма да те направи нито по добър човек нито по добър стрелец.
Пушката е Валтер ЛГВ и е по нова "зелена" технология. Смазвам я с масло от ГМО рапица и може да стреля с царевица но само за пуканки, пирони, поп нитове и семена от соя "монсанто".

Аз обаче държа на точната стрелба и ползвам "чашки" все пак и догодина мисля да продължа да стрелям по добре от теб нищо че нямам щайер ;-)
Това на снимката са безоловни чашки.
IMG_20191230_193305.jpg
Това е група на 21м с безоловни чашки с пружинна пушка 13 джаула.
IMG_20191230_194740.jpg
На 50м групата с валтера не е много добра но всички са в убойната зона. Тестовете показаха доста добри резултати с баракуда гриин с Чз200. Валтера обратно хареса повече жсб пб фрии.
Това на долната снимка е чашкоуловител за а4 мишени. Използвам го когато стрелям с оловни и безоловни сачми.
IMG_20191230_193344.jpg
Лепя мишена отпред и оловото се събира отзад.
IMG_20191230_193409.jpg
От време на време го изсипвам в празните кутии от сачми и го складирам както следва да се прави с отровни материали.

Виждам че нещо си напрегнат по празниците. Да не си прекалил с нафталина или просто си "злобен" ? Или пък те гони гузната съвест че защитаваш отровителството?
Препоръчвам ти да ограничава стреса все пак не сме първа младост а и никак не е "библейско"... Не, че ми пречи но не се връзва с нравоученията от библията които ми редеше.

Аз за разлика от теб нямам проблем инакомислещите. Веднъж вече съм казал какво мисля и нито ще се отметна от думите си нито търся от някой индулгенция.

Весели празници на всички
 

batnan

Редовен Потребител
Аз за разлика от теб нямам проблем инакомислещите. Веднъж вече съм казал какво мисля и нито ще се отметна от думите си нито търся от някой индулгенция.
Аз пък си мисля че трябва да отвориш една тема ,,Искам да се извиня на всички които обидих,, . И ти пиша защото и аз се почувствах засегнат , нищо че докато бълваше змии и гущери не се включих.
 

astra

Редовен Потребител
Марине, Марине... Толкова изкривено възприемаш действителността около себе си и такава какофония от взаимно изключващи се противоречия е в главата ти, че е напълно лишено от смисъл да ти отговарям каквото и да било.
Само виж какво си излял в отговор на моето простичко Welcome back...
мисля да продължа да стрелям по добре от теб нищо че нямам щайер ;-)
Така е, Марине, хората не са равни и не всеки има това, което има другия. Свиквай с това и не го приемай лично, колкото и да те боли...
Ако наистина продължиш да стреляш по-добре от мен, това не е повод да се гордееш - аз, все пак, държа пушка от няколко месеца само ;) Виж, ако взема да те настигна, аз ще имам с какво да се хваля! :)
 

xpresident

Редовен Потребител
Jæger 5,5 XP – without regulator. Maximum achievable muzzle energy under optimal air consumption and acceptable grouping is approximately 120 joules.
Това реално ли е в 5.5, пише го в сайта им?
 

astra

Редовен Потребител
..........ами то май не остана тема без евтино заяждане и мерене на пишки !
Евтино, евтино, колко да е евтино?
Според колегата Марин, в този форум сме отровители на земята на дедите ни (и деца-идиотчета във форум-детска градина), а останалите са клакьори на отровителите... Естествено, колегите се обиждат от подобно отношение и го показват.
На тебе това да ти прилича на "евтино мерене на пишки"?
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Иво остави го, той си каза какво мисли за нас, ние също, но не е необходимо да се дебнем във всяка тема и да си разменяме "любезности". Нека Марин си пише, на никой не пречи ако не обижда, пък ако пак ни обиди вече е друга ситуацията, дано не се повтаря.
Весело посрещане на новата година и догодина дано сме по-добри хора. :cheers:
 

emci74

Редовен Потребител
Колегата може да си мисли каквото си иска,както и да изразява мислите си!
Нито ще промени моя мироглед на тези години, нито ще се опитвам аз да променям неговия и да го дебна във всяка тема.
Тези крайности може да си ги спестим всички, особено по празниците!
Весела Нова година на всички!
 

astra

Редовен Потребител
Иво остави го,
...
Весело посрещане на новата година и догодина дано сме по-добри хора.

Любак, весело посрещане и щастлива 2020г.!
И много точни изстрели, свалени мишени и добри приятели през Новата!:cheers:
 
Нагоре