От нищо... нещо

andi

Редовен Потребител
отгоре трябва да и изглежда така - пробвано и не пуска нито една сIMG_3778.JPG ачма
 

dinkata

Редовен Потребител
Номер едно си, Рангеле ! Тръбата си е много необходимо нещо, даже може да я проектираш с "чашка" на дъното, която да събира чашките.
 

рангел

Потребител
Ще Динко не се съмнявай. После претопяваме и в калъпа. Така като гледам чертежа фи 60 ще свърши работа и около 2-3 см. Просвет
Днес поправих грешката даже я пробвахме не изпуска нищо тръбата я оставих 10 см като крак ия затворих сямо отдолу отгоре е отворена и си изсипваш оловото като лейка:) пропуснах да снимам ама друг път
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
Като е с тръба събира чашките в тръбата, само парчета от тях остават извън нея. Миналата седмица и аз си правих. Мишената влиза в тръбички с прорез, както на този по-горе, но аз сложих и една отдолу - т.е. обърнато П се получава. После се наложи с по-дебел диск на флекса да разширявам процепа на тази долната щото иначе мишената много тръдно се навира в нея. Ако се бях сетил преди да заваря всико щеше да е много по-лесно. Ползвах 2.5мм ламарина и парче тръба фи 55. Отнема близо 2 часа изработката, без боядисването.
 

рангел

Потребител
Без тръбата нито една чашка не остава вътре минава си обратно през мишената, даже една за малко да ме удари. :)
 

andi

Редовен Потребител
Сачмоуловителите на клуба първоначално бяха направени за по-евтино без тръба отзад и с прав ъгъл . Ама първото състезание изобщо не работиха и ги носих да ги преправят . Вижте чертежа ми горе - добре е срязания ъгъл да влиза около 1,5-2 см в тръбата (така каквото влезе не излиза ) . И другото което измислих е ъглополовящата планка - има двойна функция :
1. без нея твърда или бавна сачма прави "двоен спонт" и може да се върне
2. подпира мишената по средата и може да се ползва обикновена тънка хартия .

ПП Добре е последните постове да се преместят в правилната тема .
 

dberov

Редовен Потребител
Ето какво спретнах набързо вчера.
1.jpg 2.jpg 3.jpg 6.JPG 4.JPG 5.JPG 7.JPG 8.JPG

Понякога се налага да стрелям срещу слънцето а само сенника не върши работа и си направих филтър тип пчелна пита защото не можах да намеря оригинална за 42мм леща пък и като цена не са евтини и ще се използва рядко. Нарязах сламки с еднаква дължина от 30мм, залепих двойно подлепващо по вътрешния ръб на сенника и налепих първия кръг (оранжевите сламки), после направих няколко групички/снопчета вързани с конец на единичен възел колкото да не се разпадат, наредих ги и издърпах конците. Получи се много добре и ако някой реши да си прави искам да кажа че цвета на сламките е без значение и не оказва никакво влияние на образа.
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
Ти в камиона и оксижен ли си носиш :eek::bravo:
Че кой не си носи??

А на някой да му се намира парче около 50-60мм релса пикатини? Трябва ми да я монтирам на АТ44 точно под осмиците, просто с по-дълги болтове да се хванат едновременно релсата и осмиците за да не правя нови дупки в приклада.
 

le_corbeau

Потребител
Непрекъснато се чудя, къде да си държа чашките, за да са ми под ръка. Разгледах разни способи и разни кутийки. Все хубави и удобни.... но реших да си измисля нещо просто и почти безплатно.
Днес жената реши да си попречисти козметиките на тоалетката. Забелязах аз една малка кутийка от крем Nivea....и ми дойде идея как да я префасонирам в "чашкосъхранител". Използвах пенопластова гума за маламашка, стойка за оптика, парче от шина за монтаж на оптика, чук, замба и нитачка. Изрязах гумата така че да влиза в кутийката плътно и да може да се сменя с друга ...трета...пета. После малко пата-кюта с инструментите, после - пръсссссссс .........черен спрей и готово. Не е кой-знае какво, но май ще върши работа.
От снимките ще стане по-ясно.
20150523_185622.jpg 20150523_185750.jpg 20150523_190120.jpg 20150523_190303.jpg 20150523_190224.jpg
 

Dominus

Редовен Потребител
Днес ходих при един приятел, който се занимава с компютри. Викам: дай някой хард да му извадя лагерите, а той ми показва два разглобени. Вика: аз си правя точила от тях :D:D:D
Паднах от смях. Той маха капака и върху диска лепи кръгла шкура. Захранва го и си точи ножове на него. От един непотребен боклук си е направил точило.
Голям дефицит тия хардове. Всеки ги разколачва за нещо :D
Не ми дойде на ум да ги фотам, но тия точила са голям хит.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Павка ще поразровя и ако намеря ще ти донеса на Русе.
 

le_corbeau

Потребител
Трябва стойка за Талона!!!
С тази идея реших да си спретна нещо елементарно и практично. Някой беше показал стойка за прострелка, монтирана на фотографски статив. Според мен подобен вариант е достатъчно универсален.
Два метра квадратна тръба, две планки, малко нитове....мерене - рязане - дупчене...и се получи.
Статива го имам отдавна, остатък от другото хоби. Затова не го калкулирам при остойностяването на проекта. Иначе излезе около 20 лв. и няколко часа работа. Стана много стабилно, благодарение на доста якия статив. И разбира се много удобен и компактен за превоз.
Малко снимки.
http://prikachi.com/images/818/8239818S.jpg
http://prikachi.com/images/826/8239826q.jpg
http://prikachi.com/images/824/8239824V.jpg
 
Последна промяна:

ivofox

Редовен Потребител
Днес си направих калъф за пушката.
 

Attachments

  • 20150718_121247.jpg
    20150718_121247.jpg
    302 KB · Прегледи: 176
  • 20150718_121253.jpg
    20150718_121253.jpg
    213.9 KB · Прегледи: 170
  • 20150719_212613.jpg
    20150719_212613.jpg
    242.9 KB · Прегледи: 170

Б.Богданов

Потребител
Рязане на дунапрен.
Нужно е клонка, парче кантал и захранване. В случая 24V и 6-7А.
Този метод може да се използва и за рязане на стиропор. Предварително може да направи шаблон от тънка ламарина и с помощта на опънат кантал е възможно да се изрежат доста сложни детайли.
 

le_corbeau

Потребител
Имам си хубава бутилка, но без дрешка. Ходейки до метан станцията на жена ми, винаги я слагам в един сак, да не се скива демек. И реших малко да ъпна туй чудо. Малко велкро, подходящ конец, две скоби от един мангал на женския пазар - общо 10 лв. После яко шиене на ръка. Имаме две шевни машини, които не работят от 15 години, защото а днеска...а утре...
Стана много здраво и красиво според мен. То нали се знае - моето гардже е най-рошаво.
20150729_172730.jpg 20150729_172455.jpg 20150729_172730.jpg 20150729_172654.jpg
 
Последна промяна:
Нагоре