ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

mamawaits

Потребител
Вапрос: 1 приятел има NSD MKI и растоянието на паралаксното колело от 40м до 50м е 0,7-0,8mm. Има ли метод за да се увели4и растоянието на колелото между 40 и 50м? механизъм ли трябва да се пипне или по голямо колело? неговото е 16-17см
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Доколкото знам, трябва да се препаралаксира и ще стане от порядъка на 16-18мм.

ПП Това със сигурност важи за МКІІ
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
refleks написа:
някой модели на "конус" ги има и тука http://www.pushka.eu/catalog/%D0%9E%D0% ... 0%B8/konus
А потвърдиха ли от магазина че ги имат, защото когато си купувах моята оптика тука се оказа, че ги нямат налични. Пък и няма под картинката "купи" което ме води на мисълта, че ги нямат ;)
 

angelmr

Редовен Потребител
go_panch написа:
Gadnqra написа:
Колеги как се изчислява разхода на въздух на пушката. Предполагам по някаква формула
(Pa1-Pa2)*V/(N*P)
Или стартовото - крайното налягане умножено по обема на резервоара. Резултата делиш на общите джаули от всички изстрели.
В крайна сметка получаваш колко кубични сантиметра въздух използваш за 1 джаул енергия.

Извинявай нещо не я схванах тази формула. Какво означава всяка стойност и на какво е равна формулата? От къде идва всъщност?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Колеги някой знае ли от къде да купя калибрована стомана 3.2 ? Ако някой продава - да казва. :)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ей, голем си гадняр - вече в трета тема пишеш. Явно си много на зор. В Гугъла нема ли ?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Написах ги така за по-сигурно :). Все ще излезе от някъде. Гугъла е добра идея :D
 

lynx

Редовен Потребител
Gadnqra, мини през някоя автоморга да ти изкарат от боклучарника 3-4 изгоряли клапани, без значение от каква кола са.
Ще си избереш които ти харесат и ще платиш жълти стотинки.
Стоманата от която ги правят е много подходяща за твоите цели.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Абе Рачо каква е тази снимка на аватара ти?
Нали се разбрахме от това да пушиш на два дена :lol:
 

Tesla

Потребител
Имам странен проблем с един ZOS 10-40x60. При въртене на паралакса кръста върви по диагонал. При прострелка на 10 метра в кръста на 50 метра бяга по диагонал около 15 см ляво горе. Това горе е бял кахър ,но при хващане на твърда опора (менгеме) кръста видимо се движи по диагонал спрямо попадението. Не е рязко мръдване в ляво движи по диагонал.
Оптиката съм я прежалил и сменил отдавна ,пиша само за да поразсъждаваме.
 

lynx

Редовен Потребител
А инциденти имало ли е с тоя Зос?
Изпускане/падане или превъртане на някоя от врътките?
 

Tesla

Потребител
lynx написа:
А инциденти имало ли е с тоя Зос?
Изпускане/падане или превъртане на някоя от врътките?
Пада веднъж от стойката на хоризонталния тумблер.


Не ме интересува как и защо се е случило, а как да го оправя?
 
Нагоре