Мултикомпресионен пистолет Зораки (Zoraki HP-01)

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

tvt1968

Редовен Потребител
Здравейте, колеги!
Възникна проблем със пистолета и мисля, че тук е мястото от което мога да науча и евентуално го отстраня - за проблема иде реч.....А той е, че при помпене не се нагнетява въздух, може и десет помпи да се напомпят няма никакво съпротивление....Пистолета все пак стреля, но има и моменти когато чашката остава в цевта. Моделът е ZORAKI HP-01 ULTRA.
На всички отзовали се предварително и благодаря и ще се радвам ако заедно с ваша помощ отстраня проблема и да си върна удоволствието от стрелбата....
Лека!
 

оги-пз

Редовен Потребител
При затварянето чуваш ли да испуска въздух от някъде, или помпиш без никакви усилия.
 

tvt1968

Редовен Потребител
Здравей, Оги!
Извинявай, че сега отговарям, но прибирахме малката по нощите от летището. Според мен не се чува да издиша отникъде.....помпата си фъска,но усилие никакво....Мислих си снощи, че последният път като го смазвах капка масло май падна върху клапана за регулиране на налягането....
 

оги-пз

Редовен Потребител
Не е от това с маслото. Така като ми обясняваш според мен е помпата. Но нека и някой друг да се искаже по темата.
 

tvt1968

Редовен Потребител
А дали ще имам успех, ако я разглобя ??? - или да се консултирам с колега, който е извършвал тази операция....
 

kosmev

Редовен Потребител
Здравейте,
Може ли да попитам дали някой притежава новия модел на пистолета HP01-2.
Би трябвало да е пуснат някъде 2015-а, като основните разлики били в спусковия механизъм.
Намерих спецификацията му, началните скорости са посочени за конкретен грамаж на чашките.

HP01-2.png


Дали има разлика в началните скорости спрямо "стария" модел?
Звъннах в Заримекс, бяха ужасно нелюбезни, моделът им май бил стария, не знаели дали ще получават от "новия", гаранцията само 6 месеца.
Дължината на цевта при Light изглежда различна 181 вместо 165мм. Новия модел е с 20мм по-дълъг, ако може да се вярва на спецификациите от различните сайтове.
Някой има ли представа какво е различното в новия модел и струва ли си да се "напъвам" за него?
 

azidhaka

Новодошъл
10 години след началото на темата се включвам и аз :)

Жената много се вдъхнови по пуцане с въздушен пистолет, след като постреля с един CO2 Ekol с BBs от 3 метра и почти уцелваше бирено PVC :)

Като един често загубващ се в четене любознателен индивид, прекарах два дена във форума и се спрях на Zoraki HP-01 в 4.5 mm.

Като се върнах у нас с него, чух чудесната реплика "ах, колко е голям!", ама като разбра, че е еднозаряден, доста се вкисна :) Като постреляхме с него по мишени обаче, и видя колко е точен, направо залепна за него. Сега ходим да стреляме всеки уикенд. На механични, на 10 м мерени, на ръка, с JSB Exact RS 0.475 - резултата можете да видите на картинката.

Та след автобиографията, стигам до въпроса: мисля да му сложа бързомерец за по-интересно. Обсъждано е в темата, но всички линкове вече са неактуални. Можете ли да ме насочите към някой, за предпочитане с малка точка и по възможност без нужда от пилене на горния захват?
 

Attachments

  • 20180501_171925.jpg
    20180501_171925.jpg
    151.3 KB · Прегледи: 113

Licho

Редовен Потребител
Колега,това жена ти ли го стреля или ти?Не казвам,че е лошо -знам,че от ръка не се стреля лесно.Но сигурно знаеш,че този скъп пистолет има доста по-голям потенциал и на по-дълги дистанции Не отдавна имах възможност да се убедя в това.(Със Зораки-то на колега)Стрелбата също е много приятна.Честито!
Опитай и от упор.Много по-непретенциозни ,пружинни пищови(Хатсан Суперчарджър 25 и даже ИЖ53М) правят чудесни групи на 10-15,дори 20 метра( с оптика)
Относно бързомера-
зависи по какво ще стреляш.Ако е за по-прецизна стрелба(по мишени и за група),стрелбата с него е по-трудна Дори и с малка точка.За това е нужен оптич. мерник-пистолетен,по-къс.Ако е за бърза стрелба по кутии,бутилки ,кенчета и др--става идеално.
 

azidhaka

Новодошъл
Здравей, аз съм го стрелял, но и жената изкарва подобни резултати (по точки).

Не стреляме за групи, а за максимален брой точки от мишената, защото сме без опора и на едно напомпване, за да не измаряме ръцете. Също така и стреляме на открито и почти винаги ветровито място, с най-леките чашки. Може би за трябва да взема по-тежки, за да преборим поне малко вятъра. Не знам къде е баланса. Често стрелям от 25 м и реших, че най-леките ще имат най-права траектория за това разтояние, а на 10 м няма да има значение.

За бързомера, еднозарядността на пистолета като че ли изключва бърза стрелба по кенчета. Може ли да ми обясниш защо според теб с него е по-трудна стрелбата по мишени? Точката крие мишената... или нещо друго?

Оптика също ми звучи добре, но виждам, че качествените са по-скъпи от самия пистолет.
 

Nikola

Потребител
Евтините бързомери дават голяма паралаксна грешка и точката е голяма, но прицелването е по-бързо. С оптика на пистолет от ръка е трудно прицелването и намирането на мишената, но от упора за хартиени и не само мишени, е по-добре като точност.
 

Don

Потребител
За около 100 лв можеш да вземеш пистолетна оптика Валтер 2х20 http://www.isd-bg.com/aksesoari-i-c...ptika-za-vyzdushen-pistolet-walther-2x20-1367
Имах такава на Хасаня от подписа. Бях си страшно доволен от нея, но отката и разказа играта.

Ще ти бъде много по-добра и прецизна от бързомер. За подобна цена бързомерците са отвратителни.
Единствения проблем може би е - Дали няма да ти пречи да зареждаш ?
 

Nikola

Потребител
С по-високи монтажи да може да си пъхне пръстите под оптиката няма да му е проблем.
 

Licho

Редовен Потребител
Колегата Никола ме изпревари с отговора ,И ти добре точката "крие"част от мишената и групата по-трудно се събира
Поне при мен беше така.
 

azidhaka

Новодошъл
Да, за еднозарядна точна стрелба оптиката ще е най-подходяща. Дано не се разбие при ударите от зареждането.
Благодаря, колеги!
 

kosmev

Редовен Потребител
Хм... оптика та оптика.
За "пистолетна" стелба, прав, без упора, според мен бързомера е много по-подходящ.
Последно целих кенче от редбул на 20-ина метра, почти не пропусках.
Да, ако трябва да го целя на 40, с упора, оптиката е по-подходяща.
Но си е кеф да стреляш с две отворени очи, да намираш бързо целта, да фокусираш върху нея, да имаш голямо поле да видимост.
Да не се съобразяваш с разстоянието от очите до окуляра, да може да стреляш в сумрак, с ръкохватка почти опряла в носа ти, или пък с максимално изпънати ръце....
Купи си един китайски за 20лв, аз съм доволен - и пробвай - струва колкото кутия хубави чашки :)
Задължително гледай да е с точка, не с разни кръстове, кръгове, паяжини - те само пречат.
Важно е стъклото да е максимално прозрачнно, а не затъмнено - изглеждат "гъзарски", ама са неудобни.
Трябва да има регулиране на силата на светене - нагласяш си я според осветеността и няма да ти "закрива" целта.
Повечето евтини модели не могат да я намалят достатъчно, за целта аз ползвам полу-изхабена батерия.
На най-слабата степен през деня точката не се вижда, но на затворено или в сумрак е чудесно.
А, да, аз замених бързомера с оптика 2-7х32, не се оплаквам. :)
Но сега ми е интересно да стрелям предимно на далечни дистанции (30-50 метра), с упора.
Ако трябва да целя кенче на 15 метра, с бързомера сякаш ми е по-лесно.
 

azidhaka

Новодошъл
Ще се сдобивам и с двете :)

Да ми препоръчате все пак по-кадърен бързомер от български сайт? Бюджет до 200 лв.
 

Licho

Редовен Потребител
И с двете,но не се поставят много лесно,особено оптиката...Въобще,ти ще си прецениш най-добре на кое да се спреш,зависи от дистанцията ,на която ще стреляш.Това,което е писал колегата за бързомера е точно така.Не забравяй,обаче,че твоят пистолет може много повече от стрелба по кенчета и кутии на 20 м.Като писах "бърза стрелба* имах предвид по- бързото прицелване (не претендирам за точност в терминологията)
За оптиката-наистина,не са евтини,пущините.Това им е кусурът...Не мисля,че при зареждането има големи сътресения,не вярвам да даде отражение на оптиката.А от стрелбата пък-съвсем.Това все пак е компресионна пневматика и откатът е минимален.
Извинявам се,че по-горе затрих няколко мои думи и пропуснах да ги въвъзстановя при изпращането .Дано да е ясен смисълът!(Пиша от телефон ,компютърът ми сдаде багажа....)
Добро настроение и повече десетки със Зоракито!Нали стреляш за точки?
 

azidhaka

Новодошъл
За точки, да.

При затварянето на пистолета при напомпване, затвора сериозно се трясва в долната част, за това се притеснявам за оптиката.

Какво ще кажете за този бързомер? Светъл и с регулация на силата на светлината.
https://www.pushka.eu/product/Оптически-прибор_Бързомерец-Truglo-Red--Dot-TB-OPEN-DUAL-BLK
 
Нагоре