ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

cilindura

Редовен Потребител
Колега, избрал си правилното мaсло, но смазването става по следния начин: маже се първата степен отвън на помпата и от вътрешната страна, след това се смазва щока на трета степен. Няма да слагаш масло в тръбата, в която работи третата степен.
След смазването на тези два участъка се извършват 30-40 сухи напомпвания. Идеята на тези сухи помпи е маслото да премине през всички участъци на помпата и да изкара образувалата се влага от маркуча. Никога няма да помпиш пушката веднага след смазването. Запомни 30-40 сухи помпи. При мен се наложи да си направя трета степен от неръждаема стомана и проблеми с ръждата нямах. Въпреки че имам две бутилки - една 12 и една 6 литрова, имам и 6 помпи. Последната ми помпа е китайска, с водно охлаждане на третата степен. Това е най-жестоката помпа, която съм имал някога. Тази помпа е изработена изцяло от неръждаема стомана и висококачествен бронз. Същата слага в малкото си джобче двете ми помпи, производство на FX.
Тя помпи много по-бързо и по-леко. Ръкохватките й са по-широки и по-удобни. Степенките й са сгъваеми, също големи и изключително удобни.
Не стига, че помпата е от неръждаема стомана, а и по-лека от помпите на FX.
И да се върнем на смазката, подходяща за нашите помпи. Можеш да използваш абсолютно всички силиконови масла, които се продават в магазините за електроника. Никога не смесвай силиконово с моторно масло. Силиконовото масло трябва да бъде чисто. В Шумен - градът, в който живея аз, се произвеждат няколко вида масла подходящи за нашите помпи. Произвежда се също така тефлонова грес, която също може да бъде ползвана в определени участъци като например участъкът между третата степен и резбата на маркуча.
 
Последна промяна:

SvilenP

Редовен Потребител
Колега, избрал си правилното мaсло, но смазването става по следния начин: маже се първата степен отвън на помпата и от вътрешната страна, след това се смазва щока на трета степен. Няма да слагаш масло в тръбата, в която работи третата степен.
След смазването на тези два участъка се извършват 30-40 сухи напомпвания. Идеята на тези сухи помпи е маслото да премине през всички участъци на помпата и да изкара образувалата се влага от маркуча. Никога няма да помпиш пушката веднага след смазването. Запомни 30-40 сухи помпи. При мен се наложи да си направя трета степен от неръждаема стомана и проблеми с ръждата нямах. Въпреки че имам две бутилки - една 12 и една 6 литрова, имам и 6 помпи. Последната ми помпа е китайска, с водно охлаждане на третата степен. Това е най-жестоката помпа, която съм имал някога. Тази помпа е изработена изцяло от неръждаема стомана и висококачествен бронз. Същата слага в малкото си джобче двете ми помпи, производство на FX.
Тя помпи много по-бързо и по-леко. Ръкохватките й са по-широки и по-удобни. Степенките й са сгъваеми, също големи и изключително удобни.
Не стига, че помпата е от неръждаема стомана, а и по-лека от помпите на FX.
И да се върнем на смазката, подходяща за нашите помпи. Можеш да използваш абсолютно всички силиконови масла, които се продават в магазините за електроника. Никога не смесвай силиконово с моторно масло. Силиконовото масло трябва да бъде чисто. В Шумен - градът, в който живея аз, се произвеждат няколко вида масла подходящи за нашите помпи. Произвежда се също така тефлонова грес, която също може да бъде ползвана в определени участъци като например участъкът между третата степен и резбата на маркуча.
Аз също съм заинтересован понеже съм на кантар между четири-степенните Хил и ФХ....
 

cilindura

Редовен Потребител
Здравейте, колеги!
Пускам снимки на помпа FX вляво и на неръждаемата китайска помпа вдясно.
Впечатление правят ергономичните ръкохватки на китайската помпа. Изключително удобни и най-вече не убиват.
 

Attachments

  • IMG_5204.JPG
    IMG_5204.JPG
    183.2 KB · Прегледи: 127

Sen

Редовен Потребител
Ето я помпата и във въздесъщия Али:
https://www.aliexpress.com/item/UZW...4f38c61&transAbTest=ae803_2&priceBeautifyAB=0

P.S.: впечатлен съм, наистина върви с много пълен комплект. Ако имах нужда определено щях да си я поръчам. И аз като Цилиндъра имам 3-степенна FX. Която добре си върши работата, и на която онзи ден не можах да развия тръбите от блока, като заварена е :D
 
Последна промяна:

cilindura

Редовен Потребител
За по-ясна представа пускам още няколко снимки и на двете помпи.
 

Attachments

  • IMG_5205.JPG
    IMG_5205.JPG
    219.1 KB · Прегледи: 133
  • IMG_5206.JPG
    IMG_5206.JPG
    230.4 KB · Прегледи: 126
  • IMG_5207.JPG
    IMG_5207.JPG
    154.6 KB · Прегледи: 125
  • IMG_5208.JPG
    IMG_5208.JPG
    229.6 KB · Прегледи: 120
  • IMG_5209.JPG
    IMG_5209.JPG
    219.8 KB · Прегледи: 122
  • IMG_5210.JPG
    IMG_5210.JPG
    171.4 KB · Прегледи: 122
  • IMG_5211.JPG
    IMG_5211.JPG
    217.6 KB · Прегледи: 122
  • IMG_5212.JPG
    IMG_5212.JPG
    202.8 KB · Прегледи: 119
  • IMG_5214.JPG
    IMG_5214.JPG
    199.8 KB · Прегледи: 123
  • IMG_5215.JPG
    IMG_5215.JPG
    203.7 KB · Прегледи: 124
  • IMG_5216.JPG
    IMG_5216.JPG
    146.6 KB · Прегледи: 121

cilindura

Редовен Потребител
А това е силиконовото масло, с което смазвам моите помпи.
 

Attachments

  • IMG_5217.JPG
    IMG_5217.JPG
    249.1 KB · Прегледи: 82

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Някой не се ли похвали на скоро,че си е взел такава...?
 

cilindura

Редовен Потребител
Пропуснах да отбележа в по-горната публикация, че третата степен на помпата е снабдена с кожух пълен с вода Всъщност това е водното охлаждане. Идеята е много добра и революционна.
Всеки знае, че всяка стока е с късмета си. Първата ми помпа FX, която закупих, блокира на втората седмица. Беше си фабрично смазана и без никакви интервенции от моя страна.
Така че не мога да ви препоръчам китайската помпа като универсален вариант за пълнене на пушки без дефектиране, защото всяка стока си има късмета.
Моята работи перфектно като часовник. Знам още една такава в колега, която също е в перфектно състояние. Пропуснах да отбележа, че помпата идва с пълен кит от уплътнения, ключ за разглобяване, шестограмен ключ за монтаж на ръкохватката, тубичка силиконово масло и влагоуловител.
 

bleu81

Редовен Потребител
Привет,
Закупих помпа крал армс заедно с едно пцп на същата марка. Досега съм я ползвал само веднъж поради липса на време за стрелба. Чудех се как да кондиционирам въздуха излизащ от нея и да добавя влаго и прахо филтрация. мисля си също дали е добре да я разглобяване и почистя преди да почна да я ползвам.

Поздрави на всички.
 

andi

Редовен Потребител
4 лв и имам ботуш + протектор . Това е 2 ри вариант . 1 вия е за 2 лв само ботуш , но така догоре ми харесва повече .
 

Attachments

  • 20180427_182728[1].jpg
    20180427_182728[1].jpg
    197 KB · Прегледи: 89
Последна промяна:

Sen

Редовен Потребител
Китаягите пуснаха няколко видеа с подобен, но така и не се даде информация откъде да се закупи и колко ще струва...
Дали не е станал проблем ако са използвали knowhow на някой западен производител ;)
 

sts1969

Редовен Потребител
Хич не им дреме на миньоните, те копираха БМВ Х5 до последната извивка, и след подаване на жалба от БМВ...Китайският народен съд отсъди че няма нищо общо между двата автомобила! :D:D:D:cheers:
1990756096_bebd4b650e_o.jpg
 

anibis

Редовен Потребител
Пускам едно клипче за да се види един тест на един самоделен цилиндър.Извинявам се за клипа че не е много хубав,но другия път ще сменя крушката с по-силна
в коридора на мазето,за да се вижда всичко.Манометъра на ЗС на бутилката е на АА манометъра е до 250бар вижда се на клипа че стрелката минава това обозначения на този манометър. Сега точно колко бара е имало в бутилката не мога да кажа,но е взех от Циконя,казаха че е на 300бар.Не знам може и да е от манометъра може и да не са е напълнили,на 300бар но се вижда на снимките и на клипа стрелката минава и то с доста тия 250бара. Другия път пред ще ми е пълнят пред мен бутилката,за да съм сигурен че е на 300бара.
Както се вижда и от клипа съм зад бетонна стена,изкарал съм маркуча под желязната врата който е 1м и съм сложил щуцера на клапана на цилиндъра.

 

Attachments

  • CIMG7613.JPG
    CIMG7613.JPG
    463.5 KB · Прегледи: 47
  • CIMG7617.JPG
    CIMG7617.JPG
    301.4 KB · Прегледи: 44

Dominus

Редовен Потребител
Миро, целта на пробата е да се установи дали настъпва някаква пластична деформация (yeld strenght), а не да проверим дали ще гръмне.
Реално теста се провежда, като изпитвания съд влиза в резервоар с вода свързан с измервателна тръба. Като се надуе изпитвания съд водата в капиляпната тръба се вдига и трябва да се върне в първоначалното ниво при изпускане на налягането. Това е гаранция, че няма пластична деформация. На практика е възможно при всяко надуване тръбата да да се деформира пластично малко по малко и в един момент да стане леле майко. В Русе видях такава тръба от стомана при едно момче. Беше издута по резбата. Беше необратимо деформирана и то видимо. По мой съвет я изпусна и я прати в коша.

Ето едно видео от което можеш да добиеш реална представа що е то хидро тест.

Всяко едно надуване на балона до тестово налягане съкращава неминуемо живота му.
Това го пиша във връзка с един разговор с Румбата, който ми разказа, как в някаква софийска фирма са си измислили ново правило че бутилката трябва да минава тест на 1 или 2 години не помня точно, но беше смешен срок и напълно съчинен.

До сега съм виждал един истински хидро тест правен в Ямбол по спомен.
Хидротестовете на Саламандър-Русе за мен са някаква измислица.
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Да знам го това,но следващия път ще го направя вярно ще съкратя живота на цилиндъра но ще знам каква е деформация има.
Ето за такъв тест ми говориш нали?
Да измеря колко е в диаметър на 0/бар резервоара на 200 колко е в диаметър и на 300бар нали така?

 

Dominus

Редовен Потребител
Да, това бива като тест макар и да не е съвсем прецизен, но пак е нещо.
Най-добре е като на видеото дето ти качих, но и това върши някаква работа.
 

anibis

Редовен Потребител
Ок, благодарско другия път нека да ми е напълнят както трябва бутилката, и ще снимам всичко от колко бар до колко има някаква деформация на цилиндъра.
Ама не знам колко ще покаже все пак е Д16Т и е 4мм стена,но ще го видим нека да съм сигурен бутилката че имам 300+бара за да направя теста.
 
Нагоре