ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

vencibull

Потребител
Колеги, манометъра на бутилката сдаде багажа май... Върти се стрелката като пусна газа, ама стига до 150атм и не може да върви нагоре ( манометъра на пушката отчита покачване ). Дали има някакъв вариант да го смажа с нещо или тряя нов да си взимам?
 

sts1969

Редовен Потребител
Най-добре нов, не си играй на Тото със 150 атм. все пак здравето ти не струва 30-40лв.
 
Последна промяна:

bateelmo

Потребител
Не се занимаваи с глупости не се смазва на тия налягания. сменяи го, все пак това е уред измервателен.
 

falcon88

Потребител
Здравейте, днеска на пазара видях една бутилчица за кислород и не се сдържах да си я купя за 10 кинта. Предположих , че може и за нищо да не става, ама за тея пари реших да рискувам. Ето как изглежда:

036029943.jpg



036029942.jpg


От надписа разбирам, че е с работно 250 и тестово 375 , правилно и съм го разчел?
Нямам намерение да я ползвам за пълнене на пушка или за резервоар, мисля по скоро за някаква щуротия от сорта на картофено оръдие на максимум 100 бара. Вие какво ще кажете. Из нета не намерих никаква информация , така че ще се радвам ако някой знае нещо , да сподели.
 

praetorian

Редовен Потребител
Може да стане за СО2 пушкало, да преливаш въглероден двуокис от бутилката в резервоара...Инак, ако се тества, не е лоша бутилката.
 

anibis

Редовен Потребител
Здравейте, днеска на пазара видях една бутилчица за кислород и не се сдържах да си я купя за 10 кинта. Предположих , че може и за нищо да не става, ама за тея пари реших да рискувам. Ето как изглежда:

036029943.jpg



036029942.jpg


От надписа разбирам, че е с работно 250 и тестово 375 , правилно и съм го разчел?
Нямам намерение да я ползвам за пълнене на пушка или за резервоар, мисля по скоро за някаква щуротия от сорта на картофено оръдие на максимум 100 бара. Вие какво ще кажете. Из нета не намерих никаква информация , така че ще се радвам ако някой знае нещо , да сподели.
Аз имах абсолютно същата бутилка,250/бар. работно 1л. Ползвах е на метан пробно,от колегата от който бях е взел,си е ползваше на въздух 250бар.
Така че не се притеснявай бутилката е читава.
 

vencibull

Потребител
Е са читава, а ако има някви косури баш тая бутилка? Не давайте такива идеи че като си помисли човек колко са 250 бара и ми се долита... Да иде човека при компетентно лице и да види ще я бъде ли няма ли да я бъде, цената е супер ама за съжаление в нашата държава често цената отговаря на качеството (особено ниската цена)
 

andi

Редовен Потребител
На някаква подобна бутилка там където ми правят водните проби отказаха да се занимават с нея - била някакъв руски стандарт .
 

big_dragon

Редовен Потребител
Това са бутилки от Изолиращ противогаз,

7363795.jpg




Направи водна проба
и ги ползвай за каквото ти хареса, в рамките на параметрите им!
По спомени, работно налягане 200 бара, пробно налягане 250 бара
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Тъкмо се чудех от какво са, имах такава преди години, брат ми я пълнеше с СО2 и я ползваше за газиране на безалкохолни напитки. :D
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ще трябва и преходник към стандартен накрайник за пълнене. Тези май са руски и са по-различни.. Иначе след хидротест не виждам причина да не се ползва на "работна честота"...
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Имам за въздух руска и НЕ става. Затова писах това. Накрайниците на съвременните компресори са стандартни а руски компресори отдавна няма..

Sent from my A850S using Tapatalk

По скъпо от живота няма. Така аз съм минал всичките си бутилки на тест. Човека който ми ги пълни ми е приятел, и ми е съвестно да рискувам дори една хилядна от възможния риск да стане беля.. Ако мислиш да си я ползваш бутилката, помисли за ако не за себе си, поне за хората които ще я пълнят..
П.п. Идеята за оръдието никак не е лоша. Гледах по National Geographic за фирма която взема луди пари за пневматично оръдие, което стреля с кегове с вода/от тези за диспенсърите/. При ситуация със заложници се ползва за разбиване на стени. При удар тубата се пръсва и водата разрушава стената, като вътре има само пръски вода и риска за загинали цивилни се намалява драстично..

http://www.dailymail.co.uk/news/art...eates-weapon-fires-water-cooler-bottles.html

Sent from my A850S using Tapatalk
 
Последна промяна от модератор:

falcon88

Потребител
Ако ще я ползвам задължително ще се тества , виждал съм (не на живо) резултата от гръмнала бутилка , не бих се бъзикал с такова нещо.

А да попита още нещо - ако държа цилиндъра на пушката си (хасански) напомпен на 100 бара доста дълго време (примерно няколко месеца ) това вреди ли му и опасно ли е.

За оръдието - аз преди имах такова еднозарядно и беше доста яко да мятам всякакви плодове и зеленчуци с приблизителен размер на тенис топка , но трябваше да се помпи за всеки изстрел.
 

Б.Богданов

Потребител
А да попита още нещо - ако държа цилиндъра на пушката си (хасански) напомпен на 100 бара доста дълго време (примерно няколко месеца ) това вреди ли му и опасно ли е.
Не само, че не му вреди, а е задължително да бъде под налягане. И на 200 бара да го държиш - няма проблем.
 

gary m

Редовен Потребител
Evening all, apologies for the english language but I am hoping for assistance/ guidance in obtaining a 300 bar bottle and charging station.
Just spent 5 days using a airforceone pump trying to fill two pcp rifles. Lot of f,ing about, sweat and pumping..... turns out the pump is defective and has to go back to the suppliers........ now I am without any means of charging until the end of Novembero_O Ahhhhhh
I will end up with a relacement pump but need to be realistic if I am to enjoy this hobby.

1. get a bottle with water test and charging system 300 bar maybe 6/7 liters capacity. Where from?
2. find locations where I can recharge bottle. Any lists? recommendations?

I really know nothing about Co2 bottles here, have looked on the main dealers sites but only see prices more than I paid for both guns!!

Anyone willing to help,point me in the right direction, kick my ass, hold my hand etc?

I live near Lukovit but will travel anywhere to fill a bottle........... once I get one!!

Have had a Rotex rm8 30 joule for a week now, have not been able to fire one shot. Ahhhhhhhhhhh shi te.

Sorry for the english, sorry for the long post,I dont have the Bulgarian terminology to ask on the phone about bottles etc.

Hope someone can help. Thanks Gary

ps. People have made comments to me in the past .........' this is a Bulgarian forum, post in Bulgarian'. Im stuck, my grammar is shi te and all I want to do is shoot (n ride my motorbike. ):rambo::sorry:

Thanks Gary:-[
 
Нагоре