ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

andi

Редовен Потребител
в момента при нас има нови 10л - 540лв и една нова 12л -565лв . И са много по добри и от двете които си посочил . А китайската в Пловдив не искат да ги зареждат - явно има защо . Сотиската е много презапасена и с леко излишни предпазители - но западните клубове много ги ползват .
 

anibis

Редовен Потребител
Някой може ли да ми обясни как точно става изпразването на тая ЗС от въздуха.
На другите ЗС ми е ясно,или с конусен полиамид,или е със стоманена съчма.
Но точно тука,на тая ЗС не ми е ясно как става точно,изпускането на системата.
Благодаря!

http://www.all4hunt.ru/product/zapravochnaja-stancija-ot-valent/
http://i9.pixs.ru/storage/5/5/8/2015011721_3637014_15634558.jpg
http://s1130.photobucket.com/user/miroslavcho7/media/zs_val_01_zpsvnievflq.jpg.html

Намерих от тоя вид ЗС разглобена,вижда се някакви съчми,лостчето кое точно натиска,за да освободи налягането в системата,не ми става ясно.

http://s1130.photobucket.com/user/miroslavcho7/media/DSC05428_zpskzngnauf.jpg.html

http://airgun.org.ru/forum/viewtopic.php?f=26&t=25527
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Прост клапан, лоста натиска щока, налягането го държи затворен.
 

anibis

Редовен Потребител
Аз мисля че е от тия съчми става номера,Петко това не е ли болт който държи двата детайла?
 

bateelmo

Потребител
Петко ти го каза много точно лостчето натиска щока на клапана а съчмата е тресчотка за врътката. Така го виждам аз.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Сечмичката ляга в легло и налягането я държи в затворено положение (най-вероятно и пружинка няква), а като натиснеш лостчето щока на лостчето избутва сечмата от леглото и от където излиза въздуха.
 

xpresident

Редовен Потребител
Леглото вероятно трябва да е от полиамид, метал в метал трудно ще оплътни
 

lynx

Редовен Потребител
Сачмата може да затваря в о-пръстен, както е направено при редукторите на БСА, а и не само...
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Да попитам дали пълнят бутилки на 300 бара в на СОТИС магазина в Люлин2? (някой с прясна информация) Веднага ли ще я напълнят или оставям бутилката и друг ден я вземам?
До сега само в Аквалунг зад БИЛЛА съм пълнил, но ми е далечко да ходя два пъти - един път да я закарам , после да я взема и общо минавам 38 км и убивам в трафика едни 2,5 - 3 часа.

П.П. Обадих се в магазина - пълнят бутилки 300 бара веднага - изчаква се 10-15 минути.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
В Аквалунг се обаждаш предварително и питаш кога точно да отидеш, за да ти я напълнят веднага.
Обикновено когато са двама продавачи заедно в магазина, не е проблем единия да ти я напълни веднага.
Сотис също може да ги питаш по телефона, сега ако отидеш дали веднага ще я напълнят или се чака.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
В Аквалунг се обаждаш предварително и питаш кога точно да отидеш, за да ти я напълнят веднага.
Обикновено когато са двама продавачи заедно в магазина, не е проблем единия да ти я напълни веднага.
Сотис също може да ги питаш по телефона, сега ако отидеш дали веднага ще я напълнят или се чака.
Да аз се обадих по телефона до Сотис - пълнят веднага. Все пак е хубаво да се звънне предварително за да е там човека който работи с компресора и става за 10-15 минути. В Сотис може да е малко по скъпо от Аквалунг, но ще ми спестят време и гориво щото са ми по-близо.
Иначе до сега само в Аквалунг съм пълнил и съм доволен (просто са ми на неудобно място)
 

lynx

Редовен Потребител
Васко, като ходиш следващия път до Сотис запиши gps координатите, ако не ти представлява трудност.
Ще е добре да ги има тук, защото не са много местата в София с 300 барови компресори.
Таман ще кажеш и дали си играят да допълват бутилките.
Или ти я натряскат на 310 бара и като се прибереш в къщи и бутилката се охлади, вече налягането е 280 бара :D
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Аз в Сотис съм звънял 2 пъти и отговора беше еми може да я напълним, но компресора е в на шефа офиса и не знаем кога.
И съответно си ходя само в Аквалунг.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Васко, като ходиш следващия път до Сотис запиши gps координатите, ако не ти представлява трудност.
Ще е добре да ги има тук, защото не са много местата в София с 300 барови компресори.
Таман ще кажеш и дали си играят да допълват бутилките.
Или ти я натряскат на 310 бара и като се прибереш в къщи и бутилката се охлади, вече налягането е 280 бара :D
Ще видим! Иначе баровете падат с по 0,5 бара на градус уж. Иначе Румбата е прав - дори днес като звъннах ми казаха, че пълнят ...ама шефа като е там, ставало за 10-15 минути.
Е, ще звъня поредварително да знам преди да тръгна. Като не стане - пак при Аквалунг.
 

anibis

Редовен Потребител
Васко те за 15-20мин не знам как ще ти е напълнят на 300бр.
Винаги се изчаква около час да изстине хубаво бутилката.
Но както казва Рачо ако ти е напълнят на 310-320бр като изстине бутилката може да падне на 300бр но малко не ми се вярва.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Васко те за 15-20мин не знам как ще ти е напълнят на 300бр.
Винаги се изчаква около час да изстине хубаво бутилката.
Но както казва Рачо ако ти е напълнят на 310-320бр като изстине бутилката може да падне на 300бр но малко не ми се вярва.
То аз и затова си направих извода, че ги пълнят до 310 и после като изстинат са на 290 бара. Щом казват за 10-15 мин значи няма кога да изстине за да я допълнят.
 

anibis

Редовен Потребител
То аз и затова си направих извода, че ги пълнят до 310 и после като изстинат са на 290 бара. Щом казват за 10-15 мин значи няма кога да изстине за да я допълнят.
Няма как за 10-15мин,на мен са ми пълнили бутилка веднага,но ме накараха да дойда след час,бутилката трябвало да изстине и след това да се допълни на 300бр.
 

lynx

Редовен Потребител
Да Миро, това е правилния начин но е по-бавно.
Ако им се занесе доста изпразнена бутилка, много ще се затопли при пълненето.
Моята я нося пълна на 150 и до 310 няма време да се затопли много.
Но съм я носил пълна на 90 и до 310 стана огън. После чакане и допълване
По принцип някои слагат шишето в студена вода и се затопля съвсем малко при пълненето.
 
Нагоре