Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Маншети, клапани, О-пръстени

fishermaniac

Потребител
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

buff написа:
Колеги от къде могат да се намерят О-пръстени с твърдост 90. Оказва се, че са дефицитна стока и се намират само някой размери.
Какъв размер,аз скоро си направих О пръстен от зелен полиуретан на пръчка с ф12мм,твъдост 90 и със замба му направих вътрешно ф8мм.Стана добре но е с по различна форма от стандартен О пръстен,този стабна плосък или цилиндричен по-точно.Аз го сложих за уплътнение на цевта,но не ми хареса как се сплеска след една кутийка,в много му е твърдостта явно.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Здравейте,колеги
Имам нужда от помощта ви,за маншет на Ремингтон NPSS.22
Пушката фабрично е с газово бутало.За момента съм питал по нашите магазини и по чужди,но отговора е"нямаме"
Та от къде мога да поръчам,или някъде да ми бъде изработено?
Благодаря ви !
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Трудно ще се намери за такава екзотична пушка. Най-добре да разглобиш и да дадеш размери на маншета. Почти съм сигурен че ще съвпадне със някоя от разпространените марки. Ако ли не - Микромакс ще ти изработят . :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Маншет за Gamo CFX 5.5

Здравейте, колеги. Май дойде време да ремонтирам CFX-a. Можете ли да ме насочите откъде да си купя маншет, защото прерових нета ама нещо не можах да намеря. Нещо в България ще е най-добре. Става дума за Gamo CFX 5.5.

Благодаря предварително
 

mitaka

Потребител
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Здравей колега . Трябва да има във ВИП - оръжейни магазини - Бургас
 
A

Anonymous

Гост
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

mitaka написа:
Здравей колега . Трябва да има във ВИП - оръжейни магазини - Бургас

От там започнах - нямат. Писах и в централния им офис - така и не отговориха :'(
 

dwado

Потребител
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

не е свързано с пушките, ама пак е някаква синтетика ...
някой може ли да ми каже от къде да си купя прозрачен винил/фолио за завеса като за хладилна камера
става въпрос за материал на ролка напр. ш.300мм и дебелина 2-3мм, не за готова завеса
:cheers:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Стандартните размери на лентите са:200х2 мм, 300х2 мм 300х3 мм, 400х2,5 мм, 400х4 мм.
На ролки по 50 м или на размер по желание.
Поръчвам ги от:
http://www.ivko-industry.com/%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B8-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B3%D0%B8/%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8/%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D1%81%D0%B8.html
 

kamikadzzze

Потребител
Re:Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Иван Димов написа:
daraka написа:
След кореспонденция с човек от форума, получих следното указание: "Изработва се и канал в буталото, в който се поставя специално изработен за целта полиамиден сегмент. Този сегмент най-много помага за обезшумяването на пушката." Може ли някой да представи чертеж, скица или снимка, от която да ми стане ясно как изглежда това.

Това може да се приложи при бутало с по-дебелостенна пола,за да може да се престърже канала.На Хатсаните става идеално.Канала се престъргва на полата на буталото,с ширина 4-5мм. и дълбочина 2 мм.Това е условен, а не задължителен рармер.След това се престъргва сегмент от полиамид,(за предпочитане черен )правил съм и от белия.Не е имало проблеми.Сегмента е със ширината на канала,вътрешен диаметър равен на канала и по-голям външен диаметър от тоя на цилиндъра на пушката.Сегмента се срязва напречно и се залепя в канала на буталото ( ползвал съм Канаконлит,става).След това ,сегмента се престъргва на струг до размер,да влиза мазно в цилиндъра.Освен,че пмага за обезшумяване,това помага и за правилно позициониране на буталото в заредено състояние на пушката.Така се отстранява и " издишането "на пушката през маншета,когато е заредена.За това беше писал МИТАКА 101.Също,помага и за правилното движение на буталото по време на целият му път ,от спусъка ,до удара му в дъното на цилиндъра.По тоя начин опорните точки на буталото остават:- отпред маншета и отзад,полиамидният сегмент.Няма допир на железа и стържене.Препоръчвам на всеки на който пушката позволява тоя тунинг, да се възползва.Ефекта наитина е много добър.
Здравейте,
много бих искал да си направя сегмент в задната част на буталото, за да може да води буталото и за да няма триене на метал в метал. Шума не ме притеснява особено но е приятен бонус.
Пушката ми е Hatsan Striker 1000 S. Олекотил съм буталото, тъй като съм с ГП.
Имам няколко основни притеснения:
  1. Къде точно да го поставя? Буталото ми много прилича на това в снимката най-отдолу, с малкото изключение че в каналчето най-отзад има дупка не просто равна повърхност. Най-удачно предполагам е между 2-те каналчета, има около 5-6мм равен метален пръстен и в него може да се издълбае каналче. По-напред не става тъй като водача за зареждане се движи точно по този канал който се вижда на снимката. А по-назад е мисля мястото на което спусъка захапва и пак не е удобно. За уточнение напред се пада в долната част на снимката :) Там е и маншета
  2. Гругото ми притеснение е че самото бутало има много близък до размера на цилиндъра диаметър в този пръстен, от порядъка на няколко десети от милиметъра е разликата, което пък означава, че няма как да се надене този полимерен пръстен(Полиамиден сегмент). Има вариант пръстена да се среже и така да се вкара в канала, и без това ще се лепи, но това не е най-добрата сглобка на света :)
  3. Мога ли да използвам стар маншет, за този сегмент? Какви са негативите на такова нещо?
index.php

Поздрави!
 

bateelmo

Потребител
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Искам да питам някои поръчвал ли е маншет за мп 512 в микромакс? Ако да какъв е номера за поръчка? Предварително благодаря за което.
 

azzaro

Потребител
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Купих си за моето МП 512от Бункера маншет за Гамо 440.Размера с същия ,струва 10-на лева само захващането отпред трябва да се пипне.
 

bateelmo

Потребител
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Не е проблем колега и аз мога да намеря, но искам от полиоретан и да не променям захващането тъи като съм с газова пружина и луфта отпред и отзат е няколко мм.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Здравейте колеги.
Някой може ли да ми каже каква е обработката която трябва да се направи на полиацетал за да се стане грапав.
И евентуално къде може да стане това?
Ефекта който търся е показан на снимката...
 

Attachments

  • grip.png
    grip.png
    126.4 KB · Прегледи: 138

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Тава със дремела ми е ясно.
Но с него не може да се постигне желания резултат.
Ще стане доста грубо според мен.
Кото се добера до ПС ще погледна линка който си дал.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
 

sts1969

Редовен Потребител
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Аз имам мултишлайф и (без да се хваля) съм добър с него...но предпочетох да си облека ръкохватката с естествена кожа и един декоративен шев при снадката.
 

rashko

Редовен Потребител
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Според мен колко ще стане грубо,зависи от формата и размерите на инструмента с който ще го направиш,има инструменти с връх 0,3 мм ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Манш

Майстор Локи има такава "игла" за дремела, става върховно с нея, обаче тая ръкохватка ще я чопли 2 седмици.
Страшно бавно става, направо не е истина. :mad:
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Рашко прав си , че зависи от инструмента... ;)
Имам зъболекарски борчета които ще свършат страхотна работа, но както каза Рачо става много бавно.
Предполагам, че производителите не "чоплят така" - дупка по дупка до дупка ;)

ПС.
А може и да е така, ама само да закрепят детайла и машината да си върши работата.
 
Нагоре