ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

FreeMan

Редовен Потребител
Явно големите количества са само в Русе.
В София пообиколих и пак нищо.
Пак ще пуснат,... ако не все пак имам Мидланд.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
И в Ловеч няма... Колеги, може ли някой да ми вземе ? Тук един колега предния път разказва за майка си която била в ЛИДЛ и тъкмо се наредила на касата и видяла всички след нея и преди нея с по 2 и с по 3 комплекта в кошниците и се върнала и тя взела 3 без да знае дори какво е.. Ето за това няма никъде... Ще съм благодарен ако някой може да ми вземе защото тук няма шанс..
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Тези неща се казват педи да почне промоцията!!!
Ако бяхте писали в неделя, сега щяхте да имате колкото искате!
 

Карлсон

Потребител
Утре сутринта ще отида до Лидъл, ако има ще взема няколко комплекта и ще пиша пак в тази тема... ;) Дано да имам късмет... :cheers:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Фрийман утре ще проверя отново. Предния път ги изтървахме, но дано този път да има. Ако има възможност ще взема и за други колеги.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Gadnqra написа:
Фрийман утре ще проверя отново. Предния път ги изтървахме, но дано този път да има. Ако има възможност ще взема и за други колеги.

Супер си!
Айде че на Русе всеки със станция в едната и с пушка в другата ръка! ;)
 

mytra87

Новодошъл
Здравеите на всички някой можели да ми помогне с оптика Leapers 4x40mm SCP-440MDLDTS 1/4 МОА .Взех я на скоро и съм пред отчаяние с нея идеми да хвана чука и да реша проблема с нея ,изстрелях около 200 чашки гамо промагнум и не мога да я направя на 30 метра да ми бие център .Ще опиша точно какво правя за да ми кажите къде греша слагам лист хартия 21 см. на 30 см. просто токива имам под ръка ,разграфявям го на 4 равни части, в центъра на всяко правоъгълниче правя точка 5,6мм колкото да я виждам,така имам лист с 4 мишени , като сложа мишената центъра на листа ми е на 50 см височина от земята .Така започвам да описвам точно в какъв филм попадам ,стрелям горе в лявата мишена попаденията са ми в горе и в ляво от центъра на лявата мишена свалямги някакси на доло но след около 8 дупки в листа става на решето решавам да стрелям в центъра на самия лист попаденията са на доло и в ляво без да пипам оптиката стрелям в гона дясна мишене попаденията са в дясно и надоло .Възможнолие в случея като измествам точката на мерене нещо да се случва със самата парабола при положение че мишената не е мърдана стои си на 30 м..Тоест стигнах до извода че най добре е да се стреля в чентъра само на една мишена при прострелка ,Второто нещо което ме срина психически е тази оптика не мърда в моноблога гарантирам го ,до колкото имам практика и теория на където са попаденията на там правиме корекция ако са на доло преместваме скалата чрез маховика надоло и така ,за да дигнем на горе ,Да ама сега стана обратното кажетеми къде бъркам или има нещо в оптиката или в мен .И по добра грума от 30 ,35 мм на 30 м. не може да направи гледам да стрелям междупоривите на вятъра не е безветрие пак си има полъх но е минимален в оптиката ли е или в мен или незнам ,кажете вие стрелям с Комета фюжан стар 5,5 цисто нова мерена е с хронограф в ВИПА 216м/с даде скорост ,нека майсторите си кажат думата или да си сменям хобито ???
 

heady-nuker

Потребител
С ГАМО съчми... не очаквай да простреляш която и да е пушка :) просто ги групира на 2-3 разли4ни места.... купи си хубави съчми и всичко ще си дойде на място :)
 

sts1969

Редовен Потребител
Прав е колегата, смени съчмите...тук по мои наблюдения почти всички колеги ползват JSB. Има и още нещо...не разбрах нито каква ти е пушката...нито в каква поза стреляш...ползваш ли стойка и тнт. След почистване на цевта, са нужни 10-ина изстрела за да се "омаже" и да започне да групира. 50% от точноста идва от стрелеца. Аз съм стигнал до извода че по някога само преча на пушката да стреля точно ;) п.п. 30мм. група за чашки Гамо на открито си е постижение ;)
 

didarai

Редовен Потребител
Това което си написал за корекциите е при механичните мерни прибори.С оптиката на където искаш да вървят попаденията(групата) на там въртиш,т.е ако трябва да се премести надясно въртиш в посока Right .С пружинна пушка стрелбата е една от най-трудните.И аз имах Комета 400 и при едни от първите ми опити за групи на 15 м попаденията ми бяха в концентричен кръг около десятката и то от подпора.Друг колега с опит в стрелбата с пружинки , въпреки,че за пръв път хващаше комета,седна в ФТ поза 3 изстрела и 3-те в центъра стана и замина,а а аз продължих да рисувам кръговете около мишената.Стрелбата с ПП се усъвършенства дълго , с наблюдения и отстраняване на грешките.Тук
http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=8
в 8-ми отговор има обяснени някои моменти при ПП ,а в другата тема основните положения при оптиките:
http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=2
 

zaqwsx

Новодошъл
Има ли нещо специфично за което трябва да внимавам при зареждане и стрелба с ПЦП на метан?
 

barbaron

Редовен Потребител
zaqwsx написа:
Има ли нещо специфично за което трябва да внимавам при зареждане и стрелба с ПЦП на метан?

Принципно не трябва да си позволяваш да не внимаваш, когато имаш заредена пушка на метан... Това е като гърмящата змия... ако внимаваш - няма проблем... спреш ли да внимаваш, никой не може да предвиди какво може да стане....
 

ininia

Потребител
ФТКС
ПРЕДИ ДА ЗАРЕДИШ БУТИЛКАТА И ПУШКАТА С МЕТАН,ТРЯБВА ДА СИ НАПЪЛНО СИГУРЕН,ЧЕ СА ПРАЗНИ ОТ ВЪЗДУХ (1 БАР)
 

zaqwsx

Новодошъл
barbaron написа:
Принципно не трябва да си позволяваш да не внимаваш, когато имаш заредена пушка на метан... Това е като гърмящата змия... ако внимаваш - няма проблем... спреш ли да внимаваш, никой не може да предвиди какво може да стане....

Ясно е, че трябва да внимавам. С всяко оръжие трябва да се внимава, въпросът ми беше за какво да внимавам. :)

ininia написа:
ПРЕДИ ДА ЗАРЕДИШ БУТИЛКАТА И ПУШКАТА С МЕТАН,ТРЯБВА ДА СИ НАПЪЛНО СИГУРЕН,ЧЕ СА ПРАЗНИ ОТ ВЪЗДУХ (1 БАР)

Благодаря за съвета. Бях се сетил вече, че въздух и метан под налягане водят до проблем. В момента са заредени с азот и няма да имам нужда от зануляване на налягането.
 

bateelmo

Потребител
И спри да чистиш пушката след всяка стрелба това също пречи. При въздухарките грурата се събиира

няколко десетки изстрела след чистенето а има колеги които никога не са чистили цев.
 

andi

Редовен Потребител
"В момента са заредени с азот и няма да имам нужда от зануляване на налягането."

:crazy: :crazy: :crazy: ;) ;) ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Ще следим по новините, дали се е получила ефектна реакция! :quiet:
 

TeXHo

Потребител
Я кажете какво точно смешно е написал колегата, че на мен нещо ми се губи.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
TeXHo написа:
Я кажете какво точно смешно е написал колегата, че на мен нещо ми се губи.
Ами в какво точно се явява голямата разлика дали е заредена с въздух или с азот?
След като близо 80% в състава на въздуха е азот.
http://nauka.bg/a/%D1%81%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B4%D1%83%D1%85%D0%B0
 
Нагоре