ПРЕЦИЗНА СТРЕЛБА - начини за нейното овладяване

Дискусия в 'Спортна стрелба с въздушно оръжие' започната от piperov_pipi, 1 Декември 2010.

1. noangel

noangel Новодошъл

Публикации:
    23
    Не бях се замислял за материала на мишената ... С останалото съм напълно съгласен.
    На конкретната "статия" попаднах януари месец и - както съм писал - ми свърши работа в моя частен случай с дърто пушкало crosman 101. Действително дърто, месингова цев, добила полигонален вътрешен вид от незнайно колко минали съчми. От осем метра /толкова ми е домашната дистанция/ правеше чудесна група на два сантиметра вдясно от центъра на мишената. Мерника не се регулира по хоризонтала, предполагам че в продажния коплект някога са влизали допълнителни планки с дупки вляво и вдясно, друг вариант поне аз не намирам. Та след въпросното писание вдигнах мерника по вертикала и по казармен навик целя основанието на мишената - резултата е перфектен.
    Това беше причината да пусна линка :)
    п.п. Конкретният мерник

Последна промяна: 26 Септември 2017
  2. bgbul

bgbul Потребител

Публикации:
    98
    от:
    Пловдив
    Пушката ти е красота,а с този мерник избиваш рибата.
    Все пак провери ДАЛИ регулиране по хоризонтала не става с преместване на МУШКАТА (предната част на мерника, на върха на цевта).
    Ако преместиш мушката с почукване в ляво местиш групата в обратната посока. В твоя случай премести мушката в дясно за да коригираш групата в ляво. Според мен така се регулира по хоризонтал (това е предположение само без да съм виждал тази пушка)
    Мушката при теб сменяема ли е? Дали е "колче" или отвор?

3. noangel

noangel Новодошъл

Публикации:
    23
    Не става, мушката е отливка ведно с предната гривна, схемата и на пистолета 1377.
    Някой ден ще я пробвам на открито на 15-20 метра и тогава ще се види истинността на "статията". Ама да не разводняваме темата.

Последна промяна: 26 Септември 2017
  4. dberov

dberov Редовен Потребител

Публикации:
    2,376
    от:
    Добрич

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена