ПОСТАВЯНЕ НА ВЪПРОСИ И ДИСКУСИИ ЗА КОИТО НЯМА ОБОСОБЕНА ТЕМА

Дискусия в 'Общи дискусии' започната от ivodoc, 16 Юни 2009.

1. joro_ihr

joro_ihr Потребител

Публикации:
    245
    от:
    София
  2. peko

peko Редовен Потребител

Нета е голям. Има кво ли не там. Козака няма с какво да пробие на пазара.

petkof харесва това.
  3. didarai

didarai Редовен Потребител

Публикации:
    2,403
    ,,

Последна промяна: 7 Август 2018
  4. t.marev

t.marev Потребител

Публикации:
    33
    от:
    Пловдив
    Аз пък имам друг въпрос, за който не намерих нищо....Знае ли някой, какво означават цифрите, изписани върху вертикално регулиращия винт на мерниците? Дали отговарят на някакви ориентировъчни стойности за разстоянието до целта, както е при някои бойни оръжия? При цялата условност на корекциите, зависещи от скорост и тегло на проектила, тези цифри, вероятно са били замислени като някаква първоначална корекция. Ако някой знае нещо, ще ми бъде интересно да сподели, ей така - за обща култура.
    Благодаря!

5. SvilenP

SvilenP Потребител

Публикации:
    261
    от:
    Габрово
  6. SvilenP

SvilenP Потребител

Публикации:
    261
    от:
    Габрово

Последна промяна: 29 Август 2018
  7. Emp

Emp Потребител

Публикации:
    203
    от:
    Свиленград
    Има обаче батерии и батерии , аз на моя евтиния далекомер му купих батерии energizer , и казуса с батериите приключи . Вярно че са по скъпи от другите марки , 15 лева 4 броя ААА , но затова пък нямат падане тези , даже и да падне една чертичка при голяма играчка с далекомера , като ги оставиш за малко да си починат пак показва фул . Голяма работа са тия батерии Energizer , аз не вярвах но останах много приятно изненадан .

Последна промяна: 29 Август 2018
  8. dberov

dberov Редовен Потребител

Публикации:
    2,515
    от:
    Добрич
    Колега, през ръцете ми са минали сигурно над 150 далекомера, само на Bushnell бях купил 80 броя а ментаци съм внесъл по поръчка какви ли не "модели", някои от тях излязоха много сполучливи, мерят точно и не хабят батерия, но имаше такива, които имаха консумация и в изключено състояние и изяждаха батерията за седмица дори без да бъдат използвани. На такъв далекомер, каквато и батерия да му сложиш ти гарантирам че ще я изхаби както си стои а камо ли да мериш редовно с него. Дори и от партидата на Bushnell които имах, някои от тях също скапваха батерията. Преди 3 години си купих един Nikon ACULON AL11 и до момента карам с оригиналната батерия като не е паднала и една чертичка.

SvilenP харесва това.
  9. Emp

Emp Потребител

Публикации:
    203
    от:
    Свиленград
    Знам ги тия работи Митак , но пусти пари все не стигат , моя далекомер е от ниския клас ,правен е за fnova , купих го за 172 лева от български интернет магазин , не е от Алиекспрес . Като цяло съм доволен от него всичко заявено в упътването си отговаря , не е чак дялан с теслата . Исках само да споделя за въпросните батерии , много са добри .:cheers:

sess84 and SvilenP like this.
  10. gary m

gary m Редовен Потребител

Публикации:
    280
    от:
    Кнежа
    A bit of tolerance. ;)
    Probably the incorrect thread but here I go.
    Last week I was so proud of the Bulgarian FT team in Poland.
    This weekend I am so proud of a charity shoot in England that raised 1100 pounds for a childrens charity. My close mate won the HFT .22 class. The long distance class and the bell target. 3 Trophies.:winner:
    He wore a Bulgarian FT shirt. His new lucky charm. FB_IMG_1535969281955.jpg corridor 17 sponsorship.png

This forum spreads its wings.
    I had no intention of posting about this. ;)
    The Bulgarian shirt and my mate will be in the UK airgun magazines next month.

sir John, bleu81, batnan and 18 others like this.
  11. 33%

33% Потребител

Публикации:
    28
    Има ли изисквания за съхранение на въздушни пистолети да не стоят на много топло? Примерно в багажника на колата през лятото става сериозна жега. Ако има разни гумени уплътнения може да се развалят.

12. SvilenP

SvilenP Потребител

Публикации:
    261
    от:
    Габрово
    Здравейте днес реших да почистя пушката и по - скоро цевта, защото стрелях известно време с H&N и сега, като намеря време ще стрелям с JSB.

Но с "радост" установих, че отдолу след надулника има ръжда...Не съм стрелял във влажно време, нито съм я намокрил някак, което ще рече, че е от потната ми ръка при зареждане.

Напръсках с Балистол и търках с парцал, това го правих няколко пъти, като позачисти се леко, но не напълно.

Имам преубразувател на ръжда, но не посмях. Някакви идеи?

13. Hidden

Hidden Потребител

Публикации:
    294
    от:
    Перник-София
    Преобразувател - в никакъв случай! Той ще ти свали и оксидацията. Свалянето на ръжда става точно с премерено търкане - колега каза, че с метална четка (май стоманена, а не жълтата) и дремел не се засяга оксидацията, а ръждата пада.

14. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,423
    Мажеш с твърда смазка ГОИ и след като поседи минаваш със стоманена вълна 0000

Hidden харесва това.
  15. SvilenP

SvilenP Потребител

Публикации:
    261
    от:
    Габрово
  16. dberov

dberov Редовен Потребител

Публикации:
    2,515
    от:
    Добрич
    SvilenP харесва това.
  17. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,423
    Точно това са консумативите. Ползвал съм ги върху доста ръждиви пушки.

Licho and SvilenP like this.
  18. SvilenP

SvilenP Потребител

Публикации:
    261
    от:
    Габрово
  19. potrebitel 13

potrebitel 13 Потребител

Публикации:
    288
    от:
    Пловдив
    Знае ли някой дали се продава в магазин нашия роден бинокъл Б8x30? Оптико-механичния завод го имат на сайта си, но имат ли магазин? Има ли разлика между старо и ново производство. Знам ,че ги има в олх и подобни сайтове, но предпочитам нов.

20. SvilenP

SvilenP Потребител

Публикации:
    261
    от:
    Габрово

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена