Мишени които ни радват

njatanasow

Редовен Потребител
....А за твоята мишена няма какво да сборуваме 250 точки. :cheers:
Митко,що не каза нищо за хиксовете ;)
Снощи беше пълно безветрие,но все пак не е в зала,а и винаги може някоя чашка или самата пушка да ти направи номер ;)
 

dberov

Редовен Потребител
Хайде и от мен 2 мишенки от преди малко с новата ми придобивка от подписа ми след 7 часа работа по нея, разстояние 23 метра, ветрец много слаб но променлив, стреляно от заешки уши за задна упора и торбичка за предна.

Това е първата ми мишена правена с тази пушка.



Зацепването на спусковия механизъм беше на косъм, понякога не искаше да зацепва, пипнах малко настройките и направих втора мишена.



Пушката може още и има работа по нея. Щом има МАРСИАНКА реших моята да е ВЕНЕРА (най ярката планета в нашата слънчева система ) защото блести от всякъде ;)



Сега видях че съм направил грешка като съм писал в тази тема, подведох се и моля Модератор да я премести в МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.
 

dinkata

Редовен Потребител
г-н Беров, не забравяйте и факта, че тези младежи стрелят и от РЕСТ, който вие все още нямате ;) ;)
След време резултатите ви ще бъдат идентични !!! ;) :cheers: :cheers:
 

оги-пз

Редовен Потребител
Днес пробвах ме пушката на беров и искам да кажа че тези мишени ги е направил със 165мс. Пушката стреля супер направих няколко групи и са много добри.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
оги-пз написа:
Днес пробвах ме пушката на беров и искам да кажа че тези мишени ги е направил със 165мс. Пушката стреля супер направих няколко групи и са много добри.
Я пак повтори това за потвърждение ??? и с какви чашки е стреляно ?
 

dberov

Редовен Потребител
soundmax написа:
оги-пз написа:
Днес пробвах ме пушката на беров и искам да кажа че тези мишени ги е направил със 165мс. Пушката стреля супер направих няколко групи и са много добри.
Я пак повтори това за потвърждение ??? и с какви чашки е стреляно ?

Чашките са JSB 0.547g в 4.52
Не бяхме мерили скорости, и просто тествахме пушката. После замерихме и я нагласих на 246 м/с и пак направихме по една мишена. Честно да си кажа на по ниска скорост цели по добре но това на закрито затова и я засилих.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Да когато замерих пушката на рогатката даде тази скорост.
Пушката сега е на 246мс и пак цели Митака не и е свикнал пък и разбазика спусъка и за това сега не е доволен.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Аха ясно, но е нормално на по-ниска скорост да дава малко по-добра точност все пак вибрациите са минимални. Не една и две мишени има показани със спортни пушки със сходни скорости да правят перфектни мишени, просто ми бе странно, че тази е била с толкова ниска скорост. Но на закрито не е проблем да се направят подобни мишени, че вятъра страшно много влияе. Да ти е честита пушката пък и на по-високите скорости ще я научиш да стреля добре пушката си го може :)
 

njatanasow

Редовен Потребител
Май се забравихме ;)
Днес направихме по една състезателна мишена с Гената.
Разстояние 50 м, калибър 5,6 вятър нормален.
Съдия Дядо Данчо (след операция и не може да стреля:'()
 

Attachments

  • IMG_1167.JPG
    IMG_1167.JPG
    441.5 KB · Прегледи: 140
  • IMG_1166.JPG
    IMG_1166.JPG
    443.1 KB · Прегледи: 133

njatanasow

Редовен Потребител
Какво става групата,съвсем оредяхме.Кой продава пушка друг става съдия.....лоша работа.
Ще пусна една мишена от вчера снимах я с телефона и резолюцията станя висока,днес я намалих, че да мога да я кача.
Направих се на "пестелив",не използвах всички незачетни мишени (при смяна на реда)и изпортих мишена №16.
Разстояние 50 метра,"чашки" 2.6 гр.калибър5.6 ,вятър средна хубост ,но с неопределена посока , късметлийската :)
 

Attachments

  • IMG_1.jpg
    IMG_1.jpg
    221.3 KB · Прегледи: 113

Dominus

Редовен Потребител
Амчи внимавай де :D
Браво. 16Х прочетох /249/ Ама трябва да ги правиш на световно:exclaim:
Много точно око имам да знаеш :D:D:D
 

njatanasow

Редовен Потребител
Павка я да видим колко ти е точно окото сега,че предния път ми каза повече хиксове от колкото имах;)
Жалкото е, че нямам повече от тези "чашки":)Разликата от предната мишене е че времето беше мъртвило от към вятър и "чашките" специални.
ПП Да добява че такива мишени съм виждал да прави Дядо Данчо.
Нали ми е учител ,уча се от него :)
 

Attachments

  • IMG_20150504_191018-1.jpg
    IMG_20150504_191018-1.jpg
    220.8 KB · Прегледи: 130
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Добър учител имаш. Такива мишени са най-лесни за оценка. 250т. с 23Х вижда моето точно око.
Бравус[emoji1]
 

Milen

Потребител
Ники,
Ми ти скоро ще минеш Дядо Данчо по резултати!
Но ....... Дядо Данчо може повече!!!
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Ники, възхитен съм, но не изненадан от мишената!
Поздравления и дано те стигнем някога:bravo:
 

sts1969

Редовен Потребител
Павка я да видим колко ти е точно окото сега,че предния път ми каза повече хиксове от колкото имах;)
Жалкото е, че нямам повече от тези "чашки":)Разликата от предната мишене е че времето беше мъртвило от към вятър и "чашките" специални.
ПП Да добява че такива мишени съм виждал да прави Дядо Данчо.
Нали ми е учител ,уча се от него :)
Еийййй, срама нямаш, познавам поне двама, дето не са спали тази вечер след като са видяли мишената!
:D:bravo::cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Ех кога ли ще почнем и ние да правим подобни мишени от ФТ поза :D:D:D
Браво супер е мишената :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Днес ми направиха трета операция на водещото око и реших да го "пробвам"
Отдавна не бях стрелял с електричката Марс 3 в 5 калибър.За моя радост батериите още държаха!
Пускам две мишени на 50 м.,първата без компенсация на вятъра, втората с компенсация.Струва ми се, че окото вече е много по добре нищо ,че оптиката х12 ми беше недостатъчна!
П.П х10 изстрела!
 

Attachments

  • IMG_20181023_174143.jpg
    IMG_20181023_174143.jpg
    247.2 KB · Прегледи: 92
  • IMG_20181023_173755_1CS.jpg
    IMG_20181023_173755_1CS.jpg
    103.6 KB · Прегледи: 86
Последна промяна:

njatanasow

Редовен Потребител
Я пак да ви се "похваля"!;)Голям кеф е да виждаш добре:)
След силния вятър,сега е тихо,даже много тихо!Беше ред на Валтера
LGM-2 (мойта гордост)Направих две мишени за група по 10 изстрела .Първата с 0,51 а втората с 0,547,като между двете пуснах 3 преди да сменя Чашките.
Растояние 25 метра като за 13 джауловка :)Пак казвам време като за прострелка.Ако и утре е така ще пробвам в 5,6 калибър!
 

Attachments

  • IMG_20181026_173019.jpg
    IMG_20181026_173019.jpg
    136 KB · Прегледи: 70
Последна промяна:

njatanasow

Редовен Потребител
Ето и прострелката в 5,6 кал.Пълен майтап!Какви точки ще правя в събота с тез "страгали" от 2006 година не ми стига акъла!
На всякъде са по 5 изстрела.Дали да не отида с въздухарка?
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    269.2 KB · Прегледи: 58
Нагоре