ПОСТАВЯНЕ НА ВЪПРОСИ И ДИСКУСИИ ЗА КОИТО НЯМА ОБОСОБЕНА ТЕМА

Дискусия в 'Общи дискусии' започната от ivodoc, 16 Юни 2009.

1. apapazov

apapazov Редовен Потребител

Публикации:
    390
    от:
    Пловдив
    Уж зеления- хоби, а синия е за професионална употреба.

Venco, anibis and gary m like this.
  2. anibis

anibis Редовен Потребител

Публикации:
    2,419
    от:
    Варна 0899/859-831
    Благодаря!

3. Venco

Venco Редовен Потребител

Ами честно казано има го и това, как го употребяваш и поддържаш инструмента...Аз имам зелен перфоратор Бош от 2007 г.,преди се занимавах с ремонти и доста работа е свършил, но го почиствам(на компресор с въздух) и смазвам редовно, дори и сега когато не го ползвам толкова много. Иначе наистина синята серия се води по-добрата, съответно и по-скъпа, но аз съм доволен и от зелената :) В едната фирма работихме с Хилти, перфоратори, винтоверти и т.н., дори и свредлата...супер машинки са, но и цената е супер...та и Боша, не е зле, за парите си :)

4. sts1969

sts1969 Редовен Потребител

Не е "уж"... синият Бош струва 3 пъти повече от зеления, и има защо. В завода ни се ползва от сутрин до вечер само син Бош, никога не съм виждал зелен. ;) Лично аз предпочитам нашето Спарки. :cheers:

staif and Venco like this.
  5. ilko_dim

ilko_dim Потребител

Публикации:
    448
    от:
    Norderstedt DE
    Много зависи какво ще се пробива и с какъв диаметър свредло. За профи перфоратори за мен са Хилти, Макита, Бош . Работил съм много и с всички, като Хилти пробива с най-голяма лекота и бързина. Макита също е добра, но да не попада в неподходящи ръце. За домашни работи всеки перфоратор извън горните може да свърши работа, само усилието на работещия ще е повечко... :D:cheers:

doctora and lynx like this.
  6. The_Incredible

The_Incredible Потребител

Публикации:
    93
    Скромния опит, който имам с машините мога да кажа че по горе изброените нямат нищо общо с това което са били до преди 10г. В момента не се робува на марка а на цена,характеристики и добър, бърз и дълъг гаранционен сервиз! И въпреки всичко за каквато и да било машина бих заложил на DeWalt!

7. ilko_dim

ilko_dim Потребител

Публикации:
    448
    от:
    Norderstedt DE
    Всеки има право на избор. И качеството наистина не е същото, но това се отнася за абсолютно всичко! И от пет години работа в Германия , само една група поляци съм виждал да работят с Девалт. Тежка и небалансирана машина.... Но какво ли аз разбирам.....

sts1969 and sess84 like this.
  8. njatanasow

njatanasow Редовен Потребител

Публикации:
    1,492
    от:
    Бургас
    До Kifa

Марсианките ги има и са при мен.Технологията не е загубена!Не се продават!:cheers:

CaMyPau, anibis, Venco and 2 others like this.
  9. The_Incredible

The_Incredible Потребител

Публикации:
    93
    За пословичния немски и английски национализъм не споря.На мнение всеки има право, както и на вкус. Аз говоря за съотношение цена, качество и производителност. И да кажа не работя с тези машини - продавам ги. Виждам кое как влиза в сервиза и защо

xpresident харесва това.
  10. staz

staz Потребител

Публикации:
    340
    Явно останах недоразбран, но така става, когато се изказвам лаконично:
    Качеството носи своята цена, брандът също. Качество плюс бранд и хоп цената по две. Отдавна марките залагат надживяване на продукта + 1,2 години.
    1. Бош - няма кой да ги бие в иновации, сервиз, гаранционна политика, цени. (разчитат на история и продават успешно)
    2. Хилти - всичко много хубаво, но защо трябва да си оставя машината само в техен сервиз без право на “личен избор”? ( не разбирам ценовата политика и до ден днешен)
    3. Макита - от години са на Българския пазар и все нещо има за доизкусуряване.(то не бяха японци на визити тук, то не бяха смяна на персонал)
    4. Девалт - сравнително нова марка, залагаща на няколко здрави продукта във стратегически сегменти (евала на регионалния мениджмънт за това) другото е плява.
    Райдер, Спарки, Елтос, Парксайд, Бюджет и още незнайни куротресини, ИСТИНАТА Е ЕДНА - машината не се плаши от работа, а от от лоша подръжка. НО, когато машината е сглобена от трици - иди доказвай на себе си, че не си си забил поредния “дебел”, купувайки си нещото...

Venco харесва това.
  11. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    710
    от:
    Варна
    DeWalt (trademarked as DᴇWALT) is an American worldwide brand of power tools and hand tools for the construction, manufacturingand woodworking industries. DeWalt is a trade name of Black & Decker (U.S.) Inc., a subsidiary of Stanley Black & Decker.
    Не са нова. На мен ми бяха любима, но се оказа че производството им за Щатите и за Еврора е с различно качество.

Venco харесва това.
  12. didarai

didarai Редовен Потребител

Публикации:
    2,406
    Да, ама аджамиите и те се изучиха. Газ до дупка в границията и после ново. :)
    Ако пък изкара гаранцията , е яко и живее дълго.:crazy: (В повечето случаи ).

Venco and xpresident like this.
  13. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,378
    Една доста непозната марка по нашите географски ширини е МИЛУОКИ ТУЛС. Един приятел се прибра от щатите и си донесе всички машини. Поиграх си с един винтоверт на тази марка. Невероятна машина. Батерията беше изтощена а това животно къса винтове все едно е с нова батерия. Като го барнеш се усеща друго качество от познатото.

xpresident харесва това.
  14. staz

staz Потребител

Публикации:
    340
    Пак не се доизказах - извинете! Говорех предимно за ситуацията на Българския пазар. Не знам дали помниш още времето, когато в МЕТРО продаваха блекенддекер!? За да не ставам досаден ще завърша със следното:
    Повечето “hobby” и DIY брандове са играчи на световните пазари. Когато не можеш да придобиеш някой значим патент, то просто купуваш цялата марка ако си достатъчно богат. Станли, девалт, блекендекер, бош, цедима, нортон, макита и др., които не се сещам в момента - мислиш ли, че не са в големия цирк?

15. sevdaka80

sevdaka80 Редовен Потребител

Публикации:
    690
    от:
    гр. Елена 0877 51 54 51
    Момчета предстои ми смяна на дограмата,спрял съм се на PVC KBE прпофили троен стъкло пакет.Цвят златен дъб,две бели стъкла и едно четири сезонно.Дистанционери също икам да са пвц,стъклопакета е по 32мм.Ако някоѝ се занимава с подобна деѝност,може да даде съвет.

16. Alucard

Alucard Редовен Потребител

Публикации:
    411
    от:
    Плевен
    Аз работя в такава фирма и ходя по ремонти,точно с такъв профил нямам опит или да са ми минавали отделни бройки.За мен бялата дограма е по-безпроблемна от точка на това,че с времето при температурните разширения на профила се получават изкривявания на крилата в повечето случай от към пантите и започват да духат.Когато се фолирва профила с даден цвят има реакция м/у фолиото да речем и заздравителя на самия профил при което цветната става по-неустойчива във времето,а и тя е подложена на повече температурни разширения от слънцето.Другото е обкова,ако ти предлагат избор виж някой по-хубав сега не знам те с какви работят.Мако,Сигения,Шуко,Рото не са лоши и с времето,ако ти се наложи да смениш нещо по механизма мисля,че ще е по-лесно откриваемо.Защото като отида на ремонт и е някакъв измислен обков после не мога да намеря дадена част и се налага подмяна на целия обков и да кажем от 30лв ремонт отива на 160.Искай механизмите да са двуосови(двуплощни) не само,че може да си отвориш леко за проветрение,но и затварят към пантите и предотвратяват това с изкривяването което съм споменал по-горе.Ако имат и микровентилация още по-добре.
    За стъклопакетите не знам,понякога не си заслужава да са тройни,но това вече зависи от много фактори.Да кажем ако двойния пакет върши 2пъти по-добре работа от единично стъкло,то тройния не е 2пъти по-добър от двойния това за температурната изолация.Шумоизолацията е доста по-добра.
    Дано съм помогнал с нещо.

sevdaka80, sess84 and Kifa like this.
  17. sevdaka80

sevdaka80 Редовен Потребител

Публикации:
    690
    от:
    гр. Елена 0877 51 54 51
    Ремонта в какво се състои,на обкова ли или по профилите,Тея на Варна работят с Мако обков.

18. Hidden

Hidden Потребител

Публикации:
    268
    от:
    Перник-София
    А преди 2 години си сложих точно КBЕ с обков Мако и съм доволен. Дограмата е бяла - така ме посъветваха. Мако-то го хвалеха по форумите. Една особеност, която не бях забелязал при избора - сърцевината на профила е от рециклирано ПВЦ, но не мисля, че е от значение. Металната пластинка, която е в профила е по-стабилна от тази на други марки профили. Ако си на нисък етаж задължително си сложи секюрити обков, а може и ключалки или поне райбери. Друг съвет, който мога да дам - фирмата да дойде да свали стара дограма, за да измаже отвора и тогава да вземат размерите. По-добре и по-точно е, но някакво време стоиш без прозорци. В работата ми новата ПВЦ-дограма я монтораха върху старото дървено черчеве - така се избягва къртене, но може да се направи само ако си сигурен в дървенията.

19. Alucard

Alucard Редовен Потребител

Публикации:
    411
    от:
    Плевен
    Говоря за ремонт на обкова,изкривяването и то може да се коригира,но резултата не винаги е толкова добър и е по-добре да не ти се налага.Реално този профил металния който е вътре държи профила изпънат.
    Виждал съм и крила без метал вътре и са като кашкавалени.При нас има и модели на дограма, който върви с допълнителни шини и отвори за по-добра вентилация на профила(никога не е 100% затворен).
    Да както е казал,колегата секюритито е по-добре (мако имат),но не си мисли че пак не може да се отвори.Виждал съм няколко разбити.Райбери и допълнителни заключвания бих казал само,ако имаш малки деца да не могат да отварят има модели който позволяват отваряне само на горната част за проветрение иначе не мисля,че стават за антивзлом.
    Не знам,колега,ама ако те оставя 2 седмици без прозорци в жилището където живеш да ти стане дограмата не мисля,че ще е яко.Колегите където мерят знаят къде и колко да си отпуснат или прибавят.
    Макар,че по селата ми се е случвало като махна старата каса и да има по 30см от 2те страни пълнено с вестници и там каквото са имали едно време :)

20. Hidden

Hidden Потребител

Публикации:
    268
    от:
    Перник-София
    Няма да е яко, да, а и не винаги е възможно. Но понякога хората, които мерят не са наясно с вида на строителството, прозорците, стената и т.н. Една от причината си я написал. Заради особености в строителството а имах по около 10 см пяна около новата дограма. Хората свалиха старата и хоп - изненади. Даже над един от прозорците ми имаше тръба с кабели.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена