Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

danim1972

Потребител
Здравейте , имам една болка с моето гамо CFR IGT която много ме дразни. Спусъка е прекалено твърд и дори с регулиращият болт немога да го оправя, питането ми е има ли вариант при които да стане по-лек и плавен хода му
( както с полирането на спусъка при хасана да речем) ? Ако може някой да помогне ще му бъда много благодарен
 

didarai

Редовен Потребител
Назад в темата е писано многократно . Сигурно само няколко странички назад трябва да се прелистят .
 

didarai

Редовен Потребител
Много мислиш . Няма сарказъм . Написал съм " само няколко странички " , за да не търсиш безцелно много страници наред (мисля е достатъчно за ориентир и не би отнело повече от 20 мин . ) . Някак си , не ми се търсеше на мен , та да ти го поднеса . :pardon:
 

danim1972

Потребител
Мога - мисля :) ако беше услужлив , щеше да си написал още в предният пост ( колко назад или друг ориентир ) . Но все пак ,благодаря се отзовахте на запитване то ми :cheers:
 

didarai

Редовен Потребител
Мога - мисля :) ако беше услужлив , щеше да си написал още в предният пост ( колко назад или друг ориентир ) . Но все пак ,благодаря се отзовахте на запитване то ми :cheers:
Пак заповядай ! Кат гледам , само аз съм се отзовал да ти дам достатъчен ориентир (за да ти напиша "колко назад" , трябва да седна и да ти го намеря , ...шмъ извиниш (е тва вече е сарказъм) , ама в 11 вечерта нямах желание ) ... и мда , направил съм го , щото съм услужлив . Ти ...продължавай да мислиш ! Можеше да насочиш мислите си към откриване на информацията (па ако щеш и с моя ориентир) , вместо горните разсъждения .
За 3 минутки ползвайки гуглето , понеже не мога да мисля ;) ти намерих това :
https://www.google.bg/search?q=gamo...AUICigB&biw=1366&bih=696#imgrc=2vuU_tTWdyrs-M:
1158287191.jpg
 
Последна промяна:

danim1972

Потребител
Благодаря :cheers:. Междо другото механизма е друг и капсулован :wall: , но ще му търся колая :).
Още един път благодаря , че си направи труда да ми отговориш :cheers:
 

RANGER

Потребител
Здравейте момчета. Въпроса ми е с кои чашки се чувства най добре ГАМО ЦФХ в 5.5мм
 

Ctan4o

Потребител
Мислиш грешно. Зависи от цевта. При мен най- добри групи прави с про хънтър от Испания. Обаче скоро не съм имал път натам. С 1,175 също ги събирам добре ама не се засилват достатъчно. 1.03 са на трето място. Това са моите наблюдения за тези чашки.
 

RANGER

Потребител
Пробвах с JSB Мач 0.89гр после пробвах на GAMO Мач 1гр . Като че ли с Гамо мач попаденията бяха по добри. Доколкото знам тука в форума има стрелци именно с тая пушка та нека те да кажат.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Тия мачовите чашки са за слаби пушки и близки дистанции.
Пробвай с нормални JSB, 1,17 и 1,03
Може да пробваш и с Баракуда и FTT, някои харесват и Прохънтър.
Цевта ще си каже кои най много харесва.
 

RANGER

Потребител
Тия мачовите чашки са за слаби пушки и близки дистанции.
Пробвай с нормални JSB, 1,17 и 1,03
Може да пробваш и с Баракуда и FTT, някои харесват и Прохънтър.
Цевта ще си каже кои най много харесва.
Разбрах . Мерси за съвета
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Вземи си 1 тестова кутия на jsb и ще разбереш с кой субкалибър харесва цевта.
 

bibiko

Редовен Потребител
Ей сега я ''втасах''... Миналата година закупих една пружинка, Gamo Black Knight IGTMach1, 4.5mm, и продавача от оръжейния магазин в Благоевград (до полицията) ме уверяваше, че пушката не подлежи на уведомяване в КОС. И аз му повярвах.И попадам на това
007e25a50f9f9905.JPG

Помислих, че поместените данни са грешни, но ето подобни
f54bf93a18e14d56.png


4803691bbb94bae3.png

420м/сек-възможно ли е това? То, при тази скорост, джаулите трябва да са над 40!!
a>
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Ако пъхаш фасове в цевта, може и да скочи скоростта до 420 м/сек. :D
Като постреляш и ти омекне малко пружината, пушката ти ще спадне под 24 дж. и си в нормите. :)
Премери си сам скоростите, вместо да хвърляш боб и да гадаеш колко джаула ти е пушката и да се тормозиш с въпроси за уведомяване в КОС.
 
Последна промяна:
Нагоре