ПОСТАВЯНЕ НА ВЪПРОСИ И ДИСКУСИИ ЗА КОИТО НЯМА ОБОСОБЕНА ТЕМА

Дискусия в 'Общи дискусии' започната от ivodoc, 16 Юни 2009.

1. peko

peko Редовен Потребител

Дори и щита да е от 4-5 мм, проблема не е там.
    Лъжицата ще се цели, а тя наистина става като за за супа след няколко точни изстрела.
    Ако удариш щита, просто ще започне да се криви назад ако е здрав и механизма след време няма да задейства. Да не говорим, че ако е забита с шишове в тревата, още след първия удар в щита ще я изтръгнеш или завъртиш. Рикошетите са доста често явление.
    За големите джаули за предпочитане са въртящите се мишенки. Но също има рискове от сериозни рикошети.
    "Сериозен" съчмоуловител върши работа при мен до .35 калибър и до 250 Дж.
    Погълнал е и най-малко 7-8 кутийки куршумчета стреляни с флоберки.

Последна промяна: 4 Септември 2017
    DeadShot харесва това.
  2. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,139
    от:
    Русе
    Това не са пушки за стрелба по мишени. Ако искаш до врътнеш обиколка на писта излизаш с кола, не с трактор.

Alucard, oblaka and andi like this.
  3. DeadShot

DeadShot Потребител

Публикации:
    176
    от:
    Ивайловград
    Ясно.Няма да я млатя с асана,а ще си стрелям с пружинките по нея на вилата.За 6.35-та ще си взема от въртящите.

4. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,139
    от:
    Русе
    Ако искаш да опиташ фт стрелба най-добре го направи на някое от състезанията. Не вярвам някой да ти откаже пушка. Ще имаш и възможност да пробваш всички налични марки.

DeadShot and oblaka like this.
  5. DeadShot

DeadShot Потребител

Публикации:
    176
    от:
    Ивайловград
    С удоволствие бих дошъл на някое състезание да се пробвам и запозная с вас!
    Май ще се ходи за Джелязо утре и ще си спретна въртящи мишенки.

6. scandalo

scandalo Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    1,404
    от:
    София
    Колега следи календара и мероприятията и заповядай на следващото състезание.
    Гарантирам, че ще ти се намери истинска пушка, с която да се пуснеш по трасето.

Karlito/Man харесва това.
  7. pushka1

pushka1 Потребител

Публикации:
    30
    Някой може ли да каже по какво се различават халосните от патроните с определен сълзотворен или друг газ. Понеже имам два вида, едните май са с жълт, а другите със зелен връх. Доколкото си спомням едните трябва да са халосни, а другите с газ. И имат ли срок на годност, понеже стоят в шкафа вече повече от 5 години.

8. didarai

didarai Редовен Потребител

Публикации:
    2,152
    Зелените са халосни . Тях може да си гръмнеш . С газовите не се занимавай . Може само да фъснат , а и като си чистиш пищоля да се разревеш . Ако са на повече от година ги хвърляй .

9. pushka1

pushka1 Потребител

Публикации:
    30
    И аз така предположих, че зелените са халосни. Иначе жълтите са на 5 и повече години. Зелените може да тествам утре.

10. staif

staif Редовен Потребител

Публикации:
    1,257
    ако са от толкова отдавна по добре ги хвърли..че може и да не гръмнат ама може и да гръмнат със забавяне..и внимателно че от 30 санта късат "главата на петела" без проблем..

Karlito/Man харесва това.
  11. pushka1

pushka1 Потребител

Публикации:
    30
    Това само не ми стана ясно :)

12. peko

peko Редовен Потребител

Всеки газов е опасен до 1-1,5 м заради горещата струя газове и парченцата от тапите.
    Колкото по-близко, толкова по компактна и опасна е тази струя, а ако е с газ връща и назад.

13. pushka1

pushka1 Потребител

Публикации:
    30
    Ясно. Това не го знаех.

14. Hidden

Hidden Потребител

Публикации:
    77
    от:
    Перник-София
    Преди години по новините съобщаваха за следния случай - някой решил да спаши друг, като стрелял към него от близо с газов пистолет и му избил зъб - съдиха го за телесна повреда.

15. pushka1

pushka1 Потребител

Публикации:
    30
    Те тука са едни съдилища, та... Човек не може да се защити, ако трябва, че после той ще е виновен.

16. DeadShot

DeadShot Потребител

Публикации:
    176
    от:
    Ивайловград
    Колеги,имам 2 ловни пушки.На едната (наследство) в куфара имаше бурканче с смазка-тъмна,като "изгоряло" моторно масло само, че по-гъста.След намазване на пушката изсъхваше и ставаше като филм върху пушката. Стоеше много дълго върху нея и след това падаше на люспи като я почоплиш.Някой има ли идея каква може да бъде?Или поне някоя с сходни характеристики?Знам само че е била от "старата школа".

17. dberov

dberov Редовен Потребител

Публикации:
    2,336
    от:
    Добрич
    От Баща ми останаха една ловна пушка и същата тази тъмна смазка.
    От него съм чувал че е взимана от воените а вътре е слагано барут, не зная обаче с каква цел.

Последна промяна: 19 Септември 2017 в 01:52
    DeadShot харесва това.
  18. Karlito/Man

Karlito/Man Новодошъл

Публикации:
    25
    от:
    Стара Загора
    На някой може да му е интересно.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена