Магнум пневматика - GAMO Hunter 1250, Hatsan 125, 135 и т.н.

old shatterhand

Потребител
Някой да има идея за Хатсан 125 освен Вортекс от какъв друг модел пушки може да се ползва ГП ?
 

old shatterhand

Потребител
Хах, това със сигурност, но въпросът беше дали от Комета, Норика и т..н. може да се вземе и дали някой е сравнявал качеството им.
 

ssn

Потребител
Те за два Хатсана не са еднакви, та... какви ти Норики, Комети и т.н.
Ако има ГП за Гамо Хънтър 1250, може би ще стане след евентуално пасване.
Темата за ГП е безкрайна, да има кой да чете,
ама и да чета ми е трудно да направя - трябва оборудване и практика.
А и темата е за Магнум все пак...
 

jordii

Потребител
Здравеите колеги,наскоро се сдобих с Гамо Хънтер 1250 в 4.5 и се получава следната аномалия,с тежките чашки(1.02 H&N 1г. на Гамо) стреля с 20 джаула а с леки(0.49) с 38 джаула.Струвам ми се доста страно и не мога да си обясня откаде идва тази голяма разлика в мощноста.
 

lynx

Редовен Потребител
Ако тежките чашки се движат тегаво в цевта, ще има огромен спад в скороста/мощноста.
А 38 джаула с леките чашки е луда работа-това са 393 м/сек.
Аз бих пробвал и с друг хронограф, за потвърждение на данните.
 

jordii

Потребител
С леките 397.5м/с,и да тежките се движат доста тегаво в цевта.Ще трябва да намеря компромисен вариант.Но все пак не е ли прекалено голяма разликата в мощноста?
 

lynx

Редовен Потребител
Съмнението беше за по-леките, 397 м/сек. звучи малко "ту мач" за нормална пружинка, освен ако не е пипана.
Повечето от нашите хронографи правят магерии при по-високи скорости, дизелиране, по-як откат и т.н.
 

jordii

Потребител
Ами не би триябвало да дизели,аз я почистих и смених маншета и уплатнението на цевта.А хронографа е рогат,и е практически нов.много малко съм го ползвал.С газова прузина е пушката.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
И на мен тия близо 400м/сек не ми звучат сериозно.
Има нещо сбъркано.
Имах Гамо Хънтър 1250 .177 английско изпълнение, с голяма ГП, надута до сцепване на приклада :) .
Вярно стреляше на свръх звук, ама докъм 350м/сек, ама нали знаете, че след стигане предела, колко трудно се постига макар и малък прираст в скоростта.
Та затова тези
397 м/сек. звучи малко "ту мач"
пък дори и за пипана такава и в Top Condition.
Съмнението в хронографа остава според мен.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Рогатите хронографи често грешат при неправилна или прекомерна осветеност. За по-сигурно смени и батерията с нова.
 

jordii

Потребител
Ще взема нова батерия и ощте няколко вида чашки и пак ще замеря.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Стреляй на поне 1 метър от хроното, защото понякога и въздушната струя го обърква. Осветеността също трябва да е добра - изкуствената светлина не става.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Не е странно Jordi, днес пострелях с 125-ца от кашона,със спортни чашки Dynamit Nobel 0.45. даде 352мс. , с Диабло баракуда 0.67гр. даде 260 мс. , теглото е ясно ..... тук става въпрос за смесите на оловото, еластичност ,крехкост и други свойства - различен контакт с цевта и не на последно място точния калибър.

пресен примера :

RWS 0.45 - 331мс. с тъпо чело
Dynamit Nobel 0.45 - 352 мс. с тъпо чело (една и съша конструкция и дъжина s RWS)
Gamo Pro Hunter 0.51 - 330 мс. с обло чело

Още по цвета на чашките се разбира ,че са с различни примеси.

Вчера си пострелях и с Гамото от подписа ми, когато стрелям с FFT се чува звънене при излизане от цевта и след всеки изстрел се отделя огромно количество оловен прах, като отворя цевта и духна става облаче :) ,имам чувството ,че чашката се пилии в цевтаа, с разни там Гамото няма такъв ефект ,много по-мазно се плъзгат но пък скоростите са и по-ниски макар че разликата в теглото е .... 0.02гр. по кутии.
 

Attachments

  • 11116129_903067616417702_125971879_n.jpg
    11116129_903067616417702_125971879_n.jpg
    50.8 KB · Прегледи: 53
Последна промяна:

ToHKa

Редовен Потребител
Най-интересното от стрелбата със спортните Dynamit Nobel 0.45 беше :
1 - 352.0
2 - 352.4
3 - 352.1
4 - 352.7
няма и 1 мс коридор,всички останали чашки дадоха 4-5 метра.

И това е изцяло от чашките, пружинката си стреля със една и съща сила и скорост всеки път, незнам при вас как стоят нещата и какви наблюдения имате (НЕ говорим за ПЦП-та и супер спортни пружинки или компресарки ).

А пушка от най-висок клас даде идентични изстрели , с много по-ниска скорост разбира се :) :) !


Извинявам се за 2-я пост, не съобразих!!!
 

Attachments

  • 11267266_903067596417704_1521180226_n.jpg
    11267266_903067596417704_1521180226_n.jpg
    77.8 KB · Прегледи: 97
  • IMAG4393~01.jpg
    IMAG4393~01.jpg
    337 KB · Прегледи: 88
Последна промяна:

митко

Новодошъл
здравеите.с какво и каде да смазвам прУжинна пушка със силиконов маншет .
 

sevdaka80

Редовен Потребител
С нищо,да не се наложи да сменяш маншета,ако пушката е нова разглоби я и почисти от заводската смазка.
 
Нагоре