Регистрация на въздушна пушка над 24 J в КОС - 6-то районно - София

Дискусия в 'Закони и Стандарти' започната от rabbeat, 13 Юли 2016.

1. Licho

Licho Новодошъл

Публикации:
    6
    Колеги,дайте ми съвет! Срокът за уведомление на ВП ми изтича утре,а "косаджиите" били в отпуск до 15 септември.Единственото,което ми дойде наум, бе да продиктувам името си на дежурния на входа старшина( гл.сержант).Записа ме в някаква тетрадка,но дали после ще ми зачетат идването?Едва ли.А хич не ми се плащат глоби...

2. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,531
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    1 - няма как служба КОС да не работи 15 -20 дена и подобни глупости . В Пловдив са по 2-3 косаджии и няма как всички да са ги пуснали в отпуска . А и да ги няма при извънредни обстоятелства началника е длъжен да назначи временен заместник .

2- Ти не си длъжен да се съобразяваш с техните тука има -тука няма . Никъде не пише в закона лично да уведомяваш , или да се разкарваш .

Последна промяна: 29 Август 2017
  3. оги-пз

оги-пз Редовен Потребител

Публикации:
    1,152
    от:
    Пазарджик
    Отиваш в Еконт и изпращаш препоръчано писмо до КОС със сниман договор и лична карта. Друг вариант не се сещам щом ги няма.
    Попълваш едно заявление свободен текст, че ги уведомяваш за закупената въздушна пушка със сериен номер модел марка и така би трябвало да мине.

4. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,531
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    Намираш в нета и разпечатваш :
    "Приложение 11 / към чл 54, ал 1 и 2 , чл 55 и §11 от ПЗР на ЗОБВВПИ /
    Попълваш го , и прилагаш ( описваш го и в образец 11) копие на документа с който си го придобил ( договор , или документ от магазин) .
    Отиваш в Поща и го пращаш до началника на съответното РПУ с препоръчано писмо ( 1,70 лв) . Пазиш разписката и за вс. сл. я снимаш с телефона .
    Важно е датата на пощенското клеймо .

САМО това , нищо друго не иска от теб законодателя . Твоето задължение си го изпълнил - уведомил си в срок .
    Никакви ходения , моления , чакания , копия на лични карти и тн .

5. Licho

Licho Новодошъл

Публикации:
    6
    Благодаря ви Анди и Оги-пз!Точно така и направих.Изпратих документа за покупко-продажба от магазина и др.необходими данни по Еконт директно до началника на РУ .Дано има полза!А в служба КОС наистина нямаше никой.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена