ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

lynx

Редовен Потребител
Кажи на колко бара спираш да стреляш със Суматрата? До какво налягане е платото?
Предполагам, че я пълниш до 200 бара, така ли е?
 

lynx

Редовен Потребител
По принцип би трябвало 3 пъти да я заредиш от 150 до 200, но според мен ще е повече.
Резервоарите на Суматрата събират по-малко от 500 куб.см., въпреки че по описанията ги обявяват така.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Колкото по-близко са обемите на двата съда, толкова повече ще се доближи до средно аритметичното налягането, когато ги скачиш.
На теория калкулацията показва 2,46 пъти, ако обемите са така заложени.
Но Суматрите загряват доста при бързо пълнене и ако изчакаш да падне температурата на резервоара до околната, няма да имаш 200 бара.
https://sye.dk/airgun/index.php?inp...p8YWVhNTRhOGE1N2M5ZWIyOGIzYmVkZWEzMDNiMWUyNjI
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Оглеждам се за компактен компресор на 300 бара. По възможност европейско или американско производство, на нормални пари(около 1000 евро). Имаше един точно такъв при Холандците, ама докато се кумя и го купиха. Ако някой докато се рови из нета попадне на такъв, да драсне един ред или да постне линк.
 

pifcoo

Потребител
Нарди ,колтри или бауер са компресорите на евопейския пазар,но за 1000 евро или ще е някой много на зор или ще е изпушил и ще е за ремонт,попадали са ми втора ръка но не по малко от 1700 евро ,а често доста нагоре
 

glavanov55

Редовен Потребител
Ше се опитам да Ви покажа какво спретнах миналата зима докато беше намаляла работата при мен и скучаех.Доста си поиграх с това изделие
но успях да го подкарам и ползвам за лични нужди. За сега е в работен вариант и не е напълно заввършен но ако ми остне време тази зима
ще го довърша.До сега съм вдигал 220 бара с него но бутилката ми е 300 бара мах.и затова не смея повече. Някой ако има идея за филтър
моля за идеи желатрлно на чертеж. Нов съм вж форума и дано съм уцелил мястото за публикацията щото тема отделна за компресори не видях.
 

Attachments

  • IMG0076B.jpg
    IMG0076B.jpg
    40.3 KB · Прегледи: 119
Последна промяна:

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Нарди ,колтри или бауер са компресорите на евопейския пазар,но за 1000 евро или ще е някой много на зор или ще е изпушил и ще е за ремонт,попадали са ми втора ръка но не по малко от 1700 евро ,а често доста нагоре
Тези за които пишеш не са ли по-големи, да кажем сегмент "професионални/стационарни"? Тука гледам много, ама не ги знам колко са надеждни https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=300+bar+air+compressor&rt=nc
 
Последна промяна:

lamer4o333

Потребител
Тези които гледаш, са същите като този който купихме ние. За домашно ползване са идеални , ние пълним 3-ма човека с един компресор и за сега няма проблеми. Просто не трябва да му се дава много зор !!! Такъв направо от Али то можеш да си поръчаш .
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Тези които гледаш, са същите като този който купихме ние. За домашно ползване са идеални , ние пълним 3-ма човека с един компресор и за сега няма проблеми. Просто не трябва да му се дава много зор !!! Такъв направо от Али то можеш да си поръчаш .
С него пълните резервоарите на пушките, или бутилки?
 

pifcoo

Потребител
Тези за които аз пиша са 100 литра в минута или иначе казано 10 литрова бутилка на 300 бара се пълни за 30 минути от празна.те са най малките от профи компресорите и са за малки клубове на които годишно се ползват около 500 до 1000 часа работа.А тези които са от али-то са си за домашна употрева както са си купили колегите .Въпрос на сметка е колко ще се зарежда и дали и кога се изплаща,ако разбира се това е важно.По принцип за ползвателя едно от важните неща е филтърната група тъй като при тези налягания се отделя голямо количество влага ,за около 4 часа работа около литър вода се отделя,и отделно има много компресори ,но много малко модели успяват да работят така ,че да не харчат масло.Отделно от това има и техника която се нарича бустер помпа на съвсем отделен принцип ,нещо като помпа за пушка но работи без масло,без влага и с работно налягане докъдето ти мерак стига,но цената е главозамайваща.При нас водолазите се използва за миксиране на газове,тъй като в бутилките е на макс 200 бара и от там тъпчем във водолазните кислород,хелий и азот или само хелий и кислород,в зависимост на какви дълбочини се спускаме.Последното беше просто инфо за бустерите:)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Те бустерите са по-евтини от 300 баров китайски компресор, но трябва да имаш пък друг компресор с голям дебит и балон за ниско налягане, от който да захранваш бустера. Иска си и помещение съответно. Времето за употреба(пълнене) нараства значително и компресора ще вдига шум доста повече време.
Според мен читав "китаец", ако ще се ползва 2-3 пъти в месеца, що годе е добре. За по-рядко, доста време ще трябва да се изплати(освен ако не е приоритет независимостта). За по-често пълнене, не знаем още какъв ще му е ресурса - колко ще изкара демек.
Имам добри оферти за професионални Бауер, ако някой го интересуват.
Но наистина трябва едно 30-на минимум месечно пълнения да правиш за да се избие инвестицията и разходите.
 
Последна промяна:

lamer4o333

Потребител
Пеко, дай линк към някой бустер да видя за какво иде реч !!!

пп: Намерих в нета но изглеждат доста обемни и непрактични !!!

При нас се пълни средно бутилка за седмица или около 5 -6 пъти в месеца. Компресора е от модела с циклонен филтър и се справя с конденза донякъде успешно, доста конденз се отделя от него( циклонния филтър) но може и да е по добре защото текстилния филтър в маркуча за високо налягане след пълнене е леко влажен в горната си част. (Сменяме го при всяко пълнене със сух). Масло до сега не е пипал, поне до колкото съдя по нивото му в картера и по филтъра в маркуча за високото налягане. Обаче независимостта от както се сдобихме с това китайско чудо е безценна :)
 
Последна промяна от модератор:

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Не търся възвръщаемост, а по-скоро независимост и безпроблемна работа. Гледам по този повод да го докарам до приемливо съотношение цена/качество/дълговечност(поддръжка). Ако има оферти поствайте ги, ако не са тайна разбира се. Все ще изберем нещо.
 

pifcoo

Потребител
Китайчето е доста по евтино май ,иначе като производителност 15 литра в минута си е малко ,една 10 литрова бутилка ще се пълни от 200 до 300 бара за 66 минути
 

lamer4o333

Потребител
Къде ще ми препоръчате да си направя водна проба на бутилката и евентуално качествено почистване на вътрешната страна, ако се налага ?

Бутилката е 10 л. 2011 година.
 
Последна промяна:

pifcoo

Потребител
Хидротест може в Бургас,може и София.Бургас са вистамар ,ако не се лъжа.За чистене вътре рядко някой го прави както трябва.Мога да кажа само как се прави най качествено.Качва се на струг, около 4--5 килограма стари болтове и гайки и на обороти които позволяват да се търкалят железата вътре се държи докато вътре блесне.Понякога това са няколко часа.Почти сигурно е ,че след 5-6 година бутилката образува ръжда,и ако за пушки не е такъв проблем ,то за дишане си е гадно.Та дали ще се чисти или не всеки си решава за какво е ползва.
 
Нагоре