ОПТИКИ и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Дискусия в 'Муниции и Аксесоари' започната от scandalo, 6 Октомври 2008.

1. kosmev

kosmev Потребител

Публикации:
    74
    от:
    Варна
    Спортните успехи, по правилата и на механични, ги оставям на младите, на мен ми стига удовлетворението от поразената мишена, ако и ще и седнал с бира под ръка :)
    Аз на механични няма да се върна, бързомерът е много по-голям кеф.
    Замислям се защо не дублират оптика с бързомер - точно за пистолетните оптики, с голямо очно разстояние, това ще даде обратна връзка дали окото е на една линия с лещите - точката няма да я ползваш за премерване, просто ще следиш дали съвпада с центъра на кръстта.
    Вчера ми дойде и друга идея - Когато стрелям с оптика и две отворени очи, виждам целта двойно, едната е увеличена, другата "нормална", като увеличената "плава" върху "нормалната" при раздвижване на оптиката.
    По принцип съветват с тренировки да свикваш да "оставяш" само целта от доминантното око, обаче, ако не го правя, според мен ще съм в центъра на лещите когато двете мишени са точно една върху друга.
    Идеята ми е, че бързомер това го няма - дори и с две отворени очи виждаш една цел и там грешката от паралакс е не повече от радиуса на стъклото...

batnan харесва това.
  2. njatanasow

njatanasow Редовен Потребител

Публикации:
    1,490
    от:
    Бургас
    Колега,за стар ли се имаш?;)

3. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,375
  4. Vlampir

Vlampir Новодошъл

Публикации:
    5
    Здравейте,

Имам на пръв поглед доста лесен казаус за разрешаване, но на мен нещо ми се опъва.
    Собственик съм на Cometa Fusion, на която съм сложил оптика Bushnell 3-9X40EG (25.4mm)
    За съжаление колкото и да я стягам тя все си приплъзва и след 5 изстрела вече е отишла на м*йната си. Оптиката е с вграден монтаж и няма стопер!
    Някакви мнения, препоръки и съвети как може да се оправи това без да сменям оптиката?

Благодаря

5. pellet

pellet Редовен Потребител

Публикации:
    140
    от:
    Варна
  6. Vlampir

Vlampir Новодошъл

Публикации:
    5
    Разстоянието е 9мм, ако се събере би било на магия. Ще проверя дали има по-малки от този на линка. Благодаря, pellet!
    И все пак от къде идва този луфт при положение, че са един размер. Да, монтажът е алуминиев, но не е изяден!

7. luft9waffe

luft9waffe Редовен Потребител

Публикации:
    1,742
    от:
    русе
    Ако е това,което ми излиза на "изображения" за дадения модел,май вграденият монтаж е доста нисък, за да се добавя стопер отзад.Май трябва да се добавят още 1-2 винта към монтажа.Аз бих и залепил с цианкрилатно лепило.Правил съм го.Става.

Vlampir, SvilenP and pellet like this.
  8. pellet

pellet Редовен Потребител

Публикации:
    140
    от:
    Варна
    Има и други варианти, не е задължително да е този на Sportsmatch. Може да си го намалиш отгоре с пилене/шлайфане. Важното е да остане нещо със стопорен пин.
    Не те разбрах за размерите и луфта.....

Vlampir харесва това.
  9. Dominus

Публикации:
    2,375
    Може да се пробва някое лепило да лагери преди да се стегне. Нещо от сорта на осигурител за резба. Имам едно лепило за лагери на вюрт и съм сигурен че с него няма да мръдне. По една капка на всяка повърхност на монтажите. Нещо такова ти трябва.

Vlampir and luft9waffe like this.
  10. SvilenP

SvilenP Потребител

Публикации:
    201
    от:
    Габрово
  11. Stefan.hs

Stefan.hs Потребител

Публикации:
    91
    Последна промяна: 11 Юли 2018 в 20:36
  12. 7842

7842 Редовен Потребител

Публикации:
    367
    от:
    Русе-0876302261-Георги
    Нашите търговци във какъвто и бранш да ги погледнеш са си хиени.

SvilenP харесва това.
  13. sess84

sess84 Потребител

Публикации:
    227
    от:
    Каблешково
    То хубаво нашите търговци хиени ,ама и ние гледаме къде какво може да не плащаме ...нито ДДС ,мито и всеки дявол го играе

MAD MAX, soundmax, lynx and 1 other person like this.
  14. sts1969

sts1969 Редовен Потребител

Същите се продават и в нашите магазини, и цените им са надути х2 и х3, а "менте"...какво означава менте, всичко вече се прави в Китай... ???Оптиката за РСР ще стане, за по-мощна пружинка-не...то и за по-слаба пружинка няма да стане де. ;)

15. SvilenP

SvilenP Потребител

Публикации:
    201
    от:
    Габрово
  16. peko

peko Редовен Потребител

Достатъчно е да знаеш, че има отдавна ментета на добрите китайски изделия, които ментета от своя страна също се "копират" от 3-та ръка производители. Е, на такова менте на китайско менте като попаднеш(нямам предвид само оптики а всякакви стоки), и има да се чудиш.....
    Попадали са ми батерии, копие на средно добра китайска марка(реални 1800 мАч от посочени 4000), която пък е копирала друга, по-известна също китайска(реални 3380 от посочени 3600). Като разлепиш брандираното фолио, отдолу картон, + и –, а вътре само пясък.....
    Аааа, забавлявахме се и с оптика брандирана като Цайс, пристига със страничен паралакс, който изобщо не прави нищо, а като въртиш увеличението, кръста почва да се разфокусирва, като няма избистряне с диоптричната корекция. И му бяха взели 89€ за тоз бранд. 2 месеца се мъчи да я върне през алито, и на края съсвем "съвестно" я използва за експеримент, дали .308 ще мине през лещите и, и ще нацели снайпериста в окото.
    Каза, че куршума е влязъл през предната леща и и излязъл заедно със тумблера за странична корекция, задната леща била цяла. Вътре е имало всичко на всичко 4 лещи само.

17. kosmev

kosmev Потребител

Публикации:
    74
    от:
    Варна
    И аз да допълня за aliexpress - ужастно некоректни са станали напоследък китайците, лъжат нагло, диспутите винаги ги губиш. Говоря от името на още няколко колеги, които през ден получават по нещо...
    Затова оптиката 2-7х32 Long Eye Relief си я поръчах през ebay - с $1 по-скъпа беше ама поне до момента всеки диспут там е решаван в моя полза...
    Е....реалното и увеличение е от 1 до 3, което обаче за мен е много по-добре - за пистолет повече няма смисъл.
    Но образът е учудващо ясен, в сумрак даже усещаш как "усилва" светлината.
    Та имай едно на ум, че ако все пак да ти дойде нещото... може да е различно от това, което си очаквал ;)

18. Dominus

Публикации:
    2,375
    Ами за това ползвайте ибей. Преди ден, два давам съвет на колега за лист титаний, че може да си го вземе от ибей. Той ми разправя че намерил в алито но не вярвал. Е аз, къде точно написах алиекспрес. Трябва да се прави разлика. В ибей бай китай си го издухва, както си му е редно и там не смеят дори да си помислят за хватки. Отделто че пей пал задържат малко по-големите суми до приключване на сделките и ония шматароци се озъртат като в небрано лозе.

kosmev, gary m and SvilenP like this.
  19. Stefan.hs

Stefan.hs Потребител

Публикации:
    91

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена