ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Иван Димов

Потребител
Пак да питам... :-[ Това нещо върши ли работа или да търся нещо старо ,соц призводство? ???
 

Attachments

  • 19880899_6_800x600.jpg
    19880899_6_800x600.jpg
    85.1 KB · Прегледи: 76

Gadnqra

Редовен Потребител
Имам един руски 12х50 - за мишените ми върши страхотна работа. Че и за други неща. :)
 

sts1969

Редовен Потребител
Имам такъв монокъл 8х25. Образът който дава е много ясен..но ако искаш да си провериш точките от попаденията в мишената-откажи се. Много трудно се фокусира наблюдението върху една конкретна точка поради треперенето на ръката (колкото и да е спокойна) А ако увеличението е над 8х...е още по трудно, да не казвам невъзможно. Аз съм маниак на тема бинокли и оптики и те съветвам да си вземеш стар руски, японски, английски или немски бинокъл (не монокъл) нещо от рода на 8х35 примерно, малки са...сравнително леки и много надеждни и качествени. Ако размера не те притеснява, тогава си вземи 8х50, 10х50...12х50. Заслужава си по-големият обектив. В ловджийският форум http://www.bglov.com/forum/index.php?showforum=24 често пускат качествени бинокли на добри цени (между 60-120лв.)
Има един много коректен и точен продавач там NSU45, човекът е много на вътре в нещата и си разбира от работата. Купил съм си от него 3 бинокъла в перфектно състояние. Ако търсиш непременно монокъл, трябва да е с тринога.
 

Иван Димов

Потребител
Благодаря на всички колеги за изключително полезната помощ и информация. :yes: Определено се спрях на бинокъл и вече си го поръчах.Бинокъла е 12х50 ,а марката е неизвестна за мен" HALINA " .По външен вид прилича на старите руски бинокли.Ако някой има информация за производителя ,да сподели моля. :yes: Гледах в Ибей се предлагаха такива.
 

Attachments

  • 20085963_3_800x600.jpg
    20085963_3_800x600.jpg
    129.6 KB · Прегледи: 85
  • 20085963_2_800x600.jpg
    20085963_2_800x600.jpg
    162.7 KB · Прегледи: 70

chakal

Новодошъл
Сагата ми с тишината на Хасана завърши с хепи енд, оказа се изключително банален проблем. Уж е "заводски" СМ, но това не му е пречело да бъде с криво чело. Чак днес ми остана време да го завъртя на струга и да го погледна - челото му скачаше с почти 1мм. Един лек вятър ми реши проблема с несъосието,

Благодаря на отзовалите се колеги !
 

hyankov

Потребител
Сори за тъпия въпрос, но има ли някаква опасност от съхранението на 50тина CO2 балона (12g) заедно в един кашон, в шкафа? Има ли нещо за което трябва да се внимава?
 

didarai

Редовен Потребител
Ей ти ги 40 наведнъж продавани.
23140-1.jpg

По складовете със сигурност стоят и по повече.Просто ги дръж далеч от силна топлина(въпреки,че и това е предвидено........до нормални граници).
 

hyankov

Потребител
Мерси, в шкаф са, на тъмно и хладно.

Друг въпрос, без връзка с горния. Можете ли да ми кажете как се нарича следния елемент и от железария ли се купува? Трябва ми спешно :|

zF5KXlXl.jpg


JjZ3l94l.jpg


YZHw5xXl.jpg
 

hyankov

Потребител
Аха, свързващ болт, мерси! Ами трябват ми 4 такива, ако 'старите' (като това от моите снимки) има същите спецификации като новите (ширина, къде по дължината се намира дупката и т.н.) също ще ми свърши работа.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
От къде мога да си взема,или от какво да взема такава материя за надулника?Говоря за това,което е като кече?
 

Attachments

  • da6899acda8a65ea.JPG
    da6899acda8a65ea.JPG
    149.5 KB · Прегледи: 94

dberov

Редовен Потребител
Аз съм взимал от гъби за миене на чинии които от задната страна имат една грапава но пореста материя за чистене на загоряло, става и с вата а anibis беше писал че е ползвал стелки за обувки на вайхския СМ
 

rosento

Потребител
Тази грубата част от гъбичките за миене се продава отделно не е нужно да разваляш гъбичката .Аз тези металните фиксатори ги заместих с ролки за коса и стана страхотен СМ даже се олекоти.
 

st_beer

Редовен Потребител
rosento написа:
Тази грубата част от гъбичките за миене се продава отделно не е нужно да разваляш гъбичката .
Би ли споделил в от къде и в какви магазини се продава този материал ,че по някога ми трябват по големи от размера на гъбичките.
 

big_dragon

Редовен Потребител
Във всички хипермаркети на стелажа за домакински гъби за миене на чинии. Обикновено са в стек по няколко,от 3 до 5...
 

rosento

Потребител
st_beer написа:
rosento написа:
Тази грубата част от гъбичките за миене се продава отделно не е нужно да разваляш гъбичката .
Би ли споделил в от къде и в какви магазини се продава този материал ,че по някога ми трябват по големи от размера на гъбичките.
От магазини по 1 лев или от по голеи магазини струват от 1 до 2 лева.Аз съм взимал в стек от 5 до 10 броя.
 

methaa

Редовен Потребител
В първия линк има демпфираща самозалепваща лента, чиято дебелина е 3 мм
Имам един останал пакет от ватата във втория линк и като ми остане време мисля да я пробвам в своя модератор.
http://www.steadygroup.com/bg-700/%D0%90%D0%BA%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0.html
http://www.steadygroup.com/bg-288/%D0%92%D0%B0%D1%82%D0%B0--%D1%81%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0.html

Мисля че и двете материи ще се държат по-добре от гореописаните ;)
 

alexdi

Потребител
А диаметъра на ролките,които слагате,има ли значение какъв е?Или трябва да е такъв,че просто да остава място за ватата?
 
Нагоре