ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

lynx

Редовен Потребител
Честита придобивка.
Моята също пристигна с размонтиран кран, който се монтира с динамометричен ключ.
Вероятно в кашона с бутилката трябва да са сложили и крана, нали е така?
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

Sen

Редовен Потребител
Благодаря, lynx :) Не, няма кран, поръчах си само бутилката умишлено. Кран със зарядна станция чакам от bestfittings до няколко дни - марката е Midland Diving, същите като на Пеко, но с друг размер на резбата, китайките са М18х1.5
 

sts1969

Редовен Потребител
Малко снимки качвам на новата придобивка. Отне ѝ около 10 дни да стигне до мен.
Това си е хубава придобивка, честито! :cheers: Сега остава само да се видим най-после на някоя от срещите на Китка, останаха много малко варненци с който още не съм успял да се видя на живо. :D^-^
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Честито. Колко литрова е? Аз от два месеца се кумя да си поръчам 9л. такава и имам оферти от търговци, ама накрая ме достраша от китайското производство и май се отказах.
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

andi

Редовен Потребител
Pri nas в Пловдив не искат да пълнят карбонови бутилки . Така е решил човека с компресора - негово право е и ние се съобразяваме . Сигурно е прав за себе си .
 

biGGipsy

Новодошъл
Здравейте от Анкара,Турция
можете да направите такъв инструмент с помпа
може да промените месечно Оринга

 

Sen

Редовен Потребител
Pri nas в Пловдив не искат да пълнят карбонови бутилки . Така е решил човека с компресора - негово право е и ние се съобразяваме . Сигурно е прав за себе си .
Привет, Анди. Направих малко проучване преди да взема каквото и да било, тъй като бях предупреден от колеги, че има проблем с това. В нашата Цикония ми казаха, че ще я пълнят, но не могат да правят тест - нямали оборудване, а и не знаеха, че се прави тест на такава бутилка, мислеха, че след изтичане на сервизния живот се изхвърля.
Във Вистамар ми казаха, че ще пълнят и даже тест ще ми направят - имали оборудване в клона си в Бургас. На всеки 3 или 5 години ще пътува до там за ден-два, в моя случай на всеки 3. Доколкото знам иде реч за оборудване, което установява дали има и най-малка промяна в геометрията на съда под налягане.
 

Sen

Редовен Потребител
Честито. Колко литрова е? Аз от два месеца се кумя да си поръчам 9л. такава и имам оферти от търговци, ама накрая ме достраша от китайското производство и май се отказах.
Макси, 6.8 литра е. Има си и по-големи, разбира се. Заложих на компактност в моя случай, една кола караме с жената и то не голяма, та постоянно ми се налага да разхождам бутилката нагоре-надолу, за да има място и за нейните партакеши.
И аз като теб се двоумях доста време. Порових се малко за този бранд acecare, този им е уебсайта:
http://acecaretech.com/
Привлече ме с това, че очевидно са се установили трайно на пазара и са доказали някаква надеждност. Допадна ми и че имат индийски и европейски инженери в екипа си уж. Влязох във връзка с представителя на Едгън за Франция (малко случайно стана), човекът каза, че отдавна ги ползва и е доволен. Попаднах на коментари, че и янките използвали китайско производство за скъпите си брандове като Air Venturi и нямало никакъв смисъл да се купува от тях.
Сега, крановете им на Acecare са ОК. Но ако решиш да си вземеш зарядна станция от тях, попадаш на една щуротия, която в прав текст си прилича на водопроводна сглобка, прикачам снимка. Изобщо не ми допадна, а ги питах и си казаха, че това предлагат. Тогава разбрах, че кран и зарядна ще се вземат от бритовете, той и Lynx пита вчера къде е кранът :) И в други сайтове съм виждал такъв брачен съюз - китайка с английски вентил и зарядна.
 

Attachments

  • Screenshot_2018-01-10-11-06-10.jpeg
    Screenshot_2018-01-10-11-06-10.jpeg
    107 KB · Прегледи: 67

Sen

Редовен Потребител
който се монтира с динамометричен ключ
Оставих днес монтирането в опитните ръце на Цикония. И ще я напълнят, разбира се.
Мисля, че няма да има проблем, тъй като в инструкциите е широк диапазона на натягане - за стоманени бутилки от 100 до 130 Nm; за алуминиеви (като моята) е в същите граници, от 95 до 130 Nm.
Чак се изненадах, поправете ме ако греша, ама си е сериозна разликата между 95 и 130 Нютонметра, според мен. Може би говори за доброто качество на вентила...
 

lynx

Редовен Потребител
Зависи в какъв мат'рял го навиваш ;)
На твоята бутилка е А6061, ако го пренатегнеш може да се чуе пук, а после при пълненето бууууум :D
 

Sen

Редовен Потребител
Зависи в какъв мат'рял го навиваш ;)
На твоята бутилка е А6061, ако го пренатегнеш може да се чуе пук, а после при пълненето бууууум :D
Откачена история, и металурзи ще станем покрай това хоби :D
 

Georgi85

Новодошъл
Здравейте на всички от форума нов съм и сега си купих пушка и бутилка , зарядна станция си направих аз бутилката е пълна със кислород зареждах пушката два пъти но налягането във бутилката е 150 бара и реших да я заредя на станцията където я зареждат ми казаха че не се стреляло със кислород ( вярно ли е) и ако е вярно със какво да я пълня тази бутилка
 

andi

Редовен Потребител
зарядна станция си направих аз бутилката е пълна със кислород зареждах пушката два пъти
отивай да запалиш 20 свещи за това , че ти и близките ти сте оцелели след експериментите ти
И след това повече не пипай повече нито бутилки , нито пушки .
 

Georgi85

Новодошъл
Не не е във петък взех пушката във неделя бутилката чисто нова заредена до колкото бях чел и се интересувал стрелят със кислород,но днес като отидох да заредя човека каза цитирам (ще съсипеш пушката кислорода които пълним е сух и ще заминат уплатненията на пушката)

Защо какво толкова е станало прехвърлен и друг път кислород от една бутилка на друга и то не само аз много хора го правят от голяма на малка за телоподаващо със пушката е същото
 
Последна промяна от модератор:

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Гьоргееее! Чети! Да не ти чете попа опелото.
В пушката е възможно да има смазка или да е достатъчно омазана.
А кислород с масло = на БУУУУМ!
Започни да четеш тази тема от началото.
не само аз много хора го правят от голяма на малка за телоподаващо със пушката е същото
Не, не е същото, само така си мислиш, ако изобщо го правиш.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Бутилката от къде я взе? С какво е била пълна?
Ако е водолазна, не е с кислород, ако е техническа, може и да е била.
Ако е техническа, върни я от дето си я взел.
Чист кислород НЕ ПОЛЗВАЙ за въздушно оръжие!!
Това, че се ползват водолазни бутилки, не означава че те се пълнят с кислород, ползва се атмосферен възсух, пречистен от влага и примеси.
 

Georgi85

Новодошъл
Оки както кажеш правя го знам че прави бууум ако има масло но няма никаде нито към бутилката нито към пушката правя го бавно демек одвъртам крана леко и го затварям после пак леко и е пълна ( кажи ми само проблем ли е кислорода за пушката апък аз ще се оправям)
 

Georgi85

Новодошъл
Нова кислородна бутилка е от магазина обикновена 210 бара работно и на 315 бара проверена. Оки чистия кислород е сух, със какво да я пълня тогава.Не се базикам просто искам да не съсипя пушката (ТОВА Е)
 
Нагоре