От нищо... нещо

Дискусия в 'Работилница' започната от Anonymous, 9 Февруари 2009.

1. ssn

ssn Потребител

Публикации:
    162
    Щастливец!:cheers:
    С кеф да си го ;ползваш!

оги-пз харесва това.
  2. Niki

Niki Потребител

Публикации:
    412
    от:
    София
    Обема се получава от дължината и диаметъра на модера,това е ясно.Първата камера от цевта към края на модера е препоръчително да е 8см,след това можеш да редиш ролки ,шайби,да правиш дву и три камерни модели.По външната страна на модера разпробий 3мм отвори по права линия или на тапата до цевта.

sevdaka80 харесва това.
  3. marrikdin

marrikdin Потребител

Публикации:
    31
    от:
    Русе
    Аз използвах домакински гъбички и отвън гума за велосипед + навита лента от същата гума по цевта. Децибелите може да се каже че са същите но до голяма степен намаляват високите честоти (звъненето). Кокошките вече са по-спокойни. ^-^

bass_kick харесва това.
  4. anibis

anibis Редовен Потребител

Публикации:
    2,322
    от:
    Варна 0899/859-831
    Новия ми делителен апарат :D:lol:

Прикачени Файлове:

kid, xpresident and lynx like this.
  5. sts1969

sts1969 Редовен Потребител

Това ми хареса:

6. Don

Don Потребител

Публикации:
    46
    Лесно изпълнима идея за колегите с еднозарядни модели:

Прикачени Файлове:

luft9waffe and danim1972 like this.
  7. SVD

SVD Новодошъл

Публикации:
    15
    Днес ме сърбяха ръцете та се позанимавах . Събрах разни боклуци и набързо си направих тази мишена . За изработването и изобщо не съм се старал , нито съм мерил нещо на око всичко . Като за час работа ми хареса на мен как стана .

Прикачени Файлове:

Karlito/Man, gary m, Alucard and 3 others like this.
  8. slavev68

slavev68 Потребител

Публикации:
    66
    Един час работа . :) Цена , не повече от 20 лв. Няма пружини и механизми , които да се късат или развалят . Дебелината на мишената - според пушката . :)
    Диаметъра на мишената - кой какъв му е кеф . ( в моя случай - 40 мм. )

Прикачени Файлове:

Последна промяна: 22 Ноември 2017
  9. slavev68

slavev68 Потребител

Публикации:
    66
    Идеята беше да не се връщат мишените , но все пак нали има мишена за стрелба ! :)))))) Много , ама много по-тежка трябва да бъде мишената за да не се връща . Мисля си от порядъка на 7-10 мм. дебелина на мишената . Стрелям от 40 м.

anibis and lynx like this.
  10. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    6,716
    от:
    Старата София
    Не е сложно да ги утежниш, завари им по нещо отзад(гайки, винкели....все ще измислиш нещо...) ;):p

11. slavev68

slavev68 Потребител

Публикации:
    66
    Ще нарежа шайби ф 40 и ще ги заваря отзад . Според мен ще е нелицеприятна гледката на гайка в кръста на оптиката . :)))))))))

12. ivodoc

ivodoc Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    4,453
    от:
    Русе
    Едва ли ще помогне.
    Преди години правих подобни експерименти. Дори слагах и магнити. Троши ги мишената.
    Ако успееш да докараш нещо, то ще работи с определена енергия.
    При промяна на пушка, разстояние, енергията отива по дяволите, с това и "настройките" на мишената.
    Направи мишените хоризонтални и да могат свободно да се завъртат на пълен оборот.
    Така винаги ще имаш мишена отдолу, а дали си я поразил, ще познаваш по завъртането.

slavev68 харесва това.
  13. slavev68

slavev68 Потребител

Публикации:
    66
    Вертикалната според мен е най- прибрана и по-лесно преносима . Иначе тая ми е симпатична . Ще я пробвам . :)))

Прикачени Файлове:

14. anibis

anibis Редовен Потребител

Публикации:
    2,322
    от:
    Варна 0899/859-831
    От тоя тип падащи мишени сработват на не повече от 16-18дж в 4.5мм.Ако е 5.5мм около 42-45дж работата не е както трябва,множко им идват тия джанки.

15. venciru

venciru Потребител

Публикации:
    467
    от:
    Варна
    Миро е прав - тези явно са за по-слаби пушки.

16. nikolai89

nikolai89 Потребител

Публикации:
    154
    от:
    Русе
    Реших да пробвам да си сложа ГП на Нориката и за целта си направих следното нещо:

IMG_20171228_174241.jpg

17. Nikola

Nikola Потребител

Публикации:
    432
    от:
    Варна ; Шумен
    Екстра е! Само да не се изплъзне задната тапа на пушката.

bibiko харесва това.
  18. ivodoc

ivodoc Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    4,453
    от:
    Русе
  19. Галин

Галин Новодошъл

Публикации:
    24
    Здравейте колеги! Отдавна съм във форума,но съм пасивен...както някъде прочетох...мъртва душа. Просто съм любител,и няма какъв опит да споделя с Вас. Напротив...доста научих за Въздушното оръжие. Минах през няколко пушки във 5.5 и 4.5 Останах на 4.5. Мисля че това е моят калибър. Последното ми пушкало е Gamo Whisper IGT 4.5
    Както и да е,та на проблемът ми. Подариха ми едно китайче B-3 5.5 мм със доста забележки. Един от проблемите е че спусъка не държи и изтърва. Предположих че е нещо дребно ,като започнах да я разглобявам ми се струва че липсват части и е пипано грубо(по спусъка). Та въпроса ми е някой знаещ и можещ от Варна ако го сърбят ръцете бих се радвал да я види...поне! Знам че някои ще кажат ...купи си нова за 50лв,ама такъв съм си...мразя да хвърлям. Мисля да я дам на щерката...като че ли започва да се пали,пушката е слабичка е и ще може да я зарежда. Стреля по кутии.Поради тая причина не искам аз пипам! Извинявам се ако е в разрес с правилата! Лек ден за сега и благодаря предварително!

Прикачени Файлове:

20. sts1969

sts1969 Редовен Потребител

Здравей! Може да ти прозвучи крайно, но Аз не бих дал на дете подобна пушка с несигурен спусък, дори и нова...камо ли ремонтирана. Ако изтърве по време на зареждане, може да нанесе фатални поражения по лицето или пръстите и. Може да пуснеш евентуално цевта за продажба (ако не стане за ремонт пушката) търсят се по някога евтини цеви 5.5мм. и други части. :cheers:

staif, Kifa and Venco like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена