Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

kappo

Новодошъл
ininia написа:
Щом си от София,основното място е магазина на ВИП на бул.Г.М.Димитров.
Може да помолиш и Иво Радев от магазина на Кр.село :)
Благодаря,ще се поразходя до посочените места,да видя имат ли налични резервни части.Още веднъж благодаря.
 

dreamdreamt

Потребител
Здравейте,
искам да ви попитам дали оригиналните газови пружини на GAMO са сполучливи и надеждни или е по- добре да е правена?
Харесал съм си следната пушка Gamo CFR IGT 5,5mm
http://www.guns.bg/products/?action=details&catParentId=14&categoryId=33&productId=26067&searchKey=&priceOrder=A&latestOrder=&manufacturerId=&caliber=&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet=
Може ли да ми кажете вашето си мнение за нея, има ли някакви фрапиращи слаби страни?
Благодаря
 

Беселин

Потребител
Това е CFX с друг приклад.Модела се доказа през годините като надежден и прецизен.Не вярвам ГП да е лоша.Щом си харесал пушката бих те посъветвал да я купиш.Ти си един от малкото хора, които тръгват да купуват хубава пушка от самото начало и мога да ти кажа, че си се ориентирал правилно.
 

dreamdreamt

Потребител
Беселин написа:
Това е CFX с друг приклад.Модела се доказа през годините като надежден и прецизен.Не вярвам ГП да е лоша.Щом си харесал пушката бих те посъветвал да я купиш.Ти си един от малкото хора, които тръгват да купуват хубава пушка от самото начало и мога да ти кажа, че си се ориентирал правилно.
Мерси много за отговора, Беселин! Ето затова трябва човек да се посъветва на правилното място.
Определено везните окончателно се наклониха и това е Моята пушка :)
Сега остава да пресея и оптималната оптика за нея.
Ориентирал съм се към Leapers 3-9X40 Full Size Mil-Dot Scope
http://arms-bg.com/vmchk/оптики/оптика-leapers-3-9x40-full-size-mil-dot-scope.html
Ако някой знае нещо "по-така" :) в същия ценови клас и със същите параметри... bitte.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
dreamdreamt написа:
Беселин написа:
Това е CFX с друг приклад.Модела се доказа през годините като надежден и прецизен.Не вярвам ГП да е лоша.Щом си харесал пушката бих те посъветвал да я купиш.Ти си един от малкото хора, които тръгват да купуват хубава пушка от самото начало и мога да ти кажа, че си се ориентирал правилно.
Мерси много за отговора, Беселин! Ето затова трябва човек да се посъветва на правилното място.
Определено везните окончателно се наклониха и това е Моята пушка :)
Сега остава да пресея и оптималната оптика за нея.
Ориентирал съм се към Leapers 3-9X40 Full Size Mil-Dot Scope
http://arms-bg.com/vmchk/оптики/оптика-leapers-3-9x40-full-size-mil-dot-scope.html
Ако някой знае нещо "по-така" :) в същия ценови клас и със същите параметри... bitte.
За първо време тази оптика става пък и щом си с ГП ще издържи, но задължително си вземи моноблок за оптиката и друг път подобни въпроси задавай в подходящите теми - избор на пушка или на оптика :cheers:
 

dreamdreamt

Потребител
soundmax написа:
dreamdreamt написа:
Беселин написа:
Това е CFX с друг приклад.Модела се доказа през годините като надежден и прецизен.Не вярвам ГП да е лоша.Щом си харесал пушката бих те посъветвал да я купиш.Ти си един от малкото хора, които тръгват да купуват хубава пушка от самото начало и мога да ти кажа, че си се ориентирал правилно.
Мерси много за отговора, Беселин! Ето затова трябва човек да се посъветва на правилното място.
Определено везните окончателно се наклониха и това е Моята пушка :)
Сега остава да пресея и оптималната оптика за нея.
Ориентирал съм се към Leapers 3-9X40 Full Size Mil-Dot Scope
http://arms-bg.com/vmchk/оптики/оптика-leapers-3-9x40-full-size-mil-dot-scope.html
Ако някой знае нещо "по-така" :) в същия ценови клас и със същите параметри... bitte.
За първо време тази оптика става пък и щом си с ГП ще издържи, но задължително си вземи моноблок за оптиката и друг път подобни въпроси задавай в подходящите теми - избор на пушка или на оптика :cheers:
Здравей soundmax,
искам да ти отговоря с няколко въпроса:
1. Какво щеше да ти стане , ако беше оставил отговора ти без втората част с "препоръките"?
2. Не мислиш ли, че точно този български начин на отговоряне слага точка на дискусията за много дълго време и вместо да върви форумът нагоре, ти го закопаваш down?
Нарочно изчаках да видя дали ще има други отговори, но определено наблюденията са ми, че този менторски тон е killer-a на форумите.
3. Не ти ли лъха доста повече позитивизъм и конструктивизъм от отговора на Беселин?
4. Как си позволяваш да критикуваш човек, който нито знаеш, нито познаваш? Кажи ми поне с кой си имам работа- цар ли си , господар ли си?
Конструктивна критика търпя, но нали се сещаш такива пладнешки заповеди как ми звучат...
И да ти кажа да знаеш- ако се върна в изходно положение, пак ще пиша точно тук всичко това, което написах и евентуално смятам да напиша, защото така съм преценил. Всичко свързано с моя казус ще бъде концентрирано на едно място, би било то и на луната. За нещата, които знам как стават и съм си извадил извод (не ме питай как) - не ме критикувай!
Все пак ти благодаря за първата част на отговора.
 

staif

Редовен Потребител
dreamdreamt всъщност ми се струва че soundmax искаше да ти подскаже каде да търсиш необходимата ти информация а не да те критикува .по скоро го е написал с цел направление ;) ама криво си го разбрал :pardon: :) :cheers:
 

andi

Редовен Потребител
Много се заиграх с 1 Гамо Екстрем 5,5мм. Газифицирах го , направих зареждането и спусъка много по-леки , + няколко нови детайла.
Ако приемем идеята на Гамо , че това е играчка за пликинг , са получи много зарибяваща "играчка" . Ама съчмите мн бързо вървят .
Фабрично с 88гр СО2 правеше 30тина изстрела с около 160-170 мс - идеята беше да направи много изстрели с 220-230 мс и да ползва на механичен мерник. Получи се приблизително това с 1,03гр :
175 бара -210мс
165 - 220мс
155 - 240
145 - 240
135 - 240
125 - 235
115 - 230
105 - 215
95 - 200
90 - 190 мс
на всеки ред са по 1 барабан (х 10) . Около 70 изстрела в 20метра коридор ,или 100тина в 30м коридор .
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
dreamdreamt написа:
И да ти кажа да знаеш- ако се върна в изходно положение, пак ще пиша точно тук всичко това, което написах и евентуално смятам да напиша, защото така съм преценил. Всичко свързано с моя казус ще бъде концентрирано на едно място, би било то и на луната. За нещата, които знам как стават и съм си извадил извод (не ме питай как) - не ме критикувай!

Още от първите ти постове стават ясни няколко неща:

1. Не си чел правилата на форума. Там ясно е написано: "Щом сме съгласни да влезем в нечий дом, значи сме съгласни с неговите порядки, а не с нашите навици. "
Това което пишеш по-горе ясно показва че не искаш да се съобразяваш с нас и правилата ни.

2. Голям нервак си. Има доста нервни самовлюбени тъпаци по форумите за съжаление, които мислят че само тяхното мнение е правилно и важно. Не ставай като тях. За справка виж пак как звучи цитирания по-горе твой пост.

3. "4. Как си позволяваш да критикуваш човек, който нито знаеш, нито познаваш? Кажи ми поне с кой си имам работа- цар ли си , господар ли си?"
Не знам кой по-скоро се има за Цар или Господар ??? Да не мислиш че си застрахован от критика ? Или че никой няма право да те критикува ? Може би си политик от БСП ?? Най-често новите тук получават критики. Аз също получавах такива. И въпреки че ми е било криво понякога съм се сдържал, защото хората във този форум имат доста повече опит от мен. Виждали са новодошли и отишли си от форума стотици...

Няма да пиша повече защото излизам да пострелям. Не се сърди и бъди по-търпелив. Не само тук. Това ще ти помогне в живота. Аз страдах от същото нещо преди. Най-приятелски ти го казвам. Успех и ще се радвам да се видим и постреляме на живо. Сигурен съм че тона ще е съвсем различен. :cheers:
 

Slid3ra

Новодошъл
Здравеите колеги Наскоро един познат си купи Gamo Sprectra 4.5 да си стреля в двора но 10/15 метра. Та отначало пушката беше добре (не че сега не е) но каче ли много лесно се зарежда вече и понякога ги плуе съчмите (пушката е купена втора ръка). Съмнява ме че вече пружината е омекнала и трябва да се сменя. Ще ми кажете ли каде продават прожини и маншети за пушката или от кой друг модел може да се вземе за да стане. Благодаря предварително. :sos: :sos: :)
 

didarai

Редовен Потребител
За маншети(и пружина) провери в Бункерът и СОТИС .Пружината я измери при всички обстоятелства . Най-вероятно някоя хасанска след рязане ще стане.
 

lynx

Редовен Потребител
kappo написа:
Благодаря за отговора колега "lynx",само се чудя защо вчера като бях с оригиналните болтове от приклада в "евроболт" категорично ми каза че нямали такива,и ми даде единствено горе посочения от мен с цилиндричната глава :(
Ще хвана да се разходя днес пак до тях да направя 2ри опит и направо ще търся болт 5ца с обла глава и вътрешен шестограм.
П.С току що звъннах в "евроболт" и ги питам,имате ли болт 5ца ,12-14мм дълъг с обла глава с вътрешен шестостен и отговора им отново беше че нямат.
Ти колега "lynx" от къде си взел тези болтове, които си показал на снимката.?

kappo написа:
Koлега "lynx" преди 10мин им звънях и точно това ги попитах,отговора беше че нямат такива болтове :( По принцип и аз за каквито и странни болтове и гайки(шайби) да съм търсил винаги съм намирал там но от вчера бия на камък в "Евроболт",живея близо до магазина на ул.Раковска

Колега Карро, туко що си идвам от Евроболт и в ръцете си държа неръждавейкови болтове М5, с обли глави и вътрешен шестостен. Купих си с дължина на резбата 10 и 40мм., като на дългите резбата е от край до край.
Не знам дали продавачите те правят на идиот или по телефона си попаднал на продавач-идиот, но болтове има каквито си избереш :exclaim:
Запомних и в кой рафт се намират, ако пак кажат че нямат, да се присегнеш да им посочиш къде ги крият :D
 

cihan

Новодошъл
Здравейте,
търся съвет, не разполагам с много средства и се чудя да ли да си купя "Gamo Big Cat 1250" или някоя измежду "Gamo Whisper X" и "Gamo Bull Whisper". Колко по-дори са последните 2 от първата някой ползвал ли е заслужава ли си защото разликата е почти 100лв.

Благодаря предварително
 

mitaka101

Потребител
Разликата е само в приклада и украсяването на цевта. Един и същ цилиндър, един и същ спусък, едно и също бутало, еднакъв ход, еднакъв работен обем, еднаква сила. 18-20 джаула пряко сили.
 

DimitarBT

Новодошъл
Здравейте.Моля за малко помощ.Пиша в темата за Гамо защото съм си харесал 2 конкретни модела от марката,та просто да ме посъветвате кой да си купя.Не съм професионалист в този спорт...или имам някакви супер познания от към механика и техника.Като цяло си търся пушка пружинна.Спрял съм се на тези 2 модела:Gamo Socom 1100 5,5mm и Gamo Black Knight 5,5mm.Спрях се на тях защото гледам са над масово разпространените 20-21 джаула дулна енергия.Бихтели ми казали съвсем на кратко коя от двете да избера....?Или пушка близка или над тези стойности до към 300-400лв.Благодаря.
 

mitaka101

Потребител
Пушките Гамо са само два вида:
1)модел 1250, който е МАГНУМ и
2) всички останали, които са около 18-20 джаула. Един и същ цилиндър, едно и също бутало, един и същ ход, една и съща пружина, един и същ спусък. Огромно многообразие от приклади, наддулници, видове зареждане и прочие козметика, но еднаква мощност. За съжаление има и тенденция за все по-голям брой подменени метални детайли с пластмасови такива.
 

DimitarBT

Новодошъл
Добре...Не е задължително да е Гамо.Просто ми трябва малко по-силна пушка...да бие на около 50-60 метра.Гледам един колега продава 1250...ама дали е актуална обявата още ???
 

cilindura

Редовен Потребител
Един прекрасен пример за перфектно свършена работа. Браво! Това е поредното доказателство, че когато нещата се пипнат както трябва, резултатът неминуемо е отличен.
 
Нагоре