Оптика за Diana 460 magnum 5.5mm

Growsy

Новодошъл
Здравейте,
Нов съм в този форум, защото на скоро си закупих първата пушка - diana 460 magnum 5.5mm!
След като разгледах темите, разбрах, че избора на оптика няма да е лесна задача за мен. Моля за Вашата помощ.
Стрелбата ми ще бъде до 100 метра, затова може би фиксирано варио ще е по- подходящо за мен.

Може би ще е необходимо и Diana zero recoil.
Благодаря предварително на всеки за съвета и препоръката.
 

Павката

Редовен Потребител
Това за zero recoil го забрави.Точността отива по дяволите,заради лу фтовете,които се получават.Писано е вече:
Оптика с фиксирано увеличение и моноблок ,а
най-добре да е т.нар."дампа".
 

Павката

Редовен Потребител
Това за фиксираното увеличение е добре,но 4 ще ти дойде малко на 100м.,на колкото споменаваш, че искаш да стреляш.Освен това ти е нужна оптика с мил-дотове,а не дуплекс.
Ще ти дам малко скъпичко,но решение,което ще те радва и ще купуваш веднъж.Оптика Хоук 4 12 40 и задължително Дампа моноблок.
Ще си стреляш успешно и
няма да береш дертове с
постоянно изместване на точката на поподение.
Евтино хубаво няма!
Вариант 2 е оптика Лийпърс 4_32 и моноблок от същата марка,но качеството е съвсем друго,а и за 100м дистанция ти е нужно увеличение поне 9,според мен.Успех с покупката !
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Ето Дампата моноблок за 1' (оптика с по-малки я диаметър). https://bularms.com/Montaj-1-na-Sportsmatch-DM60-prod-32.html
460ката е мощна,Хоук обикновенните серии издържат 16 дж,но 30 дж.не знам а Еърмакса си е пари!
Вариант е да се обадиш на Пушка.еу и да ги питаш Имат ли подходящ Конус ако те ти предложат нещо и да се счупи те си ги внасят и уважават рекламациите без мотаене(от опит го казвам),сега Конуса не е върха,но са хубави оптики за парите си.Питай ги за нещо с увеличение над 10Х и задължително с мил-дот или някаква друга подобна скала,както ти писа колегата!
 

Growsy

Новодошъл
Това за фиксираното увеличение е добре,но 4 ще ти дойде малко на 100м.,на колкото споменаваш, че искаш да стреляш.Освен това ти е нужна оптика с мил-дотове,а не дуплекс.
Ще ти дам малко скъпичко,но решение,което ще те радва и ще купуваш веднъж.Оптика Хоук 4 12 40 и задължително Дампа моноблок.
Ще си стреляш успешно и
няма да береш дертове с
постоянно изместване на точката на поподение.
Евтино хубаво няма!
Вариант 2 е оптика Лийпърс 4_32 и моноблок от същата марка,но качеството е съвсем друго,а и за 100м дистанция ти е нужно увеличение поне 9,според мен.Успех с покупката !
Благодаря! четвъртък ще се чуя магазина да видим какво ще предложат! Ще пиша допълнително!
 
Нагоре