ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

m42_orion

Потребител
Щом си от Варна виж във фирма Цикония,намира се в цветния квартал ул Подвис.
Ако те нямат ще те упътят,преди седмица имах бутилка за направата на ЗС човека ми спомена от къде е купил,ама не се сещам.
Ако исаш ще ти дам телефона му за да се разберете.

Благодаря! Ще видя там и ако ударя на камък, мисля да поръчам от Крале. А къде си ги зареждате?
 

lynx

Редовен Потребител
Предполагам такива компресори за високо налягане има по бензиностанциите или в някои автосервизи?
Не, тези компресори не стават за зареждане на бутилки.
В общия случай компресорите по сервизите качват до 8-12 бара, а тези за високо налягане качват без проблем до 300-320 бара.
 

m42_orion

Потребител
Благодаря за отговорите. Има ли някой от Ямбол или от Сливен във форума? Разбрах къде мога да си зареждам бутилката във Варна, но понякога прекарвам седмици наред на село и ми се иска да имам опция да зареждам, когато съм там? (селото ми е близо до Ямбол и Сливен)
 

lynx

Редовен Потребител
В Ямбол имаха компресор, но го продадоха в Русе.
В Сливен май няма компресор.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Благодаря за отговорите. Има ли някой от Ямбол или от Сливен във форума? Разбрах къде мога да си зареждам бутилката във Варна, но понякога прекарвам седмици наред на село и ми се иска да имам опция да зареждам, когато съм там? (селото ми е близо до Ямбол и Сливен)
В Бургас май ще ти е най-близкият компресор.Peko от Пловдив има 12л на 300 бара,напълно оборудвана ,нова бутилка.Аз с такава откарвам 5-6 месеца.Но все пак зависи с какво и колко стреляш.
 

m42_orion

Потребител

Колега, ще ти пиша на лични скоро, само да си оправя бакиите покрай поръчката на пушката!
 

m42_orion

Потребител
В Бургас май ще ти е най-близкият компресор.Peko от Пловдив има 12л на 300 бара,напълно оборудвана ,нова бутилка.Аз с такава откарвам 5-6 месеца.Но все пак зависи с какво и колко стреляш.

А знаеш ли къде точно в Бургас има компресор?
 

zograffa

Редовен Потребител
Вистамар в Бургас те карат да чакаш един ден,аз ползвам компресора на магазин Синхрон,когато не са много заети я пълнят пред теб и за 10-тина минути си готов.Сега лятото им е доста натоварено и може и там да се наложи да я вземеш следващия ден,но през останалото време няма проблеми.Намира се до магазин Пежо,изхода за Варна.
 

bleu81

Редовен Потребител
Здравейте.От къде мога да си купя бърза връзка,мъжко с вътрешна резба,но да не е като тези белите стандартните,а по малкият диаметър на Фостър?На Дейстейта обикновеният е широк.Трябва ми да навия на него накрайникът за Хатсан и да мога да го щраквам на маркуча,който е с накрайник за Дейстейт.

Ако правилно съм разбрал съм го виждал тук:
https://www.krale-schietsport.nl/en/quick-coupler-bf-foster-male-adaptor.html

а има и комплект:
https://www.krale-schietsport.nl/en/quick-coupler-set-bf-starter-kit.html
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Вистамар в Бургас те карат да чакаш един ден ... магазин Синхрон ... я пълнят пред теб и за 10-тина минути си готов.
Като ти я напълнят пред теб и като си я вземеш веднага, на другия ден като изстине у вас и погледнеш манометъра на 280.
Затова те карат във Вистамар да я вземеш на другия ден. Защото чакат да изстине и допълват, но всеки сам си знае какво да прави.
 

zograffa

Редовен Потребител
Има си бидон със студена вода,за една цигара време вече е охладена.Отделно човека ми я пълни първо на 320атм.Вистамар се бавят защото има транспорт и никой не си играе да охлажда.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Да...човек и добре да живее китайската техника го предава!
Та по същество:Крана на бутилката ми нещо се е бъгнал,не иска да пуска въздух на вътре... за пълнене на бутилката спадал от "винтчето" ,което е някаква защита против препомпване,има ли някакво лечение или направо нов!На някой намира ли му се такъв за продажба на 300бар. работно и резба 22Х1,5?IMG_20180809_183926.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Ако не се лъжа, Слави Станчев беше сменял неговото клапанче преди време заради същия проблем.
Не съм разглобявал такова да го разгледам, но доколкото знам вътре има ламаринка, която при пренапомпване се деформира и започва да натича.
Мисля, че по китайските сайтове има такива клапанчета, но трябва търсене и съответно чакане докато пристигне от Китай.
Нищо не губиш, развий го и го огледай дали не може да се оправи.
Вариант 2: Махаш го и го заменяш с тапичка.
Успех!
 
Нагоре