ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

jony

Потребител
колеги,който има проблем с 3 та степен на помпата ,да се вьрне на 108 стр и да прочете,ако действително установите че имате язви на 3 та степен тогава се прави нова основа с 2 0-прьстена които са монтирани на 2-мм един зад друг и решавате проблема,аз правя такива от полиамид.
 

Chinook

Потребител
Колеги, здравейте. Някой ще може ли да каже какъв аванс трябва да има бутилка за в/х за преминаване на метан? Последно е тествана на 310 bar. Работно 207 (написано на маркера). Чисти се склад и се появиха 2 много леки по 9 л.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
крана на тази е различен и е несъвместим с нашето оборудване
Него какво го интересува нашето оборудване?!
Просто връзката към зарядната му станция от страната на бутилката ще се направи с необходимата резба.
Още повече, че аргонови бутилки (водят се бутилки за технически газове), могат да се оборудват с различни кранове - според случая.
http://tigtag.eu/бутилка-технически-газове-аргон
Аргонови бутилки се предлагат и с M18 DIN кран. Такива са крановете на водолазните бутилки.
http://oceanic.bg/bg/bts-1l-200bar-stomanena-argonova-butilka-1032
Така, че цената от 145 лв за нова бутилка, с работно налягане 210bar с обем-6.7л и тегло 7.8 кг е повече от добра и според мен това, че кранът може да е различен, изобщо не е пречка.
 

nn3nn

Новодошъл
Здравейте,
Идея от къде мога да си я купя в София или в BG бърза връзка G 1/8" F BSP Coupler за зареждане на ПЦП да става за черния нипел.
 

Attachments

  • 20161101_214503.jpg
    20161101_214503.jpg
    526.3 KB · Прегледи: 33

mario321

Редовен Потребител
Здравейте , както си помпих пушката с помпа хатсан стигна до 170атм. и спряда да помпи, тоест аз я вдигам на горе а тя се дърпа силно на долу , все едно някой дърпа рязко под мен, някой знае ли къде може да и е проблема .
 

mario321

Редовен Потребител
В о-пръстена на трета степен вероятно
Одеве разглобих помпата , доста трудно се разглобява , извинявам се за въпроса тази трета степен малкото цилиндърче с най мъничкия пръстен между две като шайби завити с болтче с кръгла глава на дъното , това ли е
 

5ko

Потребител
Проблемите с помпите за високо налягане най добре се лекуван с бутилка за високо налягане !
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Одеве разглобих помпата , доста трудно се разглобява , извинявам се за въпроса тази трета степен малкото цилиндърче с най мъничкия пръстен между две като шайби завити с болтче с кръгла глава на дъното , това ли е
Да колега това е
 

mario321

Редовен Потребител
Днес смених всички уплътнители на помпата , без пушката работи добре , но като вкарам маркуча в пушката и почна да помпа пак същият проблем , възможно ли е проблема да е в самата бутилка на пушката
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Не. Трябва да спазиш абсолютно размера на пръстена за 3-та степен. Ако си сложил по-дебел или по-тънък няма да стане. Изчисти ли клапанчето към изхода. там също имаш о-пръстен с пружинка. Погледни и там. Неотварянето след 170 бара може и да е от там. На мен ми се е случвало пружинката да ръждяса и съм я сменял..
 

lynx

Редовен Потребител
Със сигурност проблема не е в резервоара на пушката.
Помпата имаше някакъв клапан, който пречи на въздуха да се връща обратно.
Тоест, ако клапана работи коректно, не трябва при издърпване нагоре да прилагаш сила.
Повече подробности не мога да ти дам, защото не съм виждал разглобена помпа от много години.
P.S.
Самурая ме е изпреварил :)
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Ако е от клапана помпата ще вдига налягане,дори да не слагаш маркуча в пушката.А клапана няма нищо общо с поемането на въздух на помпата.
 

sts1969

Редовен Потребител
Ако е от клапана помпата ще вдига налягане,дори да не слагаш маркуча в пушката.А клапана няма нищо общо с поемането на въздух на помпата.
Не си прав Севди, ако клапана не работи (не затваря)...напомпеното налягане ще се връща в помпата, и би трябвало буквално да блокира движението на дръжката.
 
Нагоре