ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

sevdaka80

Редовен Потребител
Ако се е износило буталцето колкото и да сменяш файда йок.Направи си ново,и тогава сменяй.Така се увеличава хлабината м/д буталото,и тръбата на трета степен и ги ръба.
 

bleu81

Редовен Потребител
Някой има ли/ползвал ли е външен регулатора за бутилка на Алтарос?

http://www.altaros.cz/en/benjamin/49-external-regulator

Тъй като ми предстои да си търся зарядна станция за една бутилка се чудех дали да не дам малко повече пари и да имам външен регулатор с който мога както да си пълня без риск да препълня така и и да стрелям от маса на произволно налягане ако реша. Цената му е 130Е + доставка.

В случай ,че не е удачен избор бихте ли ми препоръчали "качествена" зарядна станция за дин кран.

За да не пускам отделна тема - търся проверен пункт за водна проба в София. Чувал съм че правят някъде в района на сточна гара.

Поздрави
 

lynx

Редовен Потребител
Не само проверени, а и непроверени пунктове вече си нямаме в София.
Този на Сточна гара не извършва тези услуги от доста години.
(Ако те интересува, ще ти дам координатите да отидеш да ги бориш на място)
Търси някъде из страната дали някой колега няма да ти помогне с водната проба.
-----------------------------
Редукторът на зарядната не е лоша идея, но не съм чул някой колега от форума да ползува такъв.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Този на Сточна гара не извършва тези услуги от доста години.
Не е точно така, но е толкова тегаво, че не знам дали си заслужава.
Вече пак правят водно проби, но за сертификата трябва да се ходи отделно някъде към летището. Взел съм номера на човека, който прави изпитанията и ще го постна малко по-късно.
0896834048 Максим
 

bleu81

Редовен Потребител
Говорих с Максим,
Човека ми обясни на дълго и широко за бутилките. Теста отнема от 3 дни до седмица и включва визуален ултразвуков и хидротест. Самия тест се прави на сточна гара а плащането и получаването на сертификата ставало другаде. Необходимо условие за да се тества бутилка е наличие на пи-маркировка или ако бутилката е по-стара да са набити работно налягане и дебелина на стената. Цената на теста до обем 15 литра е 25 лева ако правилно съм запомнил.
 

lynx

Редовен Потребител
Това е много добра новина. :cheers: Blue81, благодаря че споделяш информацията! :bravo:
То си е срам и позор в София да нямаме къде да си проверим шишетата и да ги пращаме по другите градове за проба. :wall:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Гледайте крайна цена с доставка(ако има такава) до България колко излиза по сайтовете. Конкретния линк не предлага такава.
Колеги имат китайски компресори вече от година може би, и с известни подобрения засега работят.
 

Вълчо Мечков

Новодошъл
На някой пише No ship to Bulgariq :) но всеки има познат по на запад така че не е проблем си мисля ами дори и с доставката едва ли е хиляди. Питам дали има опит с тях дали си струва да се занимавам
 

bleu81

Редовен Потребител
Привет,
Редуктора пристигна и довечера ще го изпробвам като зарядна станция ограничена на 200 бара. В темите съм виждал, че правите резба и навивате стоперен инбусен болт в нея за да ограничите потока. Има ли някаква специфика в дължината и спецификацията на резбата? Ако просто нарежа отвора с подходящ размер комбиниран метчик не знам дали ще е достатъчно плътна резбата та да ограничи значително потока. Използване само 1-ви и 2-ри номер метчици за по стегната резба ще помогне ли?
 

Attachments

  • IMG_20181015_144101.jpg
    IMG_20181015_144101.jpg
    283.8 KB · Прегледи: 63

lynx

Редовен Потребител
Не знам каква ти е цялата система за зареждане, но според мен няма смисъл от забавител.
Съществува вариант редуктора да не сработва коректно, ако въздуха е забавен по някакъв начин.
В крайна сметка това е и целта на редуктора, смело развърташ крана и редуктора забива на 200 бара като закован.
 

bleu81

Редовен Потребител
Не знам каква ти е цялата система за зареждане, но според мен няма смисъл от забавител.
Съществува вариант редуктора да не сработва коректно, ако въздуха е забавен по някакъв начин.
В крайна сметка това е и целта на редуктора, смело развърташ крана и редуктора забива на 200 бара като закован.

Ще го пробвам довечера със смелото развъртане.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Интересно ми е къде ще го навиеш този редуктор, като резбата му е за пейнтбол...
А що се отнася до забавителя, то можеш да навиеш имбусния болт направо в тялото на мъжкото 1/8 на маркуча след редуктора.
 

bleu81

Редовен Потребител
Интересно ми е къде ще го навиеш този редуктор, като резбата му е за пейнтбол...
А що се отнася до забавителя, то можеш да навиеш имбусния болт направо в тялото на мъжкото 1/8 на маркуча след редуктора.

Резбата на редуктора е DIN G5/8 на входа и се навива на крана на водолазна бутилка 300 бара. Другия край е фостър бърза връзка и отива в пушката. Има си болт за обезвъздушаване, така че си е пълноценна зарядна станция с огранечено налягане за пълнене. Налягането мога да го регулирам от 100 до 210 бара т.е може да си стреляш директно от бутилката на зададено от теб налягане в пика на платото на пушката ако няма вътрешен регулатор. Тоя редуктор е идеален за водолази и стрелба от маса с мощни пушки.
 

bleu81

Редовен Потребител
Дано да греша, ама тази резба май е различна от на водолазните бутилки...

Грешиш, така както съм го снимал наистина прилича на пейнтболски редуктор но всъщност е доста по-голям. Резбата си е DIN G5/8.
 

братушка

Редовен Потребител
Да не преравям цялата тема...
Какъв накрайник ми трябва за бутилката за да я пълня с метан на метанстанцията за коли?
Че по сайтове за метанови уредби попаднах на няколко чешита.
Ако някой има такъв за продан да ми пише на лични - ще купя.
 

bleu81

Редовен Потребител
Да не преравям цялата тема...
Какъв накрайник ми трябва за бутилката за да я пълня с метан на метанстанцията за коли?
Че по сайтове за метанови уредби попаднах на няколко чешита.
Ако някой има такъв за продан да ми пише на лични - ще купя.

Привет,

Peko има такъв наличен. Мислех да го купувам но реших засега да не се заминавам с метан. Навиваш го на бутилката (ако е с ДИН Г5/8 резба) пълниш, после развиваш и си навиваш зарядната станция.

Поздрави
 
Нагоре