Пистолетите на Feinwerkbau

bleu81

Редовен Потребител
Привет,

Някой иска ли да се раздели с пистолета си? Не безвъзмездно разбира се.

Поздрави
 

bleu81

Редовен Потребител
Някой да има наличен конусен уплътнител за FWB80?
Интересно ми е също дали някой в София се занимава с поддръжка на този модел.
Закупих един, който е в задоволително общо състояние, но ми се иска да стане по добре.

търси се също така кутия за съхранението му.

Поздрави на всички!
 

bleu81

Редовен Потребител
издебнах колегите и :D пуснах няколко чашки по едно кенче в офиса :D . Никога не ми е било по-забавно да стрелям с въздушен пистолет.
FWB lp80 е просто чудесен!

Изразявам специални благодарности към njatanasow , че ме вдъхнови да си потърся такъв!!!

Мишени няма да показвам понеже 10M iSSF ми е толкова чужда, че ако направя 100 точки с първата кутийка ще е цяло чудо.

Приемам всякакви ценни съвети как да "тунинговам" моето ново съкровище. За начало мисля да го подслоня в една кутия, каквато xpresident ми е препоръчал.

Хубав ден на всички
 

njatanasow

Редовен Потребител
Ето ги "дядото" и "сина".Вярно е ,че дядото редовно тупаше сина но това е друга бира.102ката просто е уникален. Да ме извиняват колегите с FWB 80 (имам го) но не може да става сравнение между тях.Почти PCP и пружинка!
IMG_1047.JPG
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Някой да има наличен конусен уплътнител за FWB80?
Интересно ми е също дали някой в София се занимава с поддръжка на този модел.
Закупих един, който е в задоволително общо състояние, но ми се иска да стане по добре.

търси се също така кутия за съхранението му.

Поздрави на всички!


Попитай колегата Jethro.
 

bleu81

Редовен Потребител
Привет,

Поръчах си комплект пружина, уплътнители и сегмент за "дядото" от тук:

https://foest.eu/index.php?main_page=product_info&products_id=40

Да видим дали и за колко ще ги доставят :)

Опитах и другия сайт : http://www.waffencenter-gotha.de но не можах да се оправя с езика, а и доколкото можах да разбера се плаща само с банков превод, което ще оскъпи излишно крайната цена.
Малко ме е яд, че не станаха нещата с тоя сайт, понеже исках да си поръчам и няколко неща за хайнела, но той може да чака.

Има ли някаква тънкост при смяната на сегмента ? Някаква специфика по разработването и смазването при сглобяване? Нужно ли е хонинговане на цилиндъра ? Изобщо има ли някакви тънкости или просто да заменя новите части и да си стрелям :)

Поздрави
 

bleu81

Редовен Потребител
Частите пристигнаха!

IMG_20180523_111852.jpg

пружина, уплътнители и сегмент. Доставени за седмица от https://foest.eu/index.php?main_page=product_info&products_id=40.
Всичко излезе малко под 150 лева.

Като гледам дължината на пружината има доста "прелоуд" и трябва да се внимава при разглобяването. Нещо друго за което да се внимава?

Поздрави
 

bleu81

Редовен Потребител
Днес изгледах едно клипче за fwb65 и разглобиха пистолета. Нужни са няколко размера плоски отвертки, шестограм 3мм с глава за работа под ъгъл или такъв с много късо рамо и шило за зегерките. Е.. на мен ми потрябва и магнит да намеря сачмичката която е детент за корекция на мерника по хоризонтал в килима, но ако човек знае за нея няма да трябва после да я търси.

Това което видях в пистолета е достойно за възхищение. Могат да се правят асоциации само с часовников механизъм и то не кварц а висок клас швейцарски хронограф.

Когато разглобих цилиндъра открих не една а две пружини за разлика от кита който купих в който е само една .

Пружината която ми дойде от Германия е само една с около два см по дълга от тази която беше в пистолета. Двете оригинални пружини са малка голяма и влизат една в друга. Освен това са навити в различна посока. някъде четох в интернет, че двете пружини са заменени с една по дълга.

Е.. аз сложих новата по-дълга пружина, но запазих и централната. Не знам дали постъпих правилно, но пистолета сега е осезаемо по силен. Понеже нямам хронограф не мога да кажа колко, но спрямо дъскомера ефекта е осезателн.

Естествено смених буфера и сегмента на буталото, конусния уплътнители и буфера в предната част на цилиндъра.

Преди да сглобя напълно промих всичко със спрей за карбуратор. Изсуших с въздух под налягане и смазах обилно с тънко машинно масло. полираните части на спусъка намазах тънко с молибденова грес, а цилиндъра и сегмента със силиконова грес.

Сглобиха по обратен ред направих два изстрела за проба..

Не мога да коментирам точността на този пистолет, понеже нямам уменията да го направя, но изработката му е възхитителна.

Поздрави и лека нощ
 

Attachments

  • IMG_20180526_163948.jpg
    IMG_20180526_163948.jpg
    418.5 KB · Прегледи: 114
  • IMG_20180526_172140.jpg
    IMG_20180526_172140.jpg
    288.1 KB · Прегледи: 116
  • IMG_20180523_111852.jpg
    IMG_20180523_111852.jpg
    189 KB · Прегледи: 116

Dominus

Редовен Потребител
Това е дойче фина механика. Много важни са и направляващите по които се движи желязарията. С други думи противооткатната система. Там имаше някакви елементи дето също се сменят. Отзад е една втулка, но отпред вече не помня.
 

bleu81

Редовен Потребител
Това е дойче фина механика. Много важни са и направляващите по които се движи желязарията. С други думи противооткатната система. Там имаше някакви елементи дето също се сменят. Отзад е една втулка, но отпред вече не помня.


Направляващите съм ги проверил. Отпред са две, отзад една. Нямат абсолютно никакви луфтове.
 

Licho

Редовен Потребител
Потърсих,но никъде не намерих данни за годината на производство на този LP 80.Номерът е 247961.
Някой колега може ли да ме насочи?Благодаря!
 

bgbul

Редовен Потребител
Я каква тема се е заформила. Браво бе, колеги!
Какви спомени събуждате само с тези пистолети FB 65, FB 80 и FB 102.
С FB 65 през далечната 1984 г станах републикански в Стара загора. Къде ме върнахте. Сега заради уважението си поддържам един FB 80.
Това оръжие, този пистолет е вечен. ВЕЧЕН!!!
Всичко е толкова добре направено, че просто няма подобрение. Изключително рядко е да видите такъв повреден пистолет.
За неговата точност твърдя, че няма равен в правилните ръце. На практика няма разходи за поддръжка, освен за съчмите.
Браво за подобна покупка. Ще ви остане дори за внуците. Само смазвайте редовно и нищо друго. И стреляйте де.
За майстори - в София на полицейското стрелбище, (Гео Милев 65) има оръжейници и резервни части за много видове спортни оръжия.
Най-правилни съвети и помощ може да получите там. И да видите най-добрите стрелци на стрелбището естествено.
На някоя бъдеща сбирка ще се разтъжим с една стрелба. Браво! Поздрави!
 
Последна промяна:

Bay Mitko

Редовен Потребител
Единичната пружина я дават като втора версия, което ще рече по-добра? Ама дали? Схемата с две пружини една в друга с противоположни по посока навивки я има във въздушна пушка Диана 75 и е с цел противооткатен ефект. При Фанито, протвоткатния ефект се осъществява от релсов механизъм, както при пушката, така и при пистолета! Ще ми е много интересно какъв резултат ще обади колегата bleu81 при съчетанието на единична пружина с добавка от двойната?
Предстои ми реновиране на FWB 65 и търся преки впечатления!
 

6tangata

Редовен Потребител
http://6tangata.snimka.bg/details/haenel.460385.38776951
Ето и новият "стар" дядо Фани 80....да не се заричам ама този няма да продам никога :) Пистолета имаше счупен вертикалния винт след мерника, беше без ръкохватка и имаше за смяна уплътнение на цевта, и онази пръчица под него (не ми се търси как се казва). Пружината и сегмента не са сменяни. За моя пълна изненада с чашките от снимката дава почти 150 м/с. 149,7, 149,5 и т.н (оборвам си твърденията по-рано в темата). Чашките са с минимално широки поли с видимо с по-малък диаметър от да кажем RWS HOBBY 0,45 g. Групата от снимката е на 9 м с две ръце, без да се замислям много :) Не знам, но с ИЖ 46 М трудно правех подобна група. Цевта на Фанито е просто перфектна и явно заради проблемите е стоя доста в чекмеджето, и макар с цената на пистолета, и ремонта да отидох на близо 450 лв., това е най кефещия ме пистолет с пружина, а може би и изобщо от ретро пистолетите.
 

xpresident

Редовен Потребител
Не знам, но с ИЖ 46 М трудно правех подобна група.
Стрелял съм за групи последователно с двата пистолета и при мен се представят еднакво. FWB 80 стои някак по-добре в ръката (позиция с една ръка). ИЖ-46М тежи малко напред заради големия цилиндър, но регулировката на спусъка му е ненадмината.
 

6tangata

Редовен Потребител
ИЖ -ака е супер щом съм в преговори за нов....и за него същалявам ;) ..казаното е малко изхвърляне де ;) Да ИЖ е някаси по-труден за стреляне или по-скоро някакси както казваш заради теглото напред малко по-трудно се балансира а всяко трепване на 9-10 метра се отразява яко.
 
Нагоре