ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

dberov

Редовен Потребител
ivodoc написа:
TeXHo написа:
Я кажете какво точно смешно е написал колегата, че на мен нещо ми се губи.
Ами в какво точно се явява голямата разлика дали е заредена с въздух или с азот?
След като близо 80% в състава на въздуха е азот.
http://nauka.bg/a/%D1%81%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B4%D1%83%D1%85%D0%B0


Интересно ми е на колко бара си е напълнил бутилката с азот защото не се сещам от къде може да напълни освен от гумаджийниците..
 

Gadnqra

Редовен Потребител
dberov написа:
ininia написа:
ПРЕДИ ДА ЗАРЕДИШ БУТИЛКАТА И ПУШКАТА С МЕТАН,ТРЯБВА ДА СИ НАПЪЛНО СИГУРЕН,ЧЕ СА ПРАЗНИ ОТ ВЪЗДУХ (1 БАР)

А ако се минава от метан на въздух ???
Изпразва се резервоара ако ще се минава пак на въздух и е добре и да се почисти.
 

zaqwsx

Новодошъл
dberov написа:
Интересно ми е на колко бара си е напълнил бутилката с азот защото не се сещам от къде може да напълни освен от гумаджийниците..

Ползвам азот в производствения цех на фирмата ми. Бутилките идват заредени на 200-220 бара. Зареждам си ПЦП-то на 200.

ivodoc написа:
Ами в какво точно се явява голямата разлика дали е заредена с въздух или с азот?
След като близо 80% в състава на въздуха е азот.
http://nauka.bg/a/%D1%81%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B4%D1%83%D1%85%D0%B0

Разликата се учи в час по химия 8-9 клас... Азота за разлика от кислорода (който е 21% от състава на въздуха) не е окислител, т.е. няма как да получиш запалване на метана и съответно детонация.
 

lynx

Редовен Потребител
zaqwsx написа:
Има ли нещо специфично за което трябва да внимавам при зареждане и стрелба с ПЦП на метан?

Някои колеги се оплакваха, че при ползуване на метан е възможно част от о-пръстените в пушката да издават багажа преждевременно.
Но това са консумативи и едва ли ще представлява сериозен проблем.
Може би при стрелба на метан трябва по-често да се прави профилактика/преглед, почистване и евентуална смяна на пръстени/на пушката.
 

rosento

Потребител
lynx написа:
zaqwsx написа:
Има ли нещо специфично за което трябва да внимавам при зареждане и стрелба с ПЦП на метан?

Някои колеги се оплакваха, че при ползуване на метан е възможно част от о-пръстените в пушката да издават багажа преждевременно.
Но това са консумативи и едва ли ще представлява сериозен проблем.
Може би при стрелба на метан трябва по-често да се прави профилактика/преглед, почистване и евентуална смяна на пръстени/на пушката.
Това означава че не трябва да държим пушките в стаята където спим
 

njatanasow

Редовен Потребител
Има ли нещо специфично за което трябва да внимавам при зареждане и стрелба с ПЦП на метан?
Колега zaqwsx
Според мен единствения проблем ще ти бъде ,ако решиш да минеш от метан на въздух.За да ти зареждат ще трябва да е измита бутилката,нали се сещаш че въздуха го ползват и за дишане,и тази остатъчна миризма връща в ресиверите на компресора и ЛОШО.
На два пъти по (погрешка) допълних пушката си с метан след като имаше около 100 бара въздух.Още съм жив ;)
Колкото до гумените уплътнители,от две години съм на метан,нямам промяна в параметрите на пушките.Явно гумите са наистина масло устойчиви. :cheers:
 

dberov

Редовен Потребител
njatanasow написа:
Има ли нещо специфично за което трябва да внимавам при зареждане и стрелба с ПЦП на метан?
Колега zaqwsx
Според мен единствения проблем ще ти бъде ,ако решиш да минеш от метан на въздух.За да ти зареждат ще трябва да е измита бутилката,нали се сещаш че въздуха го ползват и за дишане,и тази остатъчна миризма връща в ресиверите на компресора и ЛОШО.
На два пъти по (погрешка) допълних пушката си с метан след като имаше около 100 бара въздух.Още съм жив ;)
Колкото до гумените уплътнители,от две години съм на метан,нямам промяна в параметрите на пушките.Явно гумите са наистина масло устойчиви. :cheers:


Значи мина ли на метан обратния процес изисква профилактика на всичко но няма как.

Ще преминаван на метан само по една причина и тя е че в моя град няма компресори за зареждане на бутилки и ходя до Варна. Там трябва да оставя бутилката, да пренощувам и да си я взема на другия ден. Ако това ми се налага веднъж на месеца ще е добре, но аз като почна да стрелям за един ден ми заминава половината въздух от бутилката или едно зареждане ми излиза над 30лв. а на метан е 60ст. и има ментан станции навсякъде.
 

andi

Редовен Потребител
lynx написа:
zaqwsx написа:
Има ли нещо специфично за което трябва да внимавам при зареждане и стрелба с ПЦП на метан?

Някои колеги се оплакваха, че при ползуване на метан е възможно част от о-пръстените в пушката да издават багажа преждевременно.
Но това са консумативи и едва ли ще представлява сериозен проблем.
Може би при стрелба на метан трябва по-често да се прави профилактика/преглед, почистване и евентуална смяна на пръстени/на пушката.


някои чул, че друг споменал , че трети му казал ....................

пп. пръстени от Хубата (за стотинки) нямат проблем . даже карат повече от на въздух
 

lynx

Редовен Потребител
lynx написа:
Но това са консумативи и едва ли ще представлява сериозен проблем.
Самоцитирах се, за да го прочетеш отново.

Анди, разбрахме че ти си измислил метана и никой друг няма право да пише по темата освен теб.
Вече половината форум стреля с метан, защо си мислиш че ти си капацитета и никой друг не знае за какво става дума?
Вече не е 2008 год., излез навън, виж хора.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
По трудно се намират оловните и са по-скъпи.
ББС са под калибрени, а оловните повечето не са. От там идват ядове при зареждането на пълнителя и после при стрелбата, доста често засичат.
Повечето ЦО2 пишови са предназначени само за ББС.
Могат да се ползват що годе за модели с барабанче и нарезни цеви, които стрелят и с чашки, но нямат точността на чашките.
 

Змей

Новодошъл
Пристигна ми еколчето и се оказа че стоманени съчми BB са хлабави цевта е нарезна но каква файда? на дабъл плюе а на сингъл малко по прилично се държи. Има счупена една джаджа дет и аз не знам за какво е (на бойния служи да освободиш блока като сложиш пълнителя)части за него йок :crazy: Всичките му оплътнения са на пълнителя. Пробвах да стрелям с чашки но от 2-рия път зацепва. Ако има разработена схема как се пооправят тия проблеми моля споделете?
 

DANNY

Редовен Потребител
Колеги споделете някой купувал ли е вече MPEG4 DVB-T декодер за цифровата телевизия?
Ако да от, къде могат да се намерят по-евтини модели. Че сега май всички са наточили брадвите... А на мен ми трябват няколко броя.
Днес минах покрай Илиянци и не се сетех да вляза и да проверя. Много ме е яд защото след това отидох в Технополис а там на промоция бяха по 60 лева. Което според мен е невероятно надута цена. В едно от предаванията по телевизията споменаха, че цените на декодерите ще са от 35 до 75 лв. Но тия от по 35 лв не ги няма.
Ако някой има информация, Моля да сподели, като предварително благодаря!
:cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Дани, на твое място ще зачакам леко.
"Европата" ни е платила едни милиони, с които на всички социалнослаби, които имат ваучери за отопление ще се раздават безплатно такива тунери.
Много скоро същите тези тунерчета ще се появят в Продавалника или Аукцион-БГ за по двадесетина лева, чисто нови.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
http://dtv-bg.com/showthread.php?t=26949

Дани, тук е изписано много по темата. За сега най-доброто което може да вземеш за парите си е Sinaps-а.

http://www.technomarket.bg/products/09126723/synaps-thd-2856-dvb-t-receiver

HD е, и има вграден модул за карти. По неофициална информация ще има и платени канали. когато правеха тестовете в Троян, Тауърком имаха такъв кодиран канал. Така че коментарите за сега са че най-добре приемника да поддържа карти и да е HD. Така ще можеш да гледаш всичките неща. Има евтини приемници - даже в Техномаркет имаше и по 35 лева. Работата е там че след време всичко ще стане HD и ако приемника не ти поддържа тази резолюция ще трябва нов. Друг е въпроса че Сърбите и Турците /а май и Румънците/ пускат директно по-новия стандарт DVB-T2 и рано или късно и у нас ще се наложи да го сменят и тогава ще има пак "купувай народе". Аз лично мисля да поизчакам и директно да инвестирам в DVB-T2 като поевтинеят малко. С него ще мога да гледам както нашите, така и на комшиите програмите като си ходя на село..
 
A

Anonymous

Гост
Към Дани и други с този проблем.Една от фирмите,които потдържам ще внесат такива декодери.
Не бързай да купуваш,мисля,че ще успея да помогна/предвид цената/.И на мен ми трябват няколко броя и затова съм се интересувал.
 

lynx

Редовен Потребител
Самурай, за този стандарт DVB-T2 дооооста ще почакаш докато се въведе, ако въобще достигне някога до нашите ширини.
Само в някои държави се излъчва тестово засега на този стандарт.
От 2007 год. насам съм имал DVB-T тунери във всичките ми коли и зяпам тв всекидневно из задръстванията.
До скоро тестовите излъчвания у нас бяха на МПЕГ-2, а от година-две всичко е на МПЕГ-4.
Да чукна на дърво, от месец насам всичките програми се излъчват с достатъчна сила на сигнала и могат стабилно да се гледат 12 канала дори и в малки улички с висок сгради, без да пикселизира картината.
Без значение колко бързо караш, няма проблеми.
Оправиха сигнала най-накрая гадините ниедни! ;)

Платените канали ще се появат на по-късен етап.
А HD и в момента се излъчва ефирно: Анал-1 е единствения в момента и картината е 1920х1080
 
Нагоре