ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

A

Anonymous

Гост
Благодаря много. Стана ми интересно тъй като във форума видях снимка на такава пушка и до нея имаше помпа ( от тези които настъпваш ушичките и помпиш ), та затова ми стана любопитно. Викам си: "тоя пушката ли си помпи.. Какво и помпи ?" .
 

didarai

Редовен Потребител
Прочети темата за термините при въздушното оръжие.Вижда се , че има какво да научиш от нея,а и ще ти спести някои бъдещи въпроси.
 

big_dragon

Редовен Потребител
kadiiski написа:
Благодаря много. Стана ми интересно тъй като във форума видях снимка на такава пушка и до нея имаше помпа ( от тези които настъпваш ушичките и помпиш ), та затова ми стана любопитно. Викам си: "тоя пушката ли си помпи.. Какво и помпи ?" .

Добре дошъл при нас.
И на въпроса. ДА, колега, тоя си помпи пушката. Но..... Помпата е три-стъпална и вдига налягане 200...bar, въпреки че прилича на автомобилна, но не еееее...

Другото за което питаш.
Технологията на изстрела при СО[sub]2[/sub] или въздух е една и съща. Разликата е, че при въздуха можеш да постигнеш по-високи налягания в бутилката (голямата тръба под цевта :lol:) и от това, по-висока мощност.
И те така...
 

praetorian

Редовен Потребител
kadiiski написа:
Благодаря много. Стана ми интересно тъй като във форума видях снимка на такава пушка и до нея имаше помпа ( от тези които настъпваш ушичките и помпиш ), та затова ми стана любопитно. Викам си: "тоя пушката ли си помпи.. Какво и помпи ?" .

Да, помпи резервоара.Моята жена веднъж разправяла на някакви нейни колежки, че мъжа и си купил нова пушка.Те я попитали, каква по - точно.Отговора след кратко замисляне бил:Ми, една такава...надуваема ;) ;) ;)
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
praetorian написа:
kadiiski написа:
Благодаря много. Стана ми интересно тъй като във форума видях снимка на такава пушка и до нея имаше помпа ( от тези които настъпваш ушичките и помпиш ), та затова ми стана любопитно. Викам си: "тоя пушката ли си помпи.. Какво и помпи ?" .

Да, помпи резервоара.Моята жена веднъж разправяла на някакви нейни колежки, че мъжа и си купил нова пушка.Те я попитали, каква по - точно.Отговора след кратко замисляне бил:Ми, една такава...надуваема ;) ;) ;)


:lol:Отдавна не съм с смял така! НАДУВАЕМА!!!
Предлагам целия раздел ПЦП да го прекръстим "Надуваеми пушки с вибриращи цеви". При всички положения ще се вдигнат рязко влизанията във форума. Само като се напише в гуглето надуваем/а,о,и и сме на първо мяасто. ;)
 

petkof

Редовен Потребител
praetorian написа:
kadiiski написа:
Благодаря много. Стана ми интересно тъй като във форума видях снимка на такава пушка и до нея имаше помпа ( от тези които настъпваш ушичките и помпиш ), та затова ми стана любопитно. Викам си: "тоя пушката ли си помпи.. Какво и помпи ?" .

Да, помпи резервоара.Моята жена веднъж разправяла на някакви нейни колежки, че мъжа и си купил нова пушка.Те я попитали, каква по - точно.Отговора след кратко замисляне бил:Ми, една такава...надуваема ;) ;) ;)
Ти остави, че се смях доста, ама какво ли щеше да е ако бяхме чули мислите на колежките И след отговора "надуваема"? ? ? :lol: :lol: :lol:
 

rifle

Потребител
Колеги някъде в темите беше побликуван линк на програма която възстановява изчезнали файлове(в моя случай снимки- на флашка)Търсих.....даже и с търсачката ама.... :wall:Благодаря на колегата hyankov който ми прати няколко, но нищо не става...Та ако някой има спомен за тази програма,ще бъда много благодарен.Може би за последен опит!!! (пък ако не става ще се ходи пак до Англия да си направим същите снимки ;) ;) ;))
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Сложи си Get Data Back и си готов.
Ако не успееш, то остава един единствен вариант, но трябва да се прави на low level и от разбирач.
По лошото е, че за разлика от дисковете, флашките са с чип и в повечето случаи достъпа до много от секторите е невъзможен дори и ниско ниво.
 

hyankov

Потребител
@rifle, не забравяй че повечето такива програми първо сканират системата и намират изтритите файлове. Едва след това избираш кои от тези файлове да бъдат възстановени. Т.е. стъпките са две. Това ти го пиша защото не разбирам как може нито една от програмите които ти изброих да не стане :eek: ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Аз съм изпробвал почти всички рикавъри програмки, най-доволен съм от Recuva и я препоръчвам.
Програмката не е сложна, помага дори и на хора, които за всичко казват "ми нищо не стаа, отказах се" ;)
 

rifle

Потребител
hyankov-благодаря за помощта ти(и на всички колеги които се отзоваха) но снимките са качени в един комп.а сега се мъча да ги отворя с друг(както каза hyankov-файла проверява първо системета-да ама там ги няма)Голямо БЛАГОДАРЯ на ststanchev за програмата и кодовете които ми прати-снимките вече са възстановени(а те наистина бяха много 5.56GB)Благодаря колеги :cheers: :cheers: :cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
lynx написа:
Аз съм изпробвал почти всички рикавъри програмки, най-доволен съм от Recuva и я препоръчвам.
Програмката не е сложна, помага дори и на хора, които за всичко казват "ми нищо не стаа, отказах се" ;)

+1 За обикновения потребител не е чак толкова проста но е полезна. Щом е за снимки повечето програмки го могат. Трудното е когато има екселски файлове - досега почти никога не съм успявал. Намира ги, но разбира се като ги отвориш вътре е манджа.. Успех ! :cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
CaMyPau написа:
+1 За обикновения потребител не е чак толкова проста но е полезна. Щом е за снимки повечето програмки го могат. Трудното е когато има екселски файлове - досега почти никога не съм успявал. Намира ги, но разбира се като ги отвориш вътре е манджа.. Успех ! :cheers:

Преди месец "спасих" флашката на жена ми - снимки и документи ексел и уърд като нямаше "манджа".
Програмката е BadCopy Pro.
 
Нагоре