РЕДУКТОРИ на налягането в PCP.

lynx

Редовен Потребител
Дръж го под редукторното налягане.
Въпреки, че редукторите които нямат връзка с атмосферата не са най-доброто решение, но пак ще е по-добре отколкото без редуктор.
 

zograffa

Редовен Потребител
Ясно,благодаря.Знам,че не е върха,но аз съм си доволен,работи в коридор 6-7м/с,единствено при пълнене на пушката натича малко,но два празни изстрела го вкарват в режим.
 

Dominus

Редовен Потребител
Без значене е, ако редуктора е смегнат правилно. Пружините противодействат на налягането в камерата и ако държиш да нямат никакъв товар тогава отговоря е нула бара. Моят редуктор не е алтарос, но пружините са на 4год. и не съм изпадал в подобни драми. В смисъл, оставям я без да гледам налягането и никога не съм имал приеснения относно редуктор и пружини.
 

lynx

Редовен Потребител
И аз не мисля, че при затворил редуктор се натоварват пружините.
По-скоро причината да се държи по-продължително време в подредукторно налягане е мястото(точката) където затваря редуктора, да не се захабява от по-продължителен натиск. В общия случай това е метален елемент/тръбичка, която се притиска в полиамид или друго подобно.
 

Dominus

Редовен Потребител
Няма какво да го мислиш Рачо. Редуктора е да се ползва, а не да му се слугува. Пак казвам, ако всичко е сметнато и изработено като хората, редуктора е просто едно устройство което не носи грижи. Всяко едно теоритизиране е просто сценарий за филм.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
На Щуреца ми налягането в резервоара е винаги поне 220-230, когато го оставям в куфара.
Досега проблем за 6 години не е имал. Всички пушки по принцип ги оставям поне с 200, стига да имам толкова в бутилките.
 

lynx

Редовен Потребител
Няма какво да го мислиш Рачо. Редуктора е да се ползва, а не да му се слугува. Пак казвам, ако всичко е сметнато и изработено като хората, редуктора е просто едно устройство което не носи грижи. Всяко едно теоритизиране е просто сценарий за филм.
Аз не им се шашкам въобще ;), ползувам си ги без да ги мисля :)
Навремето като ми беше интересно да ги човъркам, си навъртях няколко резервни редуктора.
Сега си седят самотни в шкафа за красота, още си ползувам първия който си направих и не е мръднал.
Само от дъжд на вятър го закачам на стенда за да се уверя, че е както беше в началото.
Съгласен съм и с тезата, че ако редуктора е добре измислен/изработен и ако не влизат боклуци в пушката ще изкара доста километраж, без нужда от ремонти и профилактика.
Аз също си държа пушките на 200 бара, но на хора които нямат възможности да си оправят редуктора при евентуален проблем им препоръчвам за всеки случай при дълъг престой да оставят пушката в подредукторно налягане.
 

Dominus

Редовен Потребител
Не ме разбирай погрешно. Знам че не се шашкаш и можеш да си го обслужиш, но това че някой си държи пушката в подредукторно не дава абсолютно никаква гаранция че ще изкара повече. Нито пък някой може да докаже по какъвто и да е начин, че подобно стопанисване ще даде и ден повече живот на редуктор. Това ми беше идеята.
Нека всеки си държи редуктора както иска. Това не ме вълнува.
 
Последна промяна:

Zlatomir

Потребител
Здравейте колеги,

Искам да питам за тедукторите на Huma.
Мога ли да сменям налягането на редуктора без да съм изпуснал въздуха.

Поздрави ,
Златомир
 

Dominus

Редовен Потребител
Вчера след състезанието Ванката ми се оплака от редуктора, че натичал. Е викам, дай да го тествам, но чак пък толкова да натича че да не може да се стреля поне в рамките на 2-3 минути не ми се вярва. Днес го вкарах в стенда и му пуснах вятър. Не натичаше, а си течеше като чешма. Тоест това устройство не може да се нарече редуктор. Сега вече разбирам защо мнозина възприемат редуктора като нещо с твърде кратък живот. Щото това е редуктор на не повече от 6 месеца.
Заснех повторния опит за да не съм голословен. Е беше си последен опит. Озъби се тотално.
Ето ви видеото
ето и резултата IMG_20181022_111945.jpg

Дано не ми се е прецакал манометъра, щото ще издиря изпълнителя на редуктора и ще му търся финансова отговорност.
 

lynx

Редовен Потребител
Павка, това вече не е редуктор а лек забавител :D
Кой го е правил това чудо?
 

Dominus

Редовен Потребител
Не знам кой му е майстора но ще правя нов. Както вече казах, дано не ми е съсипал манометъра, че е на 5-6 проби. Чак не успях да реагирам да е.. боклука.
 

lynx

Редовен Потребител
Да, на манометъра му "превъртя километража".
Дано не си го убил, гейм оувър :wall:
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Па тва е мой редуктор, но тук е имало Н на брой майстори 100%. Та той изобщо не работи, не съм виждал нещо такова от както стрелям :).
Латвийския принцип редуктори работят доказано и със времето изискват полиране на полиамидната тапа и това е.

П.С - Сега вече разбирам защо мнозина възприемат редуктора като нещо с твърде кратък живот. Щото това е редуктор на не повече от 6 месеца.

Павка този редуктор е на не по-малко от 4-5г горе долу тогава продавах редуктори от този вид, а във Ванката може и от 6 месеца да е :).
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Няма драми Румба. Много лошо ми изтръска манометъра и ме жегна, за това бях малко по-остър.
Редуктора от този тип няма да го коментирам.
 

dilom08

Редовен Потребител
Аз съм с абсолютно същия редуктор от 4 г. До ден днешен от както съм го настроил не съм го вадил от пушката и си работи коректно. На този от снимката се вижда че конусчето е сцепено. Каква обаче е причината може само да се предполага.
 

Dominus

Редовен Потребител
Това конусче се чупи при мен поради натичането което е причинило прекалено силно притискане към него.
Пуснах му веднъж въздух. Натичаше. После му пуснах повторно въздух докато го снимам и не издържа.
Зарежи го. В кофата е.
 
Нагоре