Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Маншети, клапани, О-пръстени

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Ако става въпрос само за плоска повърхност има бърз и лесен начин(правил съм го на пластмаса и на дърво), но не съм го пробвал на обла повърхност(ръкохватка) ??? С малко повече усилие би станало, може би.
 

Loki

Потребител
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

lynx написа:
Майстор Локи има такава "игла" за дремела, става върховно с нея, обаче тая ръкохватка ще я чопли 2 седмици.
Страшно бавно става, направо не е истина. :mad:

Ръкохватка става за един ден (нклк часа). Въпроса е дали пластмасата няма да се стопи от оборотите; с полиацетал не съм работил..
Спортните пистолети ги "чоплят" на ръка- с дремел, после с вибрационен инструмент, то си личи.. обаче на дърво и то хубаво.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Пластмасата може и с поялник.
Има клипове в youtube.
Гледал съм го през лупа.
Грапавината е много нежна и фина.
Който е хващал такъв грип знае за какво говоря.
Като усещане е все едно щурка 100-120 или по-фина.

Едит:
Незнам на пясъкоструйка какво ще излезе...
Ама ще метна едно парче в колата и като минавам покрай някоя ще пробвам да видя какво ще излезе...
 

Dominus

Редовен Потребител
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Има различни едрини пясък с които работят пясъкоструйните машини. С по-едър може и да стане
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Dominus написа:
Има различни едрини пясък с които работят пясъкоструйните машини. С по-едър може и да стане

Точно това ми дойде на акъла...
 

cilindura

Редовен Потребител
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Здравей, колега Кид! На твое място бих зарязал всякакви абразиви и абразивни инструменти. Т.е. бих ползвал абразив, но в качеството му на материал, а не на инструмент. Третирайки полиацетала с пясъкоструйка, неговата повърхност заприличва на парцал. Появяват се едни мъхести структури,които променят цвета на този материал и в същото време стоят като дефект, а не ефект. Преди много години, в края на 80-те, съм правил следното нещо: детайла, който искам да бъде грапав, го третирам с двукомпонентно лепило за гума, веднага след което го посипвам с пясък докато обмазаната с лепило част се насипе с песъчинки. За целта използвах цирконов силикат, т.нар. цирконов пясък, който е с различни едрини. Впоследствие тази повърхност може да бъде импрегнирана с разредена епоксидна оцветена смола. Получава се изключително ефектен и функционален захват, който на пипане наподобява шкурка, но не съвсем, тъй като след импрегнирането ръбчетата на песъчинките леко се заоблят. Ако искаш върху този участък процедурата може да бъде приложена няколко пъти, така че същият да бъде по-висок от нетретираната част, така както е на снимката, която си приложил. Имам още един кош с идеи, но вече не ми се пише. Поздрави!
 

Kossis

Потребител
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Относно маншета за пружинките Аз смених оригиналният с купен от сервизен майстор. Но не съм го питал от къде ги взема.

Има една разновидност на полиамида- сустамид, които издържал на много високи температури. Дали е удачен за направа на маншетите незнам.

http://bestimex.net/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%B4/
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Kossis написа:
Относно маншета за пружинките Аз смених оригиналният с купен от сервизен майстор. Но не съм го питал от къде ги взема.

Има една разновидност на полиамида- сустамид, които издържал на много високи температури. Дали е удачен за направа на маншетите незнам.

http://bestimex.net/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%B4/

Лят и екструдиран, полиамид 6 е най-често използвания инженерен материал.
С високите си якостни характеристики, изключителни триещи свойства и твърдост замества фосфорен бронз, месинг и някои стомани.


Не трябва да е толкова твърд...
 

cilindura

Редовен Потребител
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Здравейте, колеги!
Нека малко поразведрим и пораздвижим темата. Ровейки се в нета попаднах на този клип mahely master mahely mahely master 5,5
Този "майстор", тази шушумига, бих казал, ми напомня един наш пловдивски гений. Забележете, че даже не си и направи труда да изчисти измисления маншет от стружките и абразивите, които полепнаха след джеладския "тунинг". Човекът направо обмаза с масло нещото наречено маншет и го навря в пушката. Коментарите оставям за вас. ;) ;) ;) :cheers:
 

roker4eto

Новодошъл
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

здравейте,търся маншет за MAGTECH N2 800 adventcher но няма никъде за тази пушка,маншетът е с размери 27x16x6 които съм свалил както е монтиран на буталото,ако някой има идея от каква пушка може да стане ще съм му много благодарен.Другият вариант е да го поръчвам да го изработят.Благодаря предварително.
 

Dominus

Редовен Потребител
Преди години утопия, а днес вече реалност. Припой алуминий/цинк свързва (запоява) алуминий към алуминий, мед, бронз, месинг и дтомана
4585226cd1e3c6ba6628800883c48b57.jpg
. Без специална среда. Само с помоща на горелка.
dcdf3524c1dea3037515ced907482ca7.jpg

Колко е здрава връзката? Много.
При опит да го отлепя се разкъса алуминиевата тел и част от нея остана към припоя.
 
Последна промяна:

pellet

Редовен Потребител
Колеги, може ли някой да сподели от първа ръка, колко е дебелината на оригинален маншет за Haenel 312 ? В смисъл, той нали е кожен и има някаква допълнителна шайба ( пак кожена ) между него и челото на буталото. Колко е дебелината на целия пакет? Или тези които са си правили модерен полиамиден/полиуретанов, колко са заложили като дебелина? Благодаря предварително !
 

Христо

Потребител
здравейте колеги не знам дали тук е мястото за моя въпрос искам да попитам за хатсан ат44 като резервна част намирам манометър но дали я има самата зарядка която е на цилиндъра като резервна част и къде да я търся благодаря предварително
 

anibis

Редовен Потребител
Отиваш при едни стругар и го караш да завърти предната тапа.
Ще ти излезе много по-малко отколкото да вземаш цял цилиндър.
 

lynx

Редовен Потребител
Аз не виждам какво може да и се развали на предната тапа, освен клапанчето за зареждане.
А самото клапанче подлежи на ремонт, най-често се скапва о-пръстена на самото клапанче, който се сменя лесно.
 
Последна промяна:
Нагоре