ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

Sabin

Потребител
Нямам намерение да ги ползвам, а и нямам такава пушка! Реших да помогна на някой ако му вършат работа.
Бутилката е за кислород, но не е пълнена никога. Така, че за сега няма никакви проблеми.
 

big_dragon

Редовен Потребител
Привет!
Попаднаха ми тези апарати, които са чисто нови. Може ли да се ползват за нашето хоби? Т.е. бутилките и редуцир вентила. До колкото съм запознат ги ползват в пожарната при влизане в горящи/задимени помещение.
Казва се, изолиращ противогаз, бутилката е 1 литър на 200 бара.
За поставяне на пушката е голяма, за носене за зареждане е малка...
Имам две в мазата, стават за мини оксижена.
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Аз имах абсолютно същата бутилка,бутилката е на 250бр работно 1л.
Ползвах е за метан,крана е малко кофти,но нищо фатално!
Упсссс той бат Драго ма е изпреварил...
 

Sabin

Потребител
Както казват братята роми "ще отиде на историчните сурвини" ;-) и ще се превърнат в съчми за Хайнела.
 

lynx

Редовен Потребител
Ако са стоманени, няма проблеми да ги дадеш на водна проба.
Само дето врътките на крановете са отвратителни, като от ретро чешма, но това не пречи да се ползуват.
 

nikolai89

Редовен Потребител
не ме бърка врътката щом работи крана, някой от русенската група да каже правят ли водни проби в Русе ?
 

ssn

Потребител
Да правят. Фирма Саламандър 911, бул. Цар Освободител, срещу Строителния техникум. Занимават се с противопожарна техника. Не пълнят въздух за съжаление.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Миро сложил ли си опръстен на челото на горната част,там където контактува с полиамидния пръстен,мисля че ще подобри работата на помпата.
 

Attachments

  • 0_223f6_9a46eae4_XL -_zpsxvffmdxf.jpg
    0_223f6_9a46eae4_XL -_zpsxvffmdxf.jpg
    44.9 KB · Прегледи: 39

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги някой знае ли къде в София правят водни проби на бутилки 300атм. работно налягане?Благодаря предварително
 

lynx

Редовен Потребител
Преди време мой приятел се похвали, че си е направил проба в Месер
/на гара Искър/, но не знам дали е общодостъпно или са го пробутали по приятелска линия-трябва на място да се пита.
Май други места за София не останаха, вече ще си правим екскурзии по страната за водна проба o_O
 

Dominus

Редовен Потребител
Купих си тръба от великобритания да си правя резервоар за армса. Дължина 900мм, вътре 25.5мм., външен 32.1мм. Много добре изглеждаща. Сплав силициева 6082Т6. Оставаше водната проба. Направих на тръбата две резби 27х1.25мм с тапи. На едната навих специален щуцер за механичен стенд за дюзи. И така, напълнихме тръбата с маслото от стенда. Белязах си три контролни точки и замерих с микрометър при липса на налягане. Напомпихме на 200бара и направих ново замерване в трите точки. Повторих и при 300ара и отново записах. Накрая сложих още 30бара от мен. Изпуснах налягането и замерих отново в трите точки. Нямаше никаква пластична информация. Размерите бяха същите като при първото замерване. И така имам 90см тръба за 2 хубави резервоара, тествани.
 

Attachments

  • P_20170222_143654.jpg
    P_20170222_143654.jpg
    461.7 KB · Прегледи: 97
  • P_20170222_143706.jpg
    P_20170222_143706.jpg
    374.4 KB · Прегледи: 90

nikolai89

Редовен Потребител
Колеги някой има ли, или да е ползвал бутилка като тази :

drager..png drager.png

Интересува ме какво е работното и налягане? Това 300 , което го пише не знам работно или тестово е. Друго подобно означение за налягане няма. Бутилката е дрегер.
 

lynx

Редовен Потребител
Най-вероятно е 200 работно и 300 тестово.
Аз за кислородна 300 барова не съм чувал да има, но може и да греша.
А и цената и не е като за 300 барова https://bazar.bg/обява-17488655/кислородна-бутилка-от-линейка-5л-медицински-кислород#
Ако ще я купуваш, имай предвид че кислородните и тези за въздух са с различни кранове (резбата на изхода).
 

bateelmo

Потребител
Тази като виждам е с кран за въздух. Кислородните кранове са други.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Тази като виждам е с кран за въздух.
Как пък я видя, че е "като за въздух"?
По какво съдиш?
По външната резба на крана ли? :)
Ето кран за въздух под налягане.
КранВъздух.JPG
А ето и кислородна бутилка.
Виж и крана.
kislorodna-butilka-3-litra.jpg
 
Нагоре