Пружинен пистолет Hatsan mod. 25 Supercharger

Gadnqra

Редовен Потребител
Добре е зад моноблока да има и стопер. Моят имаше още в кутията и нищо не е мърдало наникъде.
 
Последна промяна:

Павел Петров

Потребител
Добре е зад моноблока да има и стопер. Моят имаше още в кутията и нищо не е мърдало наникъде.

Моноблок и стопер на тази 8 санта релсичка, как ги събра, моля сложи една снимка на твоя как са се получили нещата
 

Don

Потребител
Аз бях сложил пистолетна оптика Валтер с удължаващ моноблок, но на след няколко стотин изтрела се обърна лещата. Иначе беше адски добре :)
 

Hidden

Редовен Потребител
Язък дето по всички оръжейни сайтове я има качена таз газова пружина, никой няма наличност. Ще поръчвам от И бей, май
Колега, в един руски сайт, от който сме поръчвали разни неща имат. Задръж с поръчката от ибей - може би ще се поръчва от Русия.
 

Nikola

Потребител
Ако ще поръчвате, драснете ми едно лс. Харесали сме си с колега, неща за над 200 лв, пък и ще си разделим транспорта.
 

Павел Петров

Потребител
Здравейте, в каква последователност да обслужа пистолета. Сменям маншет и уплътнение на цевта първо защото силата му осезаемо намаля, а шума и вибрацията при изстрел се увеличиха. Удара на пружината е доста силен, мисля за сега да не я сменям нея Правилно ли разсъждавам
 

marrikdin

Потребител
Чисто субективно според "дъскомера" силата е еднаква, ритането намаля вероятно с 30%, точността се повиши с 10-15%. Просто трябва да се пробва.
 

kosmev

Редовен Потребител
Ползвам тази тема за да попитам за мнението ви за CROSMAN 1322/1377.
Реално се явява алтернатива на хатсан 25, има го и в 4.5 и 5.5мм
Енергията е подобна, интернет изобилства от варианти за мод-ване.
Части се намират сравнително лесно, примерно от тук доставят всеки детайл на нормална цена при $5 за доставка.
https://www.ebay.co.uk/itm/Crosman-...hash=item35cd0095ca:m:mGpmf10gLjdRRAVZCw432_A

Има доста предимства сякаш - 2 пъти по лек, много по-компактен, може да регулираш мощността на изстрел с напомпване, отката сякаш е по-малък.
Опцията за метална цевна кутия с релса за оптика се купува допълнително.
Тук не го внасят, но може да се достави от "европата" за под 200лв, което си е дразнещо де, след като в щатите е три пъти по-евтин :)
Замислям се и за нещо компактно и "автономно" напоследък и в тоя ценови диапазон не намирам друго...
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Реално се явява алтернатива на хатсан 25
До колкото знам, между двата модела няма нищо общо. Хатсана си е обикновен пружинен пистолет, Кросмана е мултипъмп, тоест автономно РСР с вградена помпа. Много силно се замислям за един Кросман 1377, или друга подобна марка мултипъмп...ако някой се навие да си поръчва от вън, може да направим евентуално групова поръчка. ???
 

Nikola

Потребител
До колкото знам, между двата модела няма нищо общо. Хатсана си е обикновен пружинен пистолет, Кросмана е мултипъмп, тоест автономно РСР с вградена помпа. Много силно се замислям за един Кросман 1377, или друга подобна марка мултипъмп...ако някой се навие да си поръчва от вън, може да направим евентуално групова поръчка. ???
Чак ПЦП не бих казал. ;)
 

sts1969

Редовен Потребител
Ами започвай да го казваш, много по-близо е до РСР от колкото до пружинка. Стреля с предварително нагнетен въздух, а съкращението на РСР означава точно това. ;)
 

kosmev

Редовен Потребител
Извинявам се, че "крада" темата на колегата.
Имах предвид алтернатива като "автономност" и мощност за конкретна цена. Други варианти не намирам.
А относно принципа на действие, то ето една графика, която показва, че CROSMAN 1322/1377 може да се докара да работи при налягане на PCP.
Crosmnan_1377_Pistons_pressure.jpg
От тук: http://www.airgunhome.com/agforum/viewtopic.php?p=84649
Ако ви се помпи над 30 пъти, с доработени клапан и бутало може да докарате налягане 150 бара :)
Все пак обаче модела е по-скоро много успешна евтина играчка - идва в прозрачна опаковка като детска играчка от Jumbo ... а и в Wallmart струва толкова :)
"Заводски" в .22 стреля с около 120м/с, с пластмасова цевна кутия и ужасни мерни прибори, без възможност за подмяната им.
В щатите е пълно с комплекти за доработки, които може да го докарат до над 160м/с ама докато дойдат до тук пистолета ще излезе двойно, а и едва ли ще е много издържлив... Там явно не им пука, щото и резервните уплътнения са евтини и достъпни.
Май започвам да се навивам за ZORAKI HP 01 ultra в 5.5мм. Попрочетох темата в този форум, след още някой друг ден ще прежаля и двойната цена :)
 

marrikdin

Потребител

Павел Петров

Потребител
Както и предполагах в БГ комплектите я няма тази "пета", където и да питах е само пружината. Какво може да се случи при монтаж на пружината без тази пета
 
Нагоре