ОПТИКИ и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Дискусия в 'Муниции и Аксесоари' започната от scandalo, 6 Октомври 2008.

1. pavkata_1234

pavkata_1234 Потребител

Публикации:
    366
    Ама и той е въоръжен....пък после има да ми са сърди , че съм го ползвал за осветител....Ама имам и червено кошовско вино и ще го разсея от такива неприятни мисли.....Ама тъй както отиват работите ,май ще наблегнем на виното....Щи еба и фенера...:cheers:
    П.С. Ще го закрепя на оптиката(фи 25мм).Ф- то на фенера също е 25мм.Дайте ми някой линк да видя за какъв монтаж става дума.Аз съм си наумил и ще го монтирам.Благодаря ви!

Последна промяна: 10 Ноември 2017
  2. luft9waffe

luft9waffe Редовен Потребител

Публикации:
    1,723
    от:
    русе
    Тоя от Пушка еу. ,за който питаш,мисля,ще стане.Май е 25към25мм.Пред или зад предния монтаж на оптиката,където имаш място.Не го оставяй точно над оптиката като го монтираш с фенера,а го завърти обр. на час. стрелка,така че фенерът да отиде долу ,отляво на цевната кутия(мисля ,че пълнителя го вкарваш отдясно).Но няма смисъл,ако сте двама.Ще се редувате на осветлението.

pavkata_1234 харесва това.
  3. tzocho

tzocho Потребител

Публикации:
    493
    от:
    София
    Пристигна и последния засега модел на Discovery от серията HD 4-24X50SFIR.
    Имах възможността да го сравня с аналогичен модел на VORTEX, RAZOR® HD 5-20X50 за 2000$
    По съотношение цена/качество за своите 400$ определено печели и надявам се да е последната та най-после да приключа с експериментите. :)
    Като намеря повечко време ще пусна кратко ревю за колегите които проявиха интерес.
    Magnification: 4-24x
    Objective Dia.: 50mm
    Tube Diameter: 34mm(1.34inch)
    Lengh: 374mm(14.72in)
    Weight: 776g(27.37oz)

Reticle:SS FFP IR-MIL
    Focal Plane: First Focal Plane
    Illumination: YES(RED with 5 positions)

Adjust Focus: Side Parallax
    Side Parallax Adjustment (Yds):15Yds-Infinity

Field Of View@100yards(ft): 27.5-4.6
    Eye Relief:3.5in-4.0in(90mm-100mm)

Zero Reset: YES
    Zero Stop: NO
    Revolution Indicator: NO
    Zero Lock: YES(Lock=Down)
    Click Adjustment Value:: 1/10MIL

Adjustment Per Revoultion:6MIL
    Elevation Adj. Range: 40MOA
    Windage Adj. Range: 40MOA

Coating: Full Multi-green Coated
    Nitrogen Filled: Yes
    Shock Proof: Yes
    Water Proof: Yes
    Fog Proof: Yes

barbaron, dreamdreamt, anibis and 3 others like this.
  4. dreamdreamt

dreamdreamt Новодошъл

Публикации:
    24
    Айде колега tzocho , с огромно нетърпение чакам твоето ревю :)

5. Raymon

Raymon Потребител

Публикации:
    101
    от:
    Варна
    Здравейте,
    искам да помоля за мнение. Интересува ме тези оптики добри ли са, като цяло и коя от двете е по подходяща за бенчрест на дистанции 25 и 50м. Едната е с Fine Crosshair, а другата с 1/16 Dot.

https://www.ebay.com/itm/WEAVER-849...372035290049?_trksid=p2349526.m4383.l4275.c10

https://www.ebay.com/itm/Weaver-36x...d=372035290049&_trksid=p2047675.c100009.m1982

6. Kifa

Kifa Редовен Потребител

Публикации:
    399
    от:
    София
    barbaron, 7842, lamer4o333 and 2 others like this.
  7. Kifa

Kifa Редовен Потребител

Публикации:
    399
    от:
    София
    Последна промяна: 10 Декември 2017
  8. sess84

sess84 Потребител

Публикации:
    213
    от:
    Каблешково
    Гледал съм през таргетмастера - същата е като сентинела :cheers: ...Вече дали ще мери коректно не знам

Kifa харесва това.
  9. oblaka

oblaka Редовен Потребител

Публикации:
    639
    NSD 10-50х60 e твоята оптика. Не я мисли изобщо. Цена качество е опималния вариант

Kifa and lynx like this.
  10. pavloff

pavloff Редовен Потребител ФТДМ

Публикации:
    2,145
    от:
    Троян
    +1 като Ицо

Kifa харесва това.
  11. apapazov

apapazov Потребител

Публикации:
    383
    от:
    Пловдив
    Ицо и Павката говорят за оптиката от втория линк.
    Тва от третият линк не е от Даймънд серията независимо че това пише

Kifa харесва това.
  12. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    6,716
    от:
    Старата София
    Таргетмастъра определено не е добра за ФТ, въпреки че някои хора се мъчат с такива.
    Просто не мери добре и няма оправия.
    Даймънд Спортсмен 10-50х60 я бива, имам 2 такива и вършат работа.
    Лошото е, че са скъпички и по-трудно се намират.
    Може да се намери и втора ръка или рециклирана, но няма гаранция дали няма да е с дефекти някакви...

Kifa харесва това.
  13. scandalo

scandalo Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    1,470
    от:
    София
    NSD Diamond, както е казал Ицето оптимална цена - качество.

14. vas2308

vas2308 Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    734
    от:
    София
    Нико Даймънд Спортсман 10-50х60 е твоята оптика. (както казват и колегите по горе - не гледай тази 10-40 не е даймънд , не е същото и ще забележиш . че само на Спортсмана 10-50х60 пише, че са произведени в Япония - другото е Китай ..естествено не е написано нищо)
    Имал съм Нико Найттиатър 10-50х60 ...просто не прави като мен да минаваш през няколко евтини оптики и да губиш пари докато разбереш, че трябва да вземеш Big Nikko (Нико Даймънд Спортсман 10-50х60)
    Първо , че е най добрата в този бюджет, най доброто съотношение цена качество, а и не само. Дори и към момента е топ въпреки , че модела е от доста години (последните две години световния ФТ шампионат се печели с такава,отново)
    Второ - няма да загубиш пари ако решиш след това да я препродаваш (много повече ще загубиш с таргетмастер и други подобни и в крайна сметка ще разбереш, че най тънко е директно на Биг Нико )
    Аз препоръчвам да избираш единствено между двата ретикъла. Освен MD (Мил дот) погледни и НАТО:
    http://www.nikkostirling.com/content/Products/Diamond/Diamond 30mm Sportsman/NSN105060NATO.html

Последна промяна: 13 Декември 2017
    Kifa and dreamdreamt like this.
  15. dberov

dberov Редовен Потребител

Публикации:
    2,463
    от:
    Добрич
    Затова най добре е нова. Кипъреца все още има налични.
    http://www.thegunsworld.com/item/25...portsman-10-50x60-30mm-tubus-abs-nato-tt.html
    http://www.thegunsworld.com/item/25...-sportsman-10-50x60-30mm-tubus-abs-md-tt.html

Kifa харесва това.
  16. zograffa

zograffa Потребител

Публикации:
    118
    от:
    Бургас
    Пичове,някой да е ползвал оптика Nikon Prostaff на пружинка средна по сила,в моя случай за Cometa fusion с оригинална газова пружина.Сега съм с едно липърсче 4х32,което си върши работата,но малко ме дразни дебелия кръст и малкото увеличение.Оказа се,че съм подценил пушката и на 40-тина метра си прави добри групи ама с това увеличение и дебел кръст трудна работа.Интересува ме дали е възможно да прецакам хубавата оптика,макар че по ловните форуми само я хвалят и то ползвана на сериозни калибри.Отделно съм малко пристрастен понеже досега лошо нещо с марка никон не съм имал.Оптиката е 3-9х40.Хвърлих око и на Пилад,но никона засега ми е фаворит.

17. angel angelov

angel angelov Потребител

Публикации:
    45
    DISCORERY VT-3 6-24X50 SFAI FFP. Колеги даите мнение за тази оптика че съм я набелязал

18. DELOS

DELOS Новодошъл

Публикации:
    6
    Колеги , някой има ли връзка с Еди който беше с ник *Parabelum* ? , ако може да ми даде контакти на Л.С.

19. ivodoc

ivodoc Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    4,453
    от:
    Русе
    Живее и работи с цялото си семейство в Лондон.
    Имам координати, но не смятам за редно да ги давам без негово съгласие, на човек, който не познавам.
    Ако ти го познаваш или той тебе, ако знаеш пълното му име, познаваш някои от приятелите му, вероятно няма да е проблем да откриеш връзка към него.
    Така обаче като гледам, че пишеш в темата за оптиките, се досещам за какво го търсиш и че не го познаваш лично.

Kifa харесва това.
  20. DELOS

DELOS Новодошъл

Публикации:
    6
    Благодаря за информацията.

Така е както предполагаш. Не го познавам лично , но съм си кореспондирал с него в форума на *оръжие ком* . Няма значение - след като е в чужбина , въпроса ми се явява излишен. По преценка постовете може да се изтрият.

Последна промяна: 18 Декември 2017
    Kifa харесва това.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена