ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

hyankov

Потребител
valens1968 написа:
Някой знае ли програма дето възстановява след формат ???

Същите които възстановяват и след изтриване, но само ако не е било Low level format (от биоса) и ако не си записвал много-много по диска след формата.
 

martins

Потребител
относно възтановяване на файлове от диск, флаш ... при изтриване файла не се трие а само се маркира от файловата система за изтрит. възстановяването не е проблем. НО ако отгоре на същото физическо място е било записано нещо впоследствие и господ не може да ви го възстанови. Пример на диск /флаш/ 100 МБ има файл 50МБ изтриваме го и записваме файл 90МБ след това се опитваме да възтановим 50 МБ товият няма да стане никога.

За възстановяване след формат (да разбирам че става въпрос за майкрософтска ОС някаква) рестора е възможен САМО ако е ползвана опцията /Q/ куик формат при всички други варианти на командата е не възможно поради спецификата на файловата система за така нареченият low level формат по добре да не го набъркваме тъй като софтуера който може да изпълни подобна операция е с доста ограничена достъпност и след него ако мога да се изразя така "и трева не расте" да не говорим за рестор на данни.
 

sig_556

Потребител
В Мартенският брой на списание Български Ловец пише за човек на име Димитър Пенев, който дал на сина си ПЦП-то и убил първата си лисица.Някой знае ли регистрацията на този човек във форума , че ми е интересно да го поразпитам за трофеите му постигнати с Асанчето? :)
 

sig_556

Потребител
Напълно ми е ясно, но ми стана интересно за колегата и все още съм в границата на нормалното коментиране :cheers:
 

adro

Потребител
Здравейте, дайте идея с какво да фиксирам резба -гайката е полиамд , болта неръждавейка.
Няма вариянт за зегер и други под.
 

boceto84

Потребител
adro написа:
Здравейте, дайте идея с какво да фиксирам резба -гайката е полиамд , болта неръждавейка.
Няма вариянт за зегер и други под.
Има специални фиксатори за резби с различна якост.Но за един болт не си заслужава да се ръснеш 10-на и повече лева.Аз лично съм мазал с лак за нокти(добре че жената не чете тука) и се получава добре.Ако искаш да държи повече може да го мацнеш с лак за дърво или подобни на него,но после след развиването се чистят по трудно болта с гайката
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Здравейте, дайте идея с какво да фиксирам резба -гайката е полиамд , болта неръждавейка.
Няма вариянт за зегер и други под. С боя става много здраво.
 

big_dragon

Редовен Потребител
Gadnqra написа:
Здравейте, дайте идея с какво да фиксирам резба -гайката е полиамд , болта неръждавейка.
Няма вариянт за зегер и други под. С боя става много здраво.
-Гайките от полиамид не се лепят (фиксират).
-Гайките от полиамид се изработват със стегнатост (без последният метчик) и понеже полиамида е термопласт, при навиването болта си донарязва резбата.
-Ако резбата вече е нарязана и е хлабава, може да пробваш със запалка да затопиш последните една, две витки от резбата и така да навиеш гайката...
 

lynx

Редовен Потребител
adro написа:
Здравейте, дайте идея с какво да фиксирам резба -гайката е полиамд , болта неръждавейка.
Няма вариянт за зегер и други под.

Преди време реших подобен проблем с помоща на епоксидно лепило от този сорт:
1.jpg

Просто такова имах под ръка и затова пробвах с такова.
Намазах малко от лепилото по резбата и изчаках 24 часа да засъхне добре.
После при навиването, болта си наряза резба в засъхналата епоксидна смола и се получи отлично.
Този тип лепила са разпространени по магазините, намират се лесно и малките разфасовки не са скъпи.
Сега при развиване гайката прави "скръц-скръц" и смолата държи добре.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Аз съм ползвал начин подобен на този на Драго. Само че, използвам парче найлон(полиетилен) запалено и капвам няколко капки на резбата. После болта сам си навива и държи добре.
 

lynx

Редовен Потребител
Една добра новина за практикуващите FT.
ФлАкон пускат нов модел с уж по-добра стъклария от предишните модели, T50LM, рекламата обещава:
- По-детайлна картина и повече светлина
- По-прецизно измерване на дистанцията при големите метри

Всеки момент трябва да се пусне в продажба, цените може само да ги гадаем, но предполагам че няма да са много по-високи от стандартния T50FT.
 

Attachments

  • NewFalcon.jpg
    NewFalcon.jpg
    128.6 KB · Прегледи: 114

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Добра новина.
Фирмата се намества на пазара за ФТ-оптики.
Нека има конкуренция само така се постига разтеж.
:bravo:
Доста добре изглежда
 

mamawaits

Потребител
според мен това е измама на фирмата ... стом имаш технология знание и вазмозност за по добър продукт не трябва да дадес на происводсто втората Бета на продукта (T50B) но направо краиния продукт...
 

lynx

Редовен Потребител
На първо четене цената без доставка ще е около 1168 лева, в комплекта е включен новия тумблер и 12,5см. колело на паралакса.
 

Attachments

  • Falcon.jpg
    Falcon.jpg
    107.8 KB · Прегледи: 105

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Добра цена за всичко това.
Дано скоро го видим по нашите ширини за да може да погледнем през него.
Заслужав си според мен.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Утепаха коня с лопатата.
Тъкмо да си взема един Шмид и ето пак трябва да чакам. Ами ако Фалкона се окаже по-добър :wall:
 

DANNY

Редовен Потребител
Молба:
Имам нужда от линкове към по-богати торент сайтове, различни от Замунда и Арена. :)
Благодаря предварително!
:cheers:
 
Нагоре