Пловдивска група

lynx

Редовен Потребител
Аха, значи всичко е наред.
Загледах ги изрядно изрязаните дупки в мишената и помислих, че си се мъчил да стреляш с плоскоглави чашки на 50 метра.
(с тях се получават идеалните дупки в мишената, но 50 метра е голяма дистанция за плоскоглави чашки)
Явно мишената е била идеално изпъната и с много подходяща подложка, няма разкъсване по ръбовете на дупките.
 

pifcoo

Потребител
ами опъната е с тиксо ,а отдолу е талашит казано по нашенски:)ри мен талашит да искаш
 

andi

Редовен Потребител
Засега всичко е наред с пушката на Pifcoo , оптиката (премонтирах я на ново за всеки случай ) и стрелеца . Вчера духаше , вече се стъмваше , но мишените му вече са ок .
 

Attachments

  • 20170810_203548[1].jpg
    20170810_203548[1].jpg
    569.8 KB · Прегледи: 60
  • 20170810_203605[1].jpg
    20170810_203605[1].jpg
    578.7 KB · Прегледи: 55

pifcoo

Потребител
Гледам обаче,софянци доста пари им взимат за зареждане.А аз си мислех ,че на мен ми се цупят:)
 

pifcoo

Потребител
За тези които не знаят ще дам малко инфо защо въздуха по този тип компресори излиза скъпо.Като оставим настрани цената на тока който всеки може да сметне за 2.2 кВ колко би излезнал за една бутилка,то основният консуматив е филтъра .За малък компресор като моя е 70 лева и с него се зареждат около 20 бутилки.Филтъра не е само за влага ,той е и за масло и за CO.Някой са ми казвали "магни си филтъра".Да но системата е така направена ,че ако се махне работи на байпас и на практика не помпи.Поне за водолазни дейности е така.защото колкото и малко количество например от CO има ,то на дълбочина парциалното му расте и става силно отровен.Та това е основната причина да излиза скъпо незаисимо ,че е обикновен сгъстен въздух.
 

lynx

Редовен Потребител
Прав си pifcoo, ясно е че пълненето изисква разходи.
Но при нас в София на едното място зареждаме за 8 лева(без значение от литража на бутилката), а на другото за 16.80 лева.
Ако аз сега изкарам на пазара да продавам домати по 15 лева килото, най-вероятно ще си ги ям сам.
Преди да пусна дадена стока на пазара е редно да се огледам на какви цени продава конкуренцията.
 
Последна промяна:

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
За тези които не знаят ще дам малко инфо защо въздуха по този тип компресори излиза скъпо.Като оставим настрани цената на тока който всеки може да сметне за 2.2 кВ колко би излезнал за една бутилка,то основният консуматив е филтъра .За малък компресор като моя е 70 лева и с него се зареждат около 20 бутилки.Филтъра не е само за влага ,той е и за масло и за CO.Някой са ми казвали "магни си филтъра".Да но системата е така направена ,че ако се махне работи на байпас и на практика не помпи.Поне за водолазни дейности е така.защото колкото и малко количество например от CO има ,то на дълбочина парциалното му расте и става силно отровен.Та това е основната причина да излиза скъпо незаисимо ,че е обикновен сгъстен въздух.


Аз не разбирам от компресори и въздух.
Но пък съм малко грамотен и мога да чета и да разглеждам в интеренет и по форумите. До преди известно време цените на зареждането в Англия примерно бяха 3,5 лири за 12л бутилка на 300 Бара. Сега са я качили на 4,5 лири за същия тип и налягане. Едва ли техните консумативи, режийни и амортизации са по-ниски от тези на нашите търговци. Поне аз силно се съмнявам в това.
И не, не Ви правя сметка на печалбите и разходите, но не и някой да се опитва да обясни на всички ни, как работел дори на загуба, за да напълни въздух.
Апропо, този филтър, който струва 70 лв. при малко находчивост от ваша страна ще имате първоначална инвестиция от не повече от 100-ина лева и при всяка смяна още по едва ли повече от 10-15 лв.
 
Последна промяна:

pifcoo

Потребител
Искаш да кажеш ,ако си поръчам от щатите чувал с необходимите консумативи за хилтъра ли.Ами субстанциите са три и ги продават разфасовки по 25 кг.Ако да кажем ги купя инвестицията би била толкова,че три години ще изплачам само тази материали.Отделно доставката .Иначе казано ще ги ползвам докато изхвърля компресора от старост,но не виждам как ще стане.Та ето е сметката.3.5 лв.филтър,ток 0.2 лв.,маслото за една година е около 45 лева,но айде него ще го прескочим,компресора струва поне моя 100 литров 6500 лева,да прескочим и него ,че колкото и да взимам за бутилка няма изплащане.Та от парите които взимам за зареждане остават около 3-4 лева.Интересното в повечето случай у нас българитее ,че нещо за което плащаме ни идва скъпо ,а ако продаваме да кажем цигари се жалваме ,че надценката била малка.В крайна сметка ако имаше сметка от зареждане на бутилки много народ би си купил компресори.Аз лично дори не зараждам китайци и карбонки.Ако имаше някаква печалба защо ли бих ги връщал.Това разбира се са моите размишления.А в София поначало винаги си е друга губерния.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
pifcoo, аз нищо не казвам и съм никой, за да Ви казвам, каквото и да е!!!
На мен не ми излиза скъпо! Пълня бутилката веднъж в годината и 5-6 лв повече или по-малко не ме бъркат. Просто ме е яд, че работите на загуба и се радвам ама много, че инвестирате заради благото на другите, но не и за вашето такова.

Аз лично дори не зараждам китайци и карбонки.Ако имаше някаква печалба защо ли бих ги връщал.

Отговорът е много прост и се съдържа във въпроса ти! Просто те е страх от това, че после няма да можеш да си похарчиш спечелените пари.
 

pifcoo

Потребител
Аз никъде не съм употребил сърказъм ,а само пояснявам,докато постовете ти са определено съркастични.Винаги съм се радвал,че живея малко по далеч от умните на деня:)Само и единствено за твоя информация в нашия водолазен клуб въздуха не се плаща ...точно защото е за благото ,а тук в Пловдив от момчетата които пълнят въздух.....просто са ми симпатични :)остани си със
здраве
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Откровен човек съм и не влагам никакъв сърказъм!
Със здраве и за равен брой.
 

pifcoo

Потребител
Ето малко информация относно бутилките.Алфа-М Пловдив по принцип извършват хидротестове на бутилки от всеки тип и налягане.Проблема с нашите бутилки /разбирай за стрелба и водолазни /е дошъл от колега водолаз който е дигнал някакъв скандал и по тази причина собственика отказва хидротестове за подобни бутилки.Тези дни ще нося кислородни и азотни за тест и се разбрахме да говоря с него да му събирам при мен бутилките за да си няма взимане даване с други хора,като по скоро не е склонен на това ,но се надявам да го убедя.
Не знам дали има лиценз именно за въздушни бутилки защото там срока е 5 години ,докато за техническите газове е 10.Все се надявам да го убедя.
 

lynx

Редовен Потребител
Това ще е добре ако се получи и официално да се знае, че в Пловдив имаме опция за тестване на бутилки.
Някои колеги съчетаваха ходенето на море с носене на бутилката за тест :)
 

pifcoo

Потребител
За съжаление в Пловдив тестват каквото се сетите ,само не и бутилки на на въздух.Причината е ,че няма как да ни задължат да сменяме кранове с П-маркировка каквото е изискването за другите газове,и за да си върже човека гащите отказва да ги тества.
 
Нагоре