ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

lamer4o333

Потребител
Пеко и Гари , като се замисля може да сте прави. Трептенето на стрелката да не идва от вибрациите а от това, че налягането се покачва рязко до 300 бара и после така рязко да спада до 280 и това повторено много пъти в секунда предизвиква трептене на стрелката. Нямам забавители на зарядната станция, което ме навежда на мисълта че проблема идва от капилярния маркуч на бутилката. Такова трептене не се забелязва на манометъра на бутилката !!!

Това ми е зарядната станция , в случая какво ще ми трябва за да изолирам маркуча, компресора завършва с QRC.

20170829_211642.jpg
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Най-добре е да пълниш директно бутилката. Детайл с мъжка резба DIN и челно уплътнение за водолазни бутилки, който да завършва с мъжки куикфил.
От ЗС имаш размера на единия край, а мисля че в темата за Крикет бях качвал щуцер смъжки куик(ако го няма, утре ще кача пак), от там даваш размера на стругаря за другия край. Правиш също и разтоварващ отвор в детайла с крилчат винт, ако нямаш на детайла към маркуча на компресора. За да разтовариш маркуча като приключиш пълненето.
Така ще може да зареждаш и "чужди" бутилки.
 
Последна промяна:

lamer4o333

Потребител
Проблема с компресора е решен. БЛАГОДАРЯ на ГАРИ и на ПЕКО. Направих гумена подложка на детайла с манометъра, и го отделих от корпуса на компресора посредством нея на около 3 мм. Достигнах 300 бар без да трепне стрелката !!!

commpressor.jpg
 
Последна промяна:

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Момчета я споделете какъв кран ми трябва за метанова бутилка?Идеята е да се пълни на метан станцията и да може брат ми да си пълни пушката.Не съм запознат с тази тематика.
 

anibis

Редовен Потребител
Ето е зареждачката Румба за метан,но тука във форума ще се намери за по-малко пари.
https://gasmagazin.com/кранове-и-зарядни-от-метан/зарядно-метан-за-европа.html
На теб ти трябва ей тая част която съм ти е оградил.

img_full__________________4d64cadc3c599-1_zpsyn0qf5d2.jpg
 
Последна промяна:

bass_kick

Потребител
Може ли някой да пусне някоя снимка на зарядната станция на метановата ботилка ,че трябва да ходя при стругара тия дни. Благодаря предварително.
 

nikolai89

Редовен Потребител
Колеги да се похваля първо с новата си придобивка и да попитам, дали някои знае от къде мога да намеря дъно за тази бутилка, защото намирам само от 10л на горе.
21745245_1551552248214207_1231146718_o.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
На дъното му казват ботуш.
Трябва да измериш диаметъра на бутилката и да се развъртиш по телефоните на водолазните магазини.
Намират се почти всякакви размери, но трябва търсене и здрави нерви.
 

dberov

Редовен Потребител
Колеги да се похваля първо с новата си придобивка и да попитам, дали някои знае от къде мога да намеря дъно за тази бутилка, защото намирам само от 10л на горе.
View attachment 66718

На времето от тук купих моя ботуш, гледам че и сега има в наличност >> http://synchronsport.bg/diving/gmurkane/butilki?page=2
 

lynx

Редовен Потребител
Берка, лошото е че в повечето магазини в които продават бутилки ги има налични, но си ги пазят за тях.
Ако купиш от тях бутилка ще ти я оборудват, но ако искаш само ботуша правят муцуни.
 

dberov

Редовен Потребител
Рачо, лично аз нямах никакъв проблем с поръчката от този магазин...тогава...
Бутилката си я купих от Цикония, гр Варна а ботуша си заръчах онлайн и си запазих линка, който сега постнах.
Дано все още работят така.
 

bass_kick

Потребител
Може да не публикувате снимки зарядната станция е готова в БЪЛГАРИЯ не се стреля на метан .
 

nikolai89

Редовен Потребител
Понеже стругаря не е направил както трябва отвора за изпускане на остатъчния въздух, ми хрумна следното нещо, но ако може някой да сподели дали го е пробвал и колко е надеждно. Идеята ми е след пълнене да изпускам въздуха от кранчето. "Т" връзката е от месинг
21618102_1552450811457684_506032962_o.jpg
 

dberov

Редовен Потребител
Не зная кой ти е правил зарядната станция но изпускателя е много неграмотно направен.
Какъв е тоя болт ли е, видия ли е.... с нанизани гайки и уплътнено в основата с О-ринг ???
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Има си крилчати винтове, слага се съчмичка и всичко заспива.
Такива "побългарени" устройства ???, не бих си позволил, не, не.
 

Ctan4o

Потребител
Според мен този винт е много опасен. Въпрос на време е резбите да се замажат и да излети някъде където да ти причини много болка. Крана също мисля че не е подходящ .
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
В името на здравето ти е да се откажеш сега от ползването на тази бомбичка с елементи на фойерверк! Водопроводни кранчета нямат място в нашето хоби!!!
 
Нагоре